moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierskie rzemiosło

Pomimo zaangażowania znacznych sił w walkę z pandemią COVID-19, szkolenie w 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej idzie swoim torem. Dobrze wyszkolona armia to bezpieczna Rzeczpospolita.

Już ponad miesiąc żołnierze Siedemnastki ramię w ramię ze Strażą Graniczną i innymi służbami mundurowymi wykonują zadania związane z zabezpieczeniem strefy przygranicznej. Ponadto wydzielone dyżurne grupy specjalistów są w stałej gotowości do wsparcia regionalnych organów administracji państwowej. Zakres zadań ich zasięg oraz obszar zmienia się wraz z dynamicznie zmieniającą się sytuacją w kraju, ale robimy wszystko by sprostać stawianym nam zadaniom. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie potrzebuje nas polskie społeczeństwo.

Pomimo szeregu zadań związanych z ograniczeniem pandemii COVID-19, nie zapominamy o żołnierskim ABC … o szkoleniu ogniowym, taktycznym czy bardzo istotnych obsługach, naprawach naszego sprzętu. Każdego dnia zmotoryzowani, artylerzyści, przeciwlotnicy, logistycy spod znaku 17WBZ wykonują swoje zadania na placach ćwiczeń, terenach poligonu czy w warsztatach obsługowych stale doskonaląc swoje żołnierskie rzemiosło. - Czas pandemii nie zdejmuje z nas obowiązku gotowości do realizacji zadań, dlatego musimy trenować, ćwiczyć i doskonalić nasze umiejętności by wspomniana gotowość była utrzymana na wysokim poziomie – komentuje Szef Szkolenia 17WBZ ppłk. Jarosław Mosur.

Bez zakłóceń przebiega również szkolenie kolejnej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, który pokonuje kolejne etapy przygotowań do lipcowej rotacji, jak zapewnia dowódca formowanej VII zmiany PKW Rumunia mjr Krzysztof Słowik wszystkie niezbędne elementy składowe konieczne do uzyskania certyfikacji kontyngentu realizowane są zgodnie z planem.

Najbliższe tygodnie to także zintensyfikowane działania logistyczno-obsługowe wykonywane w nowoczesnych stanowiskach naprawczych. Maj zgodnie z zalecaniami Dowódcy 17WBZ gen. bryg. Roberta Kosowskiego będzie miesiącem obsług technicznych sprzętu wojskowego. - Musimy zadbać o nasz kluczowy sprzęt, który po wielu tygodniach spędzonych na poligonach wymaga koniecznych obsług i napraw bieżących. Kołowe Transportery Opancerzone Rosomak każdego roku przebywają setki kilometrów w bardzo trudnym terenie, więc wymagają dokładnej weryfikacji, diagnostyki i obsługi, aby móc daje służyć żołnierzom 17 WBZ – ocenia szef sekcji logistycznej mjr Krzysztof Pacholczyk.

Czas jest szczególny, ale zmotoryzowani z wielkopolskiej brygady robią swoje, zawsze z pełnym zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem.

Tekst: kpt. Tomasz Kwiatkowski

red. PZ

autor zdjęć: st. szer. Michał Wilk, st. szer. Kamil Śpiączka

dodaj komentarz

komentarze


NATO liczy wydatki przed szczytem
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Sojusznicza medycyna pola walki
Medale za typowo wojskowe dyscypliny
Żywią i bronią
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Ostatnia niedziela…
Nowy mechanizm wsparcia obronności kraju
Sztuka tworzenia kryptonimu
Polski wkład w operację „Overlord”
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Nadchodzą zmiany
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Królowa wspinaczki kończy karierę
Śmierć w sercu Azji
Barakudy z Polski
Bez zmian w emeryturach
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”
Kosmiczna współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych
PIRX-1 na orbicie
Drony na Legii
Szerszeń z Sochaczewa
Mundur i bokserskie rękawice
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Zbrodnicza farsa
Westerplatte zmieni się nie do poznania
PKW Irak zostaje w Jordanii
Tropem tajemnic z przeszłości
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Podróż w ciemność
Wielki sukces podchorążych z AMW
Dowództwo RSZ celebrowało swoje święto
Przełomowe porozumienie
Dronowy kierunek przyszłości
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Prezydent RP o szczycie NATO
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Jak wygląda nowa selekcja do JW AGAT?
NATO zwiększy produkcję broni
Twarzą w twarz
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Studenci w koszarach
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Równanie z „Iksem”
USA znów uderzyły w Iran
Miliardy na obronność
Zmiana na szczytach US Army w Europie
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Wsparcie ma znaczenie
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Domek Pilota w LAW otwarty
Zatrzymać drona
Przełomowe zdolności artylerzystów
Mundur w paczkomacie
Paliwowy krwiobieg NATO
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Pieta Michniowska
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rutte: NATO jak drużyna piłkarska
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO