moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zgłoś swoją pracę na cyberkonkurs

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło II edycję konkursu o nagrodę im. Mariana Rejewskiego na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęconą cyberbezpieczeństwu i kryptologii. Można je przysyłać do 11 września. Jest o co walczyć, bo łączna pula nagród wynosi w tym roku 43 tys. zł.

Kwestie cyberbezpieczeństwa to jeden z priorytetów resortu obrony narodowej. Dlatego, poza budową wojsk obrony cyberprzestrzeni, MON angażuje się również w działania edukacyjne, aby zainteresować tą tematyką młode pokolenie. Kilkanaście dni temu wystartował MON-owski program „CYBER.MIL z klasą”, a dziś MON ogłosiło II edycję konkursu o nagrodę im. Mariana Rejewskiego, polskiego matematyka i kryptologa, porucznika Armii Polskiej w Wielkiej Brytanii, który złamał kody niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.

Konkurs adresowany jest do absolwentów polskich uczelni, którzy nie wcześniej niż 1 października 2018 r. obronili pracę licencjacką, inżynierską, magisterską lub rozprawę doktorską na tematy związane z cyberbezpieczeństwem i kryptologią. Konkurs ma popularyzować wiedzę w tych dziedzinach, a także zachęcać środowisko akademickie do prowadzenia badań i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. – Chcemy zainteresować młodych, zdolnych ludzi obszarem cyberbezpieczeństwa, rozumianym przez pryzmat wyzwań i rozwiązań technicznych, związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym czy kryptologią – mówi Maciej Materka, pełnomocnik MON do spraw bezpieczeństwa cyberprzestrzeni, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. – Cyberbezpieczeństwo to także kwestie uregulowań formalno-prawnych działań w domenie cyber czy socjotechniczne aspekty metod działania cyberprzestępców – dodaje pełnomocnik MON.

REKLAMA

Organizując konkurs, ministerstwo chce także pokazać, że Wojsko Polskie jest atrakcyjnym środowiskiem pracy i służby wielu młodych ludzi, którzy właśnie w wojsku mogą realizować swoje zawodowe pasje. – Ekspertom w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i kryptologii mamy wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o rozwój kariery zawodowej – podkreśla Maciej Materka.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach. W pierwszej oceniane będą prace licencjackie, inżynierskie i magisterskie. Do drugiej można zgłaszać rozprawy doktorskie. Termin nadsyłania prac upływa 11 września.

Podobnie jak w pierwszej edycji, wszystkie nadesłane na konkurs prace będą najpierw oceniane pod kątem formalnym przez Departament Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON. Potem oceny merytorycznej dokona dwóch ekspertów. W obu kategoriach będą się liczyć m.in. wartość merytoryczna pracy, innowacyjność oraz – jako nowe kryterium – znaczenie dla bezpieczeństwa i obronności państwa. W tym roku organizatorzy oczekują, aby prace w możliwie jak największym stopniu nawiązywały do praktycznych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Na podstawie ocen ekspertów MON sporządzi ranking prac w dwóch kategoriach, który następnie zostanie zatwierdzony przez Komitet Organizacyjny. Ostatecznych laureatów wyłoni Kapituła Konkursu.

Jest o co walczyć, bo łączna suma nagród finansowych w konkursie jest wyższa niż w ubiegłym roku i wynosi 43 tys. zł. Autorzy pierwszych miejsc w dwóch kategoriach otrzymają odpowiednio 8 i 12 tysięcy zł. Regulamin tegorocznej edycji przewiduje także możliwość przyznania wyróżnień w postaci nagród rzeczowych, o wartości do 2 tys. zł.

Podczas pierwszej edycji konkursu, wpłynęło w sumie 40 prac. Organizatorzy chwalą wysoki poziom naukowy i dojrzałość autorów. – To motywuje nas do dalszego działania, dlatego zachęcam wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnej edycji konkursu im. Mariana Rejewskiego – mówi Maciej Materka.

Prace należy przesłać w formie papierowej na adres Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON: aleja Niepodległości 218, 00-911 Warszawa lub elektronicznie na adres: konkurs.cyber@mon.gov.pl. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie, zamieszczonym na stronie www.cyber.mil.pl.

Paulina Glińska

autor zdjęć: cyber.mil.pl

dodaj komentarz

komentarze


Wirtualne strzelanie w Błękitnej Brygadzie
 
Weź udział w wojskowych ćwiczeniach
„Spartan” znów na Mazurach
Na wakacje z WOT
Sukcesy sportowców w mundurach
Transportery płyną na drugi brzeg
Generał Haller przybył w sam czas
Wojsko przeciw wirusowi
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
„Harpun” do walki
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Będą kolonie dla dzieci żołnierzy
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
MON podsumowuje walkę wojska z COVID-19
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Mercedes nie tylko do holowania
Na misjach święta inne niż zwykle
Morskie początki „Anakondy”
Widzieć i nie być widzianym
Terytorialsi nie stracą dodatku
Dunkierka, czyli 80 lat od operacji „Dynamo”
Święto żołnierzy służących na misjach
Antydron poszukiwany, ale najpierw testowanie
„Anakonda” rusza na poligony
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Ćwiczenia z torpedą
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Online z mistrzami sportu
„Anakonda ’20” – dzień marynarki wojennej
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Trzeba rozbić to więzienie!
Białe noce podhalańczyków
Prawdziwi wojownicy
NATO walczy z koronawirusem
Koniec kijowskiego snu
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
Nowy wiceminister w MON
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Kierunek: Drawsko Pomorskie
Czas na praktyczne szkolenie studentów Legii
F-16 kończą misję w Estonii
Wirtualny bieg na Monte Cassino na ostatniej prostej
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Amerykanie odmładzają F-16
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Agent w generalskich szlifach
Polskie porty bardziej otwarte
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Co z tegorocznym MSPO?
Obradowała Rada Gabinetowa
„Ratownik” od nowa
MON nie wycofuje się z MSPO
Głos (z) płonącej Warszawy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO