moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Oferta dla pielęgniarek i pielęgniarzy

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza do służby pielęgniarki, pielęgniarzy, położnych i personel medyczny. Wojska Obrony Terytorialnej oferują między innymi kursy i szkolenia specjalistyczne, organizowane przez Wojskowe Centra Szkoleniowe. Zapewniają także chętnym dofinansowanie kosztów kształcenia podyplomowego. Z tej drugiej oferty mogą skorzystać żołnierze Obrony Terytorialnej, którzy zyskają w niej etat medyczny.

Pielęgniarka bądź pielęgniarz wstępujący w szeregi WOT, odbywają szkolenie podstawowe (jeśli wcześniej nie mieli do czynienia z wojskiem) bądź wyrównawcze (jeśli odbyli już szkolenie wojskowe). Po ukończeniu szkolenia podstawowego lub wyrównawczego, żołnierze realizują zaplanowany 3 letni program szkolenia. W drugim roku służby, żołnierzy przydziela się do pełnienia konkretnej funkcji w zespole. Osoby posiadające wykształcenie medyczne, z racji swoich umiejętności zostaną przydzielone do funkcji ratowników bądź starszych ratowników (pola walki) i w dalszym ciągu będą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje. Z biegiem służby osoby takie będą mogły uzyskać stopnie podoficerskie i oficerskie.

Propozycja jest skierowana do żołnierzy, którzy pełnią służbę w WOT co najmniej 12 miesięcy i osiągają odpowiednie wyniki w szkoleniu. Właśnie oni mogą rozpocząć starania o skorzystanie z takiej formy wsparcia. Pielęgniarki i pielęgniarze dzięki służbie w WOT uzyskają możliwość podwyższenia swoich kwalifikacji, a osoby studiujące dofinansowanie nauki.

REKLAMA

„Zachęcamy do wstąpienia do 6 MBOT personel medyczny, który dzięki ofercie WOT będzie mógł rozwijać swoje umiejętności zawodowe m.in. poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach specjalistycznych”. – podkreśla dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej pułkownik Przemysław Owczarek.

W ramach dofinansowania kosztów kształcenia podyplomowego zapewniona zostanie możliwość odbycia: szkoleń specjalizacyjnych (specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa lub medycyny – dla osób pracujących w zawodzie co najmniej 2 lata w okresie ostatnich 5 lat), kursów kwalifikacyjnych (w dziedzinie pielęgniarstwa lub medycyny – dla osób posiadających co najmniej 6-miesięczny staż pracy w zawodzie) oraz innych kursów specjalistycznych i dokształcających. Oferta ta będzie skierowana dla pielęgniarek i pielęgniarzy czynnych zawodowo posiadających prawo wykonywania zawodu.

Wsparcie finansowe będzie obejmowało dofinansowanie lub zwrot kosztów studiów. Oferta ta będzie skierowana do studentów odpłatnych studiów wyższych (licencjackich i magisterskich). Wsparcie obejmowałoby okres kształcenia w czasie pełnienia służby w WOT.

Oferta bezpłatnych kursów specjalistycznych obejmie między innymi: kursy „wkłucia doszpikowe – zaawansowane techniki ratujące życie”, kursy doskonalące z zaawansowanych zabiegów ratujących życie w obrażeniach ciała w opiece przedszpitalnej, kursy USG FAST w urazach, kursy doskonalące z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym i odzwierzęcym, kursy doskonalące z zakresu polowego ratownictwa i stanów zagrażających życiu.

6 MBOT zaprasza do wątpienia na etaty medyczne w Warszawie oraz w batalionach Grójcu, Radomiu, Płocku i Pomiechówku. Dużym plusem oferty Wojsk Obrony Terytorialnej dla pielęgniarek i położnych jest fakt, że niezależnie od rozwoju cywilnej ścieżki zawodowej osoby, które zdecydują się skorzystać z propozycji, mogą wybrać również wojskową drogę kariery. Dodatkowo żołnierze pełniący służbę ochotniczą przez co najmniej trzy lata będą mieli pierwszeństwo powołania do służby zawodowej - mówi podporucznik Jolanta Maciaszek, oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jak dołączyć do formacji?

WOT jest formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się zarówno kobiety jak i mężczyźni, nie pełniący do tej pory żadnej formy służby wojskowej, a także rezerwiści. Mile widziane są zarówno osoby aktywne, jak i te, które dopiero szukają pomysłu na siebie. WOT jest miejscem dla tych, którzy chcą kontynuować rodzinne tradycje patriotyczne lub po prostu szukają przygody.

Pierwszym krokiem na drodze wstąpienia w szeregi formacji jest kontakt z Wojskową Komendą Uzupełnień (WKU) celem złożenia wniosku o powołanie do służby. Kolejnym punktem jest rozmowa kwalifikacyjna, do której pomocne będą materiały zamieszczone na stronach WKU. Pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej skutkuje skierowaniem na nadania w Wojskowej Komisji Lekarskiej oraz Pracowni Psychologicznej. Ostatnim elementem jest powołanie na pierwsze szkolenie, którego termin jest uzgadniany z ochotnikiem.

Więcej informacji ws. etatów medycznych można uzyskać pod nr tel. 261 814 408 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

* * *
6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego herbu Leliwa ps. „Witold”, „Druh” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty (blp): 61 blp z siedzibą w Grójcu, 62 blp w Radomiu, 64 blp w Płocku i w 65 blp Pomiechówku. Brygadą dowodzi pułkownik Przemysław Owczarek. Na obecnym etapie rozwoju głównym zadaniem brygady jest dalsze formowanie i szkolenie żołnierzy OT. Mazowieccy Terytorialsi wspierają także lokalne społeczności oraz administracje lokalną.

Źródło: ppor. Jolanta Maciaszek/6 MBOT

red. PZ

autor zdjęć: DWOT

dodaj komentarz

komentarze


PGZ będzie obecna na MSPO
 
Galicyjskie przesilenie
Ruszyła budowa muzeum w Ossowie
Na misjach święta inne niż zwykle
Polskie porty bardziej otwarte
Polsko-amerykańska współpraca
Wyślij kartkę i wesprzyj bohaterów niepodległości
Powstańcy – bohaterowie naszych czasów
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Szturmani nie boją się ognia
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Gen. Głąb: DGW to specyficzne dowództwo
Lato z czerwonym terrorem
Wojsko przeciw wirusowi
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Kurs dla saperskich ekspertów
Laserowa artyleria US Army
Pancerniacy z Teksasu ćwiczą w Drawsku
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Program kosmiczny dla wojska
Wymiana podwodnych doświadczeń
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Kierunek: misja
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Więcej celowników z PCO dla wojska
Boje Pułku Morskiego na linii Bugu i Narwi
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Pirotechnik nie może być ryzykantem
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
JTAC – mistrz podniebnej układanki
Amerykanie odmładzają F-16
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Więcej żołnierzy USA w Polsce
Bridge to Cooperation
30 lat GROM-u – serwis okolicznościowy
Innowacyjne rozwiązania dla wojska
Strzelnice dla terytorialsów
Chwała powstańcom
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Pamięci ofiar niemieckiej zbrodni
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Sześć minut w zawisie
F-16 kończą misję w Estonii
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Online z mistrzami sportu
F-16 z Krzesin przebazowane do Łasku
Największa bitwa kawaleryjska XX wieku
Zanurkować i wymknąć się śmierci…
Układy ze skazą
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Ukraiński kurs na Zachód
Godzina „W”. Aby ojczyźnie przywrócić wolność
Skok na głęboką wodę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO