moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza!

W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w najbliższych dniach odbędzie się koncert zespołu Luxtorpeda oraz uroczystości upamiętniające ofiary Armii Czerwonej na Pomorzu 1945 roku.

17 września 2020 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zostanie zorganizowany koncert zespołu Luxtorpeda ku pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego. Początek wydarzenia o godz. 20.00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego. Wstęp wyłącznie dla zaproszonych gości, jednak zostanie przeprowadzona bezpośrednia transmisja na kanałach Facebook:

* Młodzi dla Polski Trójmiasto,
* Muzeum II Wojny Światowej,
a także na stronie wydarzenia na Facebooku.
ORGANIZATORZY:

* Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

* Młodzi dla Polski Trójmiasto - organizacja zrzeszająca młodych ludzi, głównie studentów, chcąca by głos ich społeczności był głosem ludzi, dla których troska o dobro Polski jest najwyższą wartością. Fundacja organizuje spotkania, szkolenia, konferencje, koncerty, panele dyskusyjne. Stara się być aktywna, po to, aby pokazać, że ludzie młodzi też są chętni do działania i chcą dyskutować o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Organizacja działa od 2016 roku, a w 2018 przyjęła osobną formę prawną.


MECENAS GŁÓWNY
- Ministerstwo Obrony Narodowej
SPONSOR
- Fundacja LOTOS
PATRONI MEDIALNI:
- Trójmiasto.pl
- Radio Gdańsk
- TVP 3 Gdańsk
PARTNERZY:
- Instytut Pamięci Narodowej, Oddział w Gdańsku
- Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich

Natomist w dniach 18-19 września w kościele rektoralnym pw. św. Józefa w Gdańsku i w Oblackim Centrum Kultury odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary Armii Czerwonej na Pomorzu 1945 roku. Wydarzenie organizowane jest przez:

* Oblackie Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku

* Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

* Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

Początkowo uroczystości planowane były na 27-28 marca, jednakże ze względów epidemiologicznych organizatorzy przenieśli je na późniejszy termin. W programie zaplanowano:
18 września br. - koncert kwintetu smyczkowego Capella Gedanensis (artyści zagrają na instrumentach z epoki) oraz Agnieszki Tomaszewskiej (sopran). Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w koście pw. św. Józefa w Gdańsku.
19 września br. - konferencja naukowa (godz. 16:45), w czasie której wykład wygłosi m.in. dr Dmitriy Panto z Działu Naukowego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W ramach wydarzenia odbędzie się także prezentacja wystawy ">Domy płoną, kobiety krzyczą, zabawili się do woli

Ponadto 19 września br. (godz. 15:00) w kościele rektoralnym pw. św. Józefa odbędzie się msza święta, po której nastąpi złożenie kwiatów pod upamiętnieniem mieszkańców Gdańska spalonych w kościele św. Józefa.

Program uroczystości dostępny jest na stronie internetowej Muzeum.

Źródło: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

red. PZ

autor zdjęć: Źródło: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

dodaj komentarz

komentarze


AMW oferuje mieszkania
Trening działań połączonych
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
„Strzała weterana” spaja środowisko
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Koszykarskie widowisko
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Premier powołał nową wiceminister obrony
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Ważne decyzje w Brukseli
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Koło zamachowe gospodarki
Najzdrowsi z najtwardszych
Sojusz kontra drony
Minister obrony RFN w Polsce
Śmierć w sercu Azji
Innowacje dla bezpieczeństwa
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Mundur, medale i duma
Uniforms Are Worn by Real People
Generał z cienia
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Umowa na pociski do Patriotów
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Zbrodnicza farsa
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Sportowe jubileusze
Bez zmian w emeryturach
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Ruszyły największe targi obronne
Na granicy stratosfery
Co Polska oferuje na Eurosatorach
Bezzałogowce zdobyły Paryż
Czerwieńsze będą…
Apetyt Smoka rośnie
Zełenski traci Order Orła Białego?
Wsparcie ma znaczenie
Łączą nas wspólne cele
Krok w stronę pokoju
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Kraków zaprosił weteranów
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Na straży nieba
Jego ofiara – nasza pamięć
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Wielka gra na ukraińskim froncie
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Święto DGRSZ
DOL(a) pilota
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Polska szykuje się do produkcji Panter
Podchorążowie w dżungli
Obronność, odporność i jeszcze raz pieniądze
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Podróż w ciemność
Polski wkład w operację „Overlord”
Lotnicze święto w Lesznie
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
F-35 Changes Everything
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
Stała baza wojsk USA w Polsce
W centrum uwagi
Mistrzostwa klas mundurowych bez taryfy ulgowej
Równanie z „Iksem”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO