moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Terytorialsi w Toruńskich Zakładach Materiałów Opatrunkowych

Angażujemy się w przedsięwzięcia, których celem jest zapobieganie i opóźnianie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Jeśli nasza pomoc jest potrzebna w Toruńskich Zakładach Materiałów Opatrunkowych – będziemy tam - podkreśla płk Krzysztof Stańczyk, dowódca 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”.

Już od początku tygodnia tj. od 16 marca br. ponad 30 terytorialsów z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspiera prace Centrum Logistycznego Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych w zakresie załadunku i kompletacji paczek bezpośrednio na środki transportu. Realizują oni swoje zadania w trybie 3-zmianowym wspomagając tym samym prace zakładu. Bezpośrednia pomoc została zainicjowana przez wojewodę kujawsko-pomorskiego, który wystąpił z wnioskiem do Ministra Obrony Narodowej o bezpośrednie wsparcie TZMO. - Wiemy, że każda ilość materiałów opatrunkowych jest teraz na wagę złota. Dlatego chcemy wspomóc nie tylko produkcję tych przedmiotów ale też ich pakowanie oraz załadunek – podkreśla dowódca 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Krzysztof Stańczyk.

- Cieszę się, że jestem potrzebna i mogę pomóc. Wiem, że w obecnej chwili realizujemy zadania nie tylko dla naszej małej lokalnej społeczności, ale dla wszystkich Polaków. To jest budujące – komentuje szer. Marta Łukasiewicz, żołnierz TSW 8K-PBOT.

- Osobiście, mam wrażenie, że zdaję egzamin… To dziwne uczucie, bo tak naprawdę ten egzamin to sprawdzian mojej dyscypliny i zaangażowania się w realne działania. Dużo myślałam o tym, teraz realnie widzę, że robiąc rzeczy „małe” doskonali się nadrzędny cel jakim jest pomoc innym ludziom. Nigdy nie przypuszczałam, że tak szybko będę poddana takiemu testowi.”- stwierdza szer. Roksana Wróblewska, żołnierz TSW 8K-PBOT.

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych powstały w Toruniu w 1951 roku. Wtedy to rozpoczęła się produkcja materiałów opatrunkowych na zamówienie Ministerstwa Obrony Narodowej i Centralnego Urzędu Zaopatrzenia Górnictwa. Grupa TZMO to obecnie ponad 55 spółek w 18 krajach. Produkty są dostępne na ponad 80 rynkach świata.
Podstawą kultury organizacyjnej Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych jest odpowiedzialność, doświadczenie i innowacyjność.

Tekst: kpt. dr Diana Warchocka

red. PZ

autor zdjęć: WOT

dodaj komentarz

komentarze


Polska i Szwecja razem dla bezpieczeństwa
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Koniec olimpijskich zmagań
Polska będzie zbrojna!
Zacięta walka o medale pod siatką
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Lekowa tarcza państwa
„Delty” w komplecie
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Opowieść o partnerstwie wojskowym Polski i USA
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Pentagon nad Wisłą? MON ma inny pomysł.
Miliard złotych na bezpieczeństwo Małopolski
Cyberatak na szpital. Do akcji ruszyli terytorialsi
Krok przed wrogiem
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Nie ma nudy
Tankowanie w przestworzach
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Przecieranie szlaków
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Zagrzmiały K9 Thunder
PFM bez tajemnic
SAFE kością niezgody
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Saperzy z dronami
Strzelnice wojskowe: reaktywacja
Bezpieczeństwo to priorytet
Północnica, czyli nocne szkolenie terytorialsów
Together on the Front Line and Beyond
Buzdygany – nagradzamy najlepszych
Nowe Abramsy do szkolenia
Wojskowi w akcji po tragedii w DPS-ie
Nie pozwala spocząć na laurach
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Nowe brygady i inwestycje WP
Szlify pod lodem
Gala MMA coraz bliżej
ORP „Wodnik” zimową porą
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Nasz jedyny
Nowy system w miejsce AWACS-ów
Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni przeszedł certyfikację
New Line of Financing
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Nowe zdolności podniebnego strażnika
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Polska w NATO: od aspiranta do filaru wschodniej flanki
Dron odkryty w kopalni. Na miejscu działają służby
Nie stracić głowy w razie zagrożenia
Nowa linia kolejowa w Małopolsce
Drony w akcji: operatorzy z 17 BZ pokazali swoje możliwości
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Nowa ścieżka finansowania
System San z koreańskimi elementami
Łask z amerykańską akredytacją
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Dezinformacja: element wojny XXI wieku
Siła współpracy
Piekło „Pługa”
Prezydenckie weto dla SAFE
Rośki i Borsuki kuszą SAFE-m
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Oko na Bałtyk
Polska i Szwecja dla bezpiecznego na Bałtyku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO