moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„Trwała odporność” terytoralsów trwa

Wzrost liczby zachorowań na COVID-19 spowodował większe zaangażowanie żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Operacja „Trwała odporność” trwa.

Wraz z nastaniem w naszym kraju pandemii koronawirusa żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zostali zaangażowani do działań ograniczających jego transmisję. Działania te określono mianem operacji Odporna Wiosna. W związku ze zmianą charakteru podejmowanych przez żołnierzy działań, w czerwcu br. Odporna Wiosna przekształcona została w Trwałą Odporność. Jej cel skupia się na pięciu rodzajach działań jakie podejmują żołnierze Obrony Terytorialnej: zapobieganie, identyfikowanie, izolowanie, wspieranie oraz przywracanie. W odróżnieniu od prowadzonej na dużą skalę operacji Odporna Wiosna, Trwała Odporność skupia się głównie na gaszeniu ognisk koronawirusa a działania ukierunkowane są na wsparcie opieki medycznej, służb sanitarnych, samorządów, wojewodów w taki sposób by panować nad transmisją wirusa. Terytorialsi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” starają się być zawsze tam i tylko w takim czasie gdzie ich wsparcie jest niezbędne.

Wsparcie policji

Jednym z rodzajów wsparcia jakie zostało reaktywowane w związku z wzrostem liczby zachorowań jest wsparcie Policji w monitoringu osób przebywających na kwarantannie. Celem wspólnych działań z policjantami jest ocena potrzeb osoby będącej na kwarantannie, ogólna ocena jej stanu zdrowia oraz realizacja przez taką osobę obowiązku kwarantanny. Żołnierze 5 MBOT obecnie wspierają 3 Komendy Powiatowe Policji – KPP Płońsk, Wyszków, Ostrów Mazowiecka oraz 2 Komendy Rejonowe Policji w Warszawie, łącznie zaangażowanych jest 26 żołnierzy.

Tekst: Aneta Szczepaniak/ rzecznik prasowy 5 MBOT

red. PZ

autor zdjęć: WOT

dodaj komentarz

komentarze


Łyżwiarz przebił się z czwartej pozycji na pierwszą
Bez medalu na torze łyżwiarskim w Mediolanie
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Wracają szkoły podchorążych rezerwy!
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Minister obrony: wojsko może na nas liczyć
Czarna Pantera i Twardy w Braniewie
Czekamy na pierwsze podium wojskowych
Oko na Bałtyk
HIMARS-y w Rumunii
Rubio: należymy do siebie
Szansa dla systemu bezpieczeństwa
Rośnie pancerna pięść Sił Zbrojnych RP
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Engineer Kościuszko Saves America
„Wicher” rośnie w oczach
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Invictus, czyli niezwyciężony
Bądź gotowy dzięki nowej aplikacji
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
Ojciec chrzestny bojowego wozu piechoty Borsuk
Przez uchylone okno
Ekstremalne zimowe nurkowanie
Outside the Box
POLSARIS, czyli oczy wojska
Buzdygan Internautów – głosowanie
Chwała bohaterom AK
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W NATO o inwestycjach w obronność
Skromny początek wielkiej wojny
Partnerstwo dla artylerii
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Gorąco wśród lodu
Ostatnia minuta Kutschery
Arktyka pod lupą NATO
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Żołnierz z zarzutami gwałtu. Jest reakcja resortu
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Premier wojenny
Taniec na „Orle”
Bojowy duch i serce na dłoni
Zielone światło dla konwoju
To nie mogło się udać, ale…
Kolejne nominacje w wojsku
SAFE – zasady wykorzystania unijnych środków
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
Medal był na wyciągnięcie łyżwy
W Pałacu o SAFE i… bezpieczeństwie
Chciałem być na pierwszej linii
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Together on the Front Line and Beyond
Finał B żołnierza w short tracku
Ułamki sekundy dzieliły żołnierza od medalu
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Medal Honoru dla Ollisa
Fenomen podziemnej armii
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Misja zdrowie trwa
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Multimedaliści górą
Polak szefem jednego z dowództw NATO
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
Kierunek Rumunia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO