moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Rekrutacyjna cyberinfolinia

Wojsko chce rekrutować w sposób nowoczesny i prosty. Dlatego kilka dni temu Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni uruchomiło specjalną infolinię dla osób zainteresowanych pracą w wojskowej branży IT, cyber i krypto. Można tu zdobyć wszelkie informacje nie tylko o procedurach naboru i stawianych wymaganiach, ale także o wolnych etatach.

Infolinie telefoniczne, mające służyć rekrutacji kandydatów do pracy, są z powodzeniem wykorzystywane przez firmy i korporacje działające na rynku komercyjnym. Teraz z tej nowoczesnej i prostej metody naboru postanowiło skorzystać także wojsko. 11 marca Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni uruchomiło infolinię dla ochotników , chcących zasilić szeregi NCBC i tworzonych wojsk obrony cyberprzestrzeni. Te, zgodnie z planami MON, mają powstać do 2022 roku.

 

Nowy kanał komunikacji

– Pomysł jest pokłosiem rozmów z kandydatami podczas procedury rekrutacyjnej i analizy rynku. Uznaliśmy, że skoro firmy działające w branży IT, obok rekrutacji za pośrednictwem stron www, która i u nas z sukcesem funkcjonuje, wykorzystują też infolinię, my także możemy taką uruchomić. Widocznie taki rodzaj kontaktu, poza tym tradycyjnym, jest kandydatom również potrzebny – mówi gen. bryg. Karol Molenda, dyrektor NCBC.

Dzwoniąc na infolinię zainteresowani mogą zdobyć wszelkie informacje dotyczące naboru, wymagań, a także wolnych stanowisk. Te ostatnie oferowane są zarówno wojskowym, jak i cywilom, choć jak przyznają przedstawiciele NCBC, w perspektywie budowy WOC, poszukiwani są przede wszystkim eksperci na stanowiska wojskowe (w przypadku cywili, którzy chcieliby rozpocząć służbę, niezbędne jest odbycie służby przygotowawczej). Obecnie instytucja poszukuje specjalistów z obszarów m.in. elektroniki, cyberbezpieczeństwa, eksploracji danych, matematyki i kryptologii oraz analizy danych. Poszukiwani są m.in specjaliści inżynierii oprogramowania, systemów informatycznych, zarządzania informacją.
Choć infolinia działa od kilku dni już cieszy się sporą popularnością. – Osoby dzwoniące są zaskoczone, że odbiera „prawdziwy człowiek”, a nie bezduszny automat. Dzięki temu szybciej obdarzają instytucję zaufaniem i deklarują przysłanie swojego CV. O to nam właśnie chodziło – mówi generał. Bo zadzwonienie na infolinię to dopiero pierwszy krok do służby lub pracy w instytucji. Kolejnym jest bowiem indywidualne spotkanie, podczas którego specjaliści weryfikują dokumenty i wiedzę kandydata z obszaru cyber, krypto i IT.

Rekrutacja trwa

Swoją kandydaturę można zgłaszać pod numerem 509-677-777 w dniach roboczych od 8 do 20. Osoby, które nie mają możliwości skontaktowania się w tych godzinach, mogą nagrać wiadomość na skrzynkę, a potem czekać na telefon z instytucji. Osoby obsługujące infolinię oddzwonią w następnym dniu roboczym.

Jak zapewniają przedstawiciele NCBC, mimo wprowadzonego w kraju stanu zagrożenia epidemicznego związanego z koronawirusem, rekrutacja nie zostanie zawieszona, ale w najbliższym czasie będzie prowadzona wyłącznie przez strony www i uruchomioną infolinię. Wszystkie spotkania bezpośrednie, zgodnie z decyzją dyrektora NCBC, zostały wstrzymane.

Powstałe w 2019 roku Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni odpowiada za kluczowe obszary związane z konsolidacją kompetencji i zasobów resortu w zakresie kryptologii, cyberbezpieczeństwa oraz budowy i eksploatacji systemów IT. Specjaliści zespołu w trybie 24/7/365 monitorują działania systemów IT w resorcie obrony narodowej, prowadzą operacje w cyberprzestrzeni, reagują też w przypadku incydentów naruszających bezpieczeństwo sieci i jej użytkowników. NCBC realizuje też szereg zadań w ramach działalności naukowo-edukacyjnej, badawczo-rozwojowej, wdrożeniowej i opiniodawczej. Prowadzi też badania dotyczące metod wykrywania incydentów w cyberprzestrzeni, projektowania rozwiązań do ochrony i zabezpieczenia informacji, rozwija własne metody i urządzenia kryptograficzne.
Decyzją ministra Mariusza Błaszczaka żołnierze zawodowi Wojska Polskiego wykonujący zadania związane z kryptologią i cyberbezpieczeństwem oraz projektowaniem i programowaniem systemów informatycznych otrzymają wyższe dodatki do uposażeń. To stały dodatek służbowy, w wysokości od 450 zł do 2100 zł oraz jednorazowy uznaniowy dodatek służbowy w wysokości od 100 proc. do nawet 620 proc. kwoty dodatku służbowego stałego.

Paulina Glińska

autor zdjęć: Cyber.mil.pl

dodaj komentarz

komentarze


Sto sekund do zagłady
 
Udany weekend żołnierzy
Błękitni po raz trzeci w Libanie
Nowy batalion na Lubelszczyźnie
Budujemy infrastrukturę dla wojsk sojusznika
IPN zaprasza na festiwal filmów o totalitaryzmie
Błękitna Armia wyrusza do Polski
Polska obecność w europejskich projektach zbrojeniowych
Course on Diplomacy
Kwalifikacja? Może w czerwcu
Rosomaki na okrętach
Łączenie dwóch światów
Jak komuniści z LWP niszczyli tradycje polskiego wojska
Pierwsze kroki na linie
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Osłonić konwój, ratować rozbitków
Amerykańskie myśliwce wylądowały w Polsce
Filip Bątkowski – menedżer sportu i… żołnierzy
Afganistan. Czas wracać do domu
„Wolverine Strike” odpiera atak
Kierunek: certyfikacja
Siły powietrzne czekają na F-35
Morskie targi zbrojeniowe, czyli surfowanie po sieci
Łask czeka na myśliwce V generacji
Sportowy jubileusz
Pamiętaj o oświadczeniu majątkowym
Leopardy w natarciu
Specjalsi zakończyli dyżur w Siłach Odpowiedzi NATO
Kraby na „Bizonie ‘21”
Korekta do igrzysk: dwunasty złoty medal dla Polski
Rumuński „Scorpion Spring”
Nowy etap w sporcie wojskowym rozpoczęty
Wojsko pomoże w organizacji punktów szczepień
Getto walczy
Kuźnie oficerskich kadr
Nagroda nie tylko od dowódcy
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Polska stawia na fregaty Miecznik
Pamiętamy o katastrofie smoleńskiej
Ćwiczenia, szczepienie i odlot do Afganistanu
Kpt. Jacek Siewiera – na pierwszej linii walki z pandemią
Złoto ustrzelone w Indiach
Artyleryjskie ćwiczenia „Bizon ’21”
Mistrzowskie zagranie przegranych
Nowe książeczki wojskowe
Mjr rez. Wojciech „Zachar” Zacharków – nigdy nie chodzi na skróty
Szer. Beata Pacut mistrzynią Europy w judo
Mężny duch dla ratowników
Niemcy donoszą światu o Katyniu
Aplikacja dla kandydatów do wojska
Jedyna taka brygada
Leki za zero złotych należą się rannym weteranom!
Nowy karabin z Tarnowa
Kolejne Herculesy dla wojska
Michał Szeliga – przywraca pamięć o przodkach ze Wschodu
Jak wojsko walczy z pandemią
Spadochroniarze gotowi do misji w Kosowie
Kurs na dyplomację
Bitwa pod Iganiami, czyli stracona szansa
Opiniowanie po nowemu
Buzdygan Internautów 2020 – zaczynamy głosowanie!
Katyń – symbol bezprzykładnej zbrodni

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO