moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Oferta dla pielęgniarek i pielęgniarzy

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza do służby pielęgniarki, pielęgniarzy, położnych i personel medyczny. Wojska Obrony Terytorialnej oferują między innymi kursy i szkolenia specjalistyczne, organizowane przez Wojskowe Centra Szkoleniowe. Zapewniają także chętnym dofinansowanie kosztów kształcenia podyplomowego. Z tej drugiej oferty mogą skorzystać żołnierze Obrony Terytorialnej, którzy zyskają w niej etat medyczny.

Pielęgniarka bądź pielęgniarz wstępujący w szeregi WOT, odbywają szkolenie podstawowe (jeśli wcześniej nie mieli do czynienia z wojskiem) bądź wyrównawcze (jeśli odbyli już szkolenie wojskowe). Po ukończeniu szkolenia podstawowego lub wyrównawczego, żołnierze realizują zaplanowany 3 letni program szkolenia. W drugim roku służby, żołnierzy przydziela się do pełnienia konkretnej funkcji w zespole. Osoby posiadające wykształcenie medyczne, z racji swoich umiejętności zostaną przydzielone do funkcji ratowników bądź starszych ratowników (pola walki) i w dalszym ciągu będą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje. Z biegiem służby osoby takie będą mogły uzyskać stopnie podoficerskie i oficerskie.

Propozycja jest skierowana do żołnierzy, którzy pełnią służbę w WOT co najmniej 12 miesięcy i osiągają odpowiednie wyniki w szkoleniu. Właśnie oni mogą rozpocząć starania o skorzystanie z takiej formy wsparcia. Pielęgniarki i pielęgniarze dzięki służbie w WOT uzyskają możliwość podwyższenia swoich kwalifikacji, a osoby studiujące dofinansowanie nauki.

REKLAMA

„Zachęcamy do wstąpienia do 6 MBOT personel medyczny, który dzięki ofercie WOT będzie mógł rozwijać swoje umiejętności zawodowe m.in. poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach specjalistycznych”. – podkreśla dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej pułkownik Przemysław Owczarek.

W ramach dofinansowania kosztów kształcenia podyplomowego zapewniona zostanie możliwość odbycia: szkoleń specjalizacyjnych (specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa lub medycyny – dla osób pracujących w zawodzie co najmniej 2 lata w okresie ostatnich 5 lat), kursów kwalifikacyjnych (w dziedzinie pielęgniarstwa lub medycyny – dla osób posiadających co najmniej 6-miesięczny staż pracy w zawodzie) oraz innych kursów specjalistycznych i dokształcających. Oferta ta będzie skierowana dla pielęgniarek i pielęgniarzy czynnych zawodowo posiadających prawo wykonywania zawodu.

Wsparcie finansowe będzie obejmowało dofinansowanie lub zwrot kosztów studiów. Oferta ta będzie skierowana do studentów odpłatnych studiów wyższych (licencjackich i magisterskich). Wsparcie obejmowałoby okres kształcenia w czasie pełnienia służby w WOT.

Oferta bezpłatnych kursów specjalistycznych obejmie między innymi: kursy „wkłucia doszpikowe – zaawansowane techniki ratujące życie”, kursy doskonalące z zaawansowanych zabiegów ratujących życie w obrażeniach ciała w opiece przedszpitalnej, kursy USG FAST w urazach, kursy doskonalące z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym i odzwierzęcym, kursy doskonalące z zakresu polowego ratownictwa i stanów zagrażających życiu.

6 MBOT zaprasza do wątpienia na etaty medyczne w Warszawie oraz w batalionach Grójcu, Radomiu, Płocku i Pomiechówku. Dużym plusem oferty Wojsk Obrony Terytorialnej dla pielęgniarek i położnych jest fakt, że niezależnie od rozwoju cywilnej ścieżki zawodowej osoby, które zdecydują się skorzystać z propozycji, mogą wybrać również wojskową drogę kariery. Dodatkowo żołnierze pełniący służbę ochotniczą przez co najmniej trzy lata będą mieli pierwszeństwo powołania do służby zawodowej - mówi podporucznik Jolanta Maciaszek, oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jak dołączyć do formacji?

WOT jest formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się zarówno kobiety jak i mężczyźni, nie pełniący do tej pory żadnej formy służby wojskowej, a także rezerwiści. Mile widziane są zarówno osoby aktywne, jak i te, które dopiero szukają pomysłu na siebie. WOT jest miejscem dla tych, którzy chcą kontynuować rodzinne tradycje patriotyczne lub po prostu szukają przygody.

Pierwszym krokiem na drodze wstąpienia w szeregi formacji jest kontakt z Wojskową Komendą Uzupełnień (WKU) celem złożenia wniosku o powołanie do służby. Kolejnym punktem jest rozmowa kwalifikacyjna, do której pomocne będą materiały zamieszczone na stronach WKU. Pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej skutkuje skierowaniem na nadania w Wojskowej Komisji Lekarskiej oraz Pracowni Psychologicznej. Ostatnim elementem jest powołanie na pierwsze szkolenie, którego termin jest uzgadniany z ochotnikiem.

Więcej informacji ws. etatów medycznych można uzyskać pod nr tel. 261 814 408 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

* * *
6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego herbu Leliwa ps. „Witold”, „Druh” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty (blp): 61 blp z siedzibą w Grójcu, 62 blp w Radomiu, 64 blp w Płocku i w 65 blp Pomiechówku. Brygadą dowodzi pułkownik Przemysław Owczarek. Na obecnym etapie rozwoju głównym zadaniem brygady jest dalsze formowanie i szkolenie żołnierzy OT. Mazowieccy Terytorialsi wspierają także lokalne społeczności oraz administracje lokalną.

Źródło: ppor. Jolanta Maciaszek/6 MBOT

red. PZ

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


Volhynian Lion Hearts
 
Szpadzistki wygrały turniej o Puchar Świata w Tallinie
Wrocław czeka na Amerykanów
Ludzie niebezpiecznej profesji
Ostre strzelanie artylerzystów
Peowiacy. Pretorianie Piłsudskiego
Obrona bez polityki
Unwanted Treaty
Szwedzki baypass przed „Orką”
Wirtualna batalia w obronie sojusznika
Żołnierze w drodze na misję w Libanie
NATO wzmocni obecność na wschodniej flance
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Szanse i zagrożenia rodzimej radiolokacji
Włosko-polski sojusz kosmiczny
Holownik „Semko” stanął na wodzie
Dr Kostrzewa-Zorbas: NATO potwierdziło swoją jedność
Święto pod znakiem „Ślązaka” i okrętów podwodnych
Żołnierze GROM-u na kursie działań specjalnych
Trudna droga
T-72 strzelają na poligonie
Z archiwum „Szarego”
Mariusz Błaszczak prawdopodobnie pozostanie na czele MON
Nowe maszyny w LAW
Na ASzWoj ruszyły studia generalskie
Listopad, czas walki. „Za wolność naszą i waszą”
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Jak gra dowódca, grają wszyscy
Kontenery dla Wisły
Leopardy na Podkarpaciu
„Błękitni” lecą do Afganistanu
Sierż. Artur Pelo i Patrycja Bereznowska najlepsi w Maratonie Komandosa
Morawiecki: harmonizujmy działania UE i NATO
Razem się szkolą, razem walczą
Dołącz do zawodowców
Kto nie będzie rozmawiał z Ławrowem, będzie rozmawiał z Szojgu
Kto zostawia ślady w sieci
Minister Błaszczak nadal szefem resortu obrony
Kpr. Danuta Dmowska-Andrzejuk ministrem sportu
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Głosuj na wojskowego sportowca roku
Sukces polskich żołnierzy na igrzyskach w Wuhan
16 Dywizja Zmechanizowana mistrzem wojska w futsalu
W Brukseli o sytuacji w Syrii i na wschodniej flance NATO
Klasy wojskowe po nowemu
Nowe laboratorium WAT
Wojskowy śmigłowiec dyżuruje w Zakopanem
MON dofinansowuje budowę kolejnych strzelnic
Gorące obrady NATO w Londynie
... że moja ofiara nie pójdzie na marne
Żołnierze z „Błękitnej Brygady” w błękitnych beretach
Dzień Podchorążego w rocznicę wybuchu powstania
Studia MBA na wojskowej uczelni. Jedyne takie w Polsce
Długa droga do wolności – sensacyjny tunel na terenie Polski
Plan ćwiczeń WOT dla pracodawców
„Sophia” – certyfikacja zaliczona!
Runda jesienna ligi piłkarskiej zakończona
Klucz do dobrych relacji

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO