moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dołącz do zawodowców

Ci, którym marzy się służba zawodowa, jeszcze w tym roku będą mieli szansę spróbować swoich sił. Nabór do korpusu szeregowych zawodowych będzie prowadził 22 Batalion Piechoty Górskiej w Kłodzku. Wiele jednostek z kwalifikacjami ruszy zaraz po Nowym Roku.

O etat zawodowców mogą się ubiegać osoby, które mają za sobą służbę wojskową. Chodzi tu np. o rezerwistów po służbie zasadniczej oraz żołnierzy narodowych sił rezerwowych, a także byłych żołnierzy zawodowych. Jeszcze w tym roku ochotnicy będą mogli stanąć do kwalifikacji. Wolne etaty w korpusie szeregowych zawodowych oferuje 22 Batalion Piechoty Górskiej w Kłodzku. Nabór na wolne stanowiska odbędzie się 28 grudnia od godziny 8.00. Szczegółowe informacje dotyczące wymaganych specjalności można uzyskać pod nr. tel. 261 637 751.

Już w nowym roku, 9 i 23 stycznia od godziny 8.00 kwalifikacje będą prowadzili przedstawiciele 2 Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie. Tu poszukiwani są kandydaci do zawodowej służby wojskowej jako podoficerowie (sierżant, starszy sierżant, młodszy chorąży) oraz szeregowi. Jednostka oferuje też etaty dla oficerów. Można ubiegać się o stanowiska m.in. dowódców kompanii, plutonu, grupy. W tym przypadku jednak kwalifikacje będą prowadzone po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (tel.: 261 335 269; 261 158 268).

15 stycznia ochotników do służby w korpusie szeregowych zawodowych zaprasza 16 Batalion Remontu Lotnisk w Jarocinie. Kwalifikacje będą prowadzone już od godziny 8.00. Jarocińska jednostka poszukuje kandydatów na w specjalnościach: obsługa spycharko-ładowarki, spycharki gąsienicowej, maszyn do budowy dróg, a także mechaników pojazdów kołowych oraz kierowców z prawem jazdy kategorii C+E.

Dwa dni później nabór do służby w trzech korpusach będzie prowadziło poznańskie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Kandydaci do służby w charakterze szeregowych, podoficerów i oficerów muszą stawić się w jednostce o 7.45. Bliższe informacje można uzyskać pod nr. tel. 261 57 37 11.

Terminy kwalifikacji na cały 2018 rok podał już 6 Batalion Powietrzno-Desantowy w Gliwicach. Nabór na stanowiska będzie się tu odbywał dwa razy w miesiącu. Najbliższe kwalifikacje zaplanowano na 3 i 10 stycznia. Wolne są stanowiska zarówno dla zawodowców, jak i kandydatów do NSR-u. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 261 111 726, 261 111 726, 261 111 718.

Choć większość jednostek nie określiła jeszcze terminów przyszłorocznych kwalifikacji, to wiadomo, że także tam nabory ruszą już po Nowym Roku. Zainteresowani kandydaci na szeregowych zawodowych będą mogli np. aplikować do służby w 15 Pułku Przeciwlotniczym w Gołdapi. Tu wolne są stanowiska w kilku specjalnościach, w tym kierowców, operatorów, elektroników, elektromechaników, kucharzy. Jednostka określiła także warunki, jakie powinien spełniać kandydat. To m.in. wiek poniżej 34. roku życia, wykształcenie minimum zasadnicze zawodowe, odbyta służba przygotowawcza i podpisany kontrakt do NSR-u lub zasadnicza służba wojskowa w pełnym wymiarze (informacje pod nr. tel.: 261 336 244).

O etat będzie też można ubiegać się w 11 Pułku Artylerii w Węgorzewie. Tu na stanowiska szeregowych poszukiwane są osoby posiadające specjalności wojskowe w grupie rakietowej i artylerii, logistyki oraz łączności i informatyki. Szczegółowe informacje o naborze i wakujących stanowiskach można uzyskać pod nr. tel.: 261 337 132.

Wolne stanowiska w korpusie szeregowych zawodowych są także w 8 Batalionie Radiotechnicznym w Lipowcu. Poszukiwani są głównie kierowcy kat. CE i D oraz ratownicy medyczni. Jednostka czeka też na kandydatów z wykształceniem technicznym, w tym: informatyków, elektryków, elektromechaników i mechaników. Więcej informacji pod nr. tel.: 261 343 250; 261 343 171.

2 Pułk Inżynieryjny w Inowrocławiu z kolei oferuje służbę w korpusie oficerskim i podoficerskim. Poszukiwani są żołnierze w specjalnościach m.in.: szef służby zdrowia, oficer-tłumacz, szef sekcji, dowódca kompanii. W korpusie podoficerskim natomiast można ubiegać się o etat m.in.: technika kompanii, operatora, starszego instruktora, dowódcy aparatowni. Na kwalifikacje należy umówić się telefonicznie (tel.: 261 437 223; 261 437 225).

Oficerów i podoficerów poszukuje też 22 Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku. W jednostce wolne są stanowiska m.in.: młodszego lekarza, kontrolera lotniska, kontrolera ruchu naziemnego, oficera rozpoznania, technika samolotu, dowódcy klucza technicznego, dowódcy obsługi. Tu także przed stawieniem się na kwalifikacje konieczny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny (261 536 293 lub 261 536 249).

Kandydat, który planuje stawić się na kwalifikacje, musi zabrać ze sobą wymagane dokumenty, m.in. książeczkę wojskową, zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wysiłku fizycznego oraz dokumenty potwierdzające zdobyte wykształcenie i kwalifikacje. W przypadku byłych żołnierzy zawodowych wymagane jest świadectwo służby, a żołnierze NSR-u muszą pokazać zaświadczenie o ukończeniu służby przygotowawczej. 

Paulina Glińska

autor zdjęć: 18 DZ

dodaj komentarz

komentarze


Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Flanka pod strażą
MON i MSZ o szczycie NATO
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Rok 2027 bez Air Show Radom
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
„Wicher” na wodzie
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Akustyczna tarcza dla wojska
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Kartki sercem malowane
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Z prądem i pod prąd
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Patrioty pod Płockiem
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Oni strzegą naszego spokoju
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Siatka antydronowa
Coraz więcej Alpha Scramble
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Legion Medyczny na poligonie
Nowy ośrodek badań WIML
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Drony na autopilocie
Aukcja dla weterana
Azjatycka szansa
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Młodzi medycy na poligonie
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Siatka niewidka dla wojska
Cztery brygady, jeden cel
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Abordaż z polskim wsparciem
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Dwa marzenia spełnione naraz
Gorący lipiec PKW Łotwa
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO