moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

CPdMZ nie odpoczywa

Szkolenia prowadzone w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych przygotowują żołnierzy do wyjazdu w ramach polskich kontyngentów wojskowych. W ostatnim czasie w jednostce na Bukówce trwa proces realizacji szkolenia pododdziałów metodą zdalną z wykorzystaniem możliwości zastosowania wideokonferencji (VTC).

Wykłady prowadzone są przez wykładowców z Centrum, a słuchacze pozostają w swoich jednostkach macierzystych. Podczas zajęć zachowany jest „żywy” kontakt z prowadzącym, a uczestnicy szkolenia mają możliwość w trakcie wykładu zadawać pytania. Szkolenia zdalne prowadzone są dla żołnierzy przygotowujących się do wyjazdu w ramach PKW EUFOR, PKW Irak, PKW KFOR, PKW RUMUNIA, PKW SOPHIA, PKW Łotwa oraz PKW Afganistan.

Podczas wykładów, instruktorzy z Wydziału Szkolenia i Wydziału CIMIC przekazują najważniejsze informacje dotyczące zasad współpracy cywilno-wojskowej, świadomości międzykulturowej w rejonie działań oraz Międzynarodowego Prawa Humanitarnego Konfliktów Zbrojnych. Zajęcia obejmują również tematykę z zakresu negocjacji, mediacji oraz zasad pracy z tłumaczem, a także wiele innych zagadnień, niezbędnych do prawidłowej realizacji powierzonych zadań.
Forma zajęć z wykorzystaniem VTC pozwala na przeprowadzenie szkolenia na równie wysokim poziomie, co szkolenie stacjonarne.

Tekst: ppor. Ewa Kózka

 

red. PZ

autor zdjęć: ppor. Ewa Kózka

dodaj komentarz

komentarze


Pościg Leopardów
Medyczne centrum w Krakowie
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Początek wielkiej historii
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Wicepremier apeluje o jedność
Lekcja 3 Maja
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Zbrodnia i kłamstwo
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Marynarz w koreańskim tyglu
Mundury noszą ludzie
Wielkie serce K9
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Zbrodnia bez kary
NATO i USA o Iranie
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Bursztynowy wstrząs
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Rzeźnik w rękach GROM-u
Natarcie w deszczu
Od cyberkursu po mundurówkę
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Czekając na czołgi
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Adaptacja i realizm
Systemy antydronowe poszukiwane
Bałtycka tarcza na horyzoncie
Pancerne starcie w Świętoszowie
Nauki i nauczki z Afganistanu
Żołnierze USA będą się uczyć w Powidzu
Ostrosz zamiast Mureny
Powrót WAM-u
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Kosmiczne oko armii
Szef MON-u na Defence24 Days
„Kryzys” na AWL-u
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Groźny incydent w Libanie
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Mosty nad Narwią
Zły Łęg nie taki straszny
Syndrom Karbali
Świat się zbroi na rekordową skalę
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Kluczowe 30 dni
Polacy w morskiej tarczy
Wypadek w PKW UNIFIL
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
WAM coraz bliżej Łodzi
Czołgi poszły w las
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Bieg ku pamięci bohaterów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO