moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Siedmiu wspaniałych

Płk Paweł Chabielski, płk Mariusz Chmielewski, mjr pil. Dominik Duda, ppłk Adam Krysiak, kpt. Szczepan Pietraszek i płk Marek Rękas – oto oni, szczęśliwcy, którym kapituła Buzdyganów postanowiła przyznać te wyjątkowe nagrody. Swojego laureata wybrali także internauci. Zadecydowali, że wojskowy Oscar trafi do sierż. Artura Pelo.

Już po raz 26. kapituła nagrody Buzdygany zebrała się w siedzibie Wojskowego Instytutu Wydawniczego. A wszystko po to, aby wybrać szczęśliwców, którzy otrzymają to wyjątkowe wyróżnienie. – W tym roku do redakcji wpłynęły kandydatury kilkudziesięciu osób, które, zdaniem zgłaszających, zasługiwały na nagrodę. Wybór sześciu najlepszych był więc wyzwaniem, ale się udało. Wybraliśmy najlepszych z najlepszych – mówił po obradach Maciej Podczaski, dyrektor WIW. – Wybór osób, które otrzymają Buzdygana, jest dla nas zawsze bardzo trudny, bo musimy się opierać na uzasadnieniach, które trafiają do redakcji. Dzięki temu, że w obradach uczestniczą żołnierze z krwi i kości, którzy często znają kandydatów osobiście, możemy się o nich więcej dowiedzieć i zweryfikować zawarte w kwestionariuszach informacje – dodała Izabela Borańska-Chmielewska, redaktor naczelna „Polski Zbrojnej”.

Tradycyjnie wśród członków kapituły znaleźli się nie tylko przedstawiciele redakcji, ale także ubiegłoroczni laureaci nagrody – kpt. Tomasz Dembiński, płk Szczepan Głuszczak, gen. dyw. Krzysztof Motacki, ppłk Jarosław Neffe, kpt. Anita Podlasin, sierż. Krzysztof Śliwiński, a także mjr Aleksander Tarnawski. Jak oni oceniają przebieg obrad? – W wojsku jest wiele osób wyróżniających się zarówno podczas służby, jak i poza nią, więc wybór tych najlepszych był naprawdę trudny. Cieszę się, że jednym z laureatów został kandydat, którego wskazałem – relacjonuje kpt. Dembiński. – To wielka odpowiedzialność, bo osób zasługujących na to wyróżnienie jest na pewno więcej niż nagród. Podziwiam pracowników redakcji, bo oni co roku muszą się mierzyć z takim wyzwaniem – dodał ppłk Neffe.

Już po raz 26. kapituła nagrody Buzdygany zebrała się w siedzibie Wojskowego Instytutu Wydawniczego, aby wybrać szczęśliwców, którzy otrzymają to wyjątkowe wyróżnienie.

Po burzliwych obradach kapituła postanowiła, że nagrodę Buzdygan 2019 otrzymają:
płk Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych;
płk dr inż. Mariusz Chmielewski, zastępca dziekana Wydziału Cybernetyki WAT;
mjr pil. Dominik Duda z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego;
ppłk Adam Krysiak, dowódca 2 Batalionu Zmechanizowanego z 15 Brygady Zmechanizowanej;
kpt. Szczepan Pietraszek z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich;
płk prof. dr hab. n. med. Marek Rękas, zastępca dyrektora ds. naukowych Wojskowego Instytutu Medycznego.

Tradycyjnie swoje wyróżnienie przyznali także czytelnicy portalu „Polska Zbrojna”, którzy w internetowym plebiscycie mogli głosować na jednego spośród czterech kandydatów. Największe uznanie zyskał sierż. Artur Pelo z 7 Brygady Obrony Wybrzeża.

Serdecznie gratulujemy! Uroczysta gala, podczas której laureaci otrzymają Buzdygany, odbędzie się 20 marca w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze

~SNCO
1580400420
Ilu było nominowanych podoficerów? Jak wydać po "burzliwych" obradach SZRP oficerami stoją ;) Koledzy podoficerowie brać się do roboty...
0F-C4-DB-A9

Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Mity i manipulacje
Maratońskie święto w Warszawie
Pasja i fart
Pokój na Bliskim Wschodzie? Podpisano kluczowe porozumienie
Abolicja dla ochotników
Konie dodawały pięciobojowi szlachetności
Kawaleria pancerna spod znaku 11
Kaczka wodno-lądowa (nie dziennikarska)
Polskie Bayraktary nad Turcją
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
W wojsku orientują się najlepiej
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
GROM. Kulisy selekcji do jednostki specjalnej
Koniec pewnej epoki
Polski „Wiking” dla Danii
POLMARFOR, czyli dowodzenie na Bałtyku
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Natowska sieć rurociągów obejmie Polskę
„Road Runner” w Libanie
Jelcz się wzmacnia
Czarnomorski szlif minerów
Dywersanci atakują
Pływali jak morscy komandosi
Żołnierz na urlopie i umowie zlecenie?
Deterrence in Polish
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Kircholm 1605
Człowiek jest najważniejszy
Speczespół wybierze „Orkę”
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Medycy na start
Drugi wojskowy most
Terytorialsi w akcji
Pocisk o chirurgicznej precyzji
Kawaleria w szkole
Ustawa schronowa – nowe obowiązki dla deweloperów
Pamiętamy o dokonaniach gen. Rozwadowskiego
Trzeba wzmocnić suwerenność technologiczną Polski
Uczniowie poznają zasady bezpieczeństwa
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Kopuła nad bewupem
Koniec dzieciństwa
Trwa dobra passa reprezentantów Wojska Polskiego
Priorytetowe zaangażowanie
W Brukseli o bezpieczeństwie wschodniej flanki i Bałtyku
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
MON i MSWiA: Polacy ufają swoim obrońcom
Medicine for Hard Times
Wojny na rzut kostką
Brytyjczycy na wschodniej straży
Młodzi i bezzałogowce
W poszukiwaniu majora Serafina
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Wspólne szkolenie żandarmów z NATO
„Steadfast Noon”, czyli nuklearne odstraszanie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO