moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Dołącz do wojskowej cyberelity!

CSIRT MON to wyjątkowe miejsce w armii. Tworzy je zespół ekspertów, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo Polski w sieci. Dla informatyków i specjalistów od kryptologii właśnie otwiera się szansa, aby do nich dołączyć. – Oferujemy stabilne zatrudnienie, a przede wszystkim pracę pełną wyzwań – zachęca Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

CSIRT (z ang. Computer Security Incident Response Team) to zespół ekspertów, którzy dbają o bezpieczeństwo RP w cyberprzestrzeni – monitorują, analizują i reagują na pojawiające się w sieci incydenty. Rząd w 2018 roku powołał trzy takie zespoły. CSIRT GOV został podporządkowany Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, CSIRT NASK – instytutowi Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej. Natomiast CSIRT MON działa w ramach Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, podległego pod resort obrony. – Nasza instytucja jest uznawana za „cyfrowe serce armii”. To kluczowy element nie tylko całego systemu bezpieczeństwa resortu obrony narodowej, ale też RP – mówi gen. bryg. Karol Molenda, dyrektor NCBC.

Teraz otwiera się szansa, aby znaleźć w niej zatrudnienie. CSIRT MON właśnie rozpoczyna rekrutację. – O pracę mogą się ubiegać nie tylko żołnierze, ale także cywile. Poszukujemy fachowców z szeroką znajomością problematyki cyberbezpieczeństwa i doświadczeniem. Przede wszystkim administratorów systemów IT, cyberbezpieczeństwa, systemów analiz i cyberzagrożeń, integratorów systemów cyberbezpieczeństwa, inżynierów bezpieczeństwa IT, specjalistów do spraw cyber threat intelligence, czy analizy powłamaniowej – wymienia gen. bryg. Karol Molenda. Dodaje także, że atutem u kandydata jest dyplom ukończenia studiów II stopnia na kierunkach informatyka, cyberbezpieczeństwo czy bezpieczeństwo narodowe. Jednak nie jest to warunek konieczny. Dobrze natomiast, aby kandydaci znali krajowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa cyberprzestrzeni i język angielski na poziomie komunikatywnym, mieli też umiejętność analitycznego myślenia. Dodatkowym plusem, ze względu na specyfikę działań jednostki, będzie posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa. – Ale w NCBC liczy się przede wszystkim pasja, wiedza i doświadczenie – zaznacza generał Molenda.

Informacje o wolnych stanowiskach cywilnych w CSIRT MON znajdują się na stronie internetowej NCBC. Jednak do rekrutacji można przystąpić nie wskazując konkretnego z nich. Aby sprawdzić swoje szanse, wystarczy wypełnić znajdujący się na stronie internetowej specjalny formularz. Zostanie on oceniony przez ekspertów z NCBC. Wybrani kandydaci dostaną zaproszenie do kolejnego etapu rekrutacji – może ich czekać test, który ma potwierdzić wiedzę lub rozmowa kwalifikacyjna. Teraz, z powodu epidemii koronawirusa, cały proces rekrutacji odbywa się zdalnie, za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Kierownictwo NCBC podkreśla, że praca w zespole ekspertów jest dobrze wynagradzana. Żołnierze otrzymają dodatki do uposażenia. Zgodnie z rozporządzeniem MON z lutego 2020 roku mogą one wynosić miesięcznie od 450 do 2100 zł. Poza tym za każdy rok służby wojskowym przysługuje także jednorazowy dodatek w wysokości od 100 do 620 proc. dodatku otrzymanego w grudniu poprzedniego roku. Natomiast wysokość pensji osób zatrudnionych na stanowiskach cywilnych jest ustalana indywidualnie w zależności od umiejętności i doświadczenia kandydata. Centrum oferuje też elastyczny czas pracy. Ale to nie wszystko – osoby, które rozpoczną służbę lub pracę w NCBC mogą liczyć m.in. na dodatki stażowe, nagrody jubileuszowe, zwrot kosztów nauki.

Jednak, jak podkreśla gen. bryg. Karol Molenda, profitem zatrudnienia w NCBC są nie tylko warunki finansowe. – Nasi pracownicy mają szansę zdobywać doświadczenie zawodowe w wielu obszarach związanych z cyberbezpieczeństwem. Biorą udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach organizowanych w kraju i za granicą w certyfikowanych ośrodkach NATO – mówi. – Poza tym w szeregach naszej jednostki na kandydatów czekają zadania, z jakimi nie mogliby się zmierzyć nigdzie indziej. Dla wielu praca w takim miejscu to duma i prestiż, ale też możliwość służenia ojczyźnie – zaznacza.

Osoby zainteresowane pracą w CSIRT MON mogą uzyskać dodatkowe informacje dzwoniąc pod numer: 509 677 777 (infolinia jest czynna w dni robocze od godz. 8.00 do 20.00), a także kontaktując się z ekspertami mailowo (rekrutacja@cyber.mil.pl).

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: CYBER MIL PL

dodaj komentarz

komentarze


PKW Rumunia po raz dziesiąty
 
WOT na granicy
Jak Perun z Piratem
Walczą o tytuł Mistrza EkstraKlasy Wojskowej
Zima, skały i kawalerzyści
Walka, która poruszyła Europę
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
Przesiadka do klasy premium
Mija 14 lat od katastrofy C-295M
Saperzy rozminowują Kłaj
Wyzwoliciele bez wyzwolenia
Bez AK, ale nadal w walce
W BBN o sytuacji na granicy
Amerykanie nie odpuszczą wschodniej flanki
Świadczenie motywacyjne dla żołnierzy
Szer. Karolina Bosiek mistrzynią Europy
Rodzeństwo na medal
Wandea – heroizm i ludobójstwo
Komandosi w rumuńskiej Transylwanii
Pierwszy krok do zawodowców
Oczy na wschodnią flankę
Więcej pieniędzy i nowe dodatki dla żołnierzy
Laboratoria specjalnego przeznaczenia
USA ostrzej o sytuacji wokół Ukrainy
Nominacje dla ośmiu oficerów
Biden o kryzysie we wschodniej Europie
Na wolność przez dwa mury
Jakie zmiany dla podchorążych?
Socjalne wsparcie dla żołnierzy służących na granicy
Szer. Radosław Kawęcki mistrzem świata!
Legionowski szpital niemal gotowy
Kazachstan: rzeź u drzwi Europy
Dziesięcioro żołnierzy w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Sojusznicy solidarni wobec Ukrainy
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
Spotkanie Rady NATO–Rosja
Polacy zakończyli dowodzenie Tarczą Przeciwminową
Misja nie tylko wojskowa
Zielony, żółty czy czerwony?
Wiedza, która ratuje życie
Sojuszniczy ogień w Orzyszu
Polska szóstym członkiem Eurokorpusu
Sportowi mistrzowie WOT wybrani!
Rekordowy ćwierćmaraton w Słupsku
Nowe garaże dla Leopardów
Nowa Rada przy prezydencie
Niespokojna noc przy wschodniej granicy
W Brukseli o przyszłości NATO
Konkurs pamięci o Katyniu
Jedyne takie laboratorium w Polsce
Szpital w Legionowie czeka na pierwszych pacjentów
Polska członkiem Eurokorpusu
Służba na granicy to dla żołnierzy nowe wyzwanie
Na granicy (na razie) spokojniej
Przygotowania do produkcji wież ZSSW-30
Czternaścioro żołnierzy w składzie na igrzyska w Pekinie
Survival w Kosowie
Nauka kruszenia lodu
Spędź ferie z WOT

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO