moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wizyta u komendanta szkoły wojskowej

6 października dowódca VII zmiany PKW Irak płk Marcin Adamski przebywał z roboczą wizytą u komendanta szkoły wojskowej EMES (Elektrical and Mechanical Engeenierina School) maj. gen. Mahmood Motaab Ibrahim Al.-Qaisy.

 

Spotkanie odbyło się na zaproszenie maj. gen. Mahmood Motaab Ibrahim Al.-Qaisy. Rozmowy, które toczyły się w gabinecie komendanta, dotyczyły m.in. współpracy szkoleniowo-doradczej realizowanej przez Mobilny Zespół Treningowy oraz Zespół Doradców.

Generał bardzo pozytywnie wypowiadał się o formule realizowanych zadań szkoleniowych. Zaznaczył, że jego podkomendni chwalą sobie współpracę z polskimi żołnierzami. Instruktorzy Mobilnego Zespołu Treningowego posiadaną wiedzę potrafią przekazać w sposób komunikatywny, co przedkłada się na wyniki egzaminów końcowych irackich żołnierzy. Poruszył również sprawę wymiany doświadczeń wojskowych oraz ewentualnego poszerzenia dalszej współpracy szkoleniowo-doradczej.

Płk Marcin Adamski podziękował generałowi Mahmood Motaab Ibrahim Al.-Qaisy za tak pozytywną ocenę naszych żołnierzy, jednocześnie potwierdził naszą gotowość do dalszej współpracy zgodnie z przyjętą formułą szkolenia irackich żołnierzy.

Miłym akcentem kończącym spotkanie było wypicie tradycyjnej irackiej herbaty oraz wręczenie komendantowi szkoły pamiątkowego ryngrafu upamiętniającego VII zmianę PKW Irak.

Tekst: kpt. Piotr Spólny

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Piotr Spólny

dodaj komentarz

komentarze


Elektronika dla obrony powietrznej
Kolejna operacja hybrydowa Rosji
Twardy ma moc
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Poznański gen wolności
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Sprawdzian charakteru
Koło zamachowe gospodarki
Niebo bez dominacji
AMW oferuje mieszkania
Podróż w ciemność
Ramię w ramię z Amerykanami
Wszystko o Grocie, czyli „GROTowisko-26”
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Ratunek z powietrza
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Systemy antydronowe od europejskiego startupu
Priorytety na szczyt NATO
Wsparcie ma znaczenie
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Okręt skrojony na Bałtyk
Mundur, medale i duma
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Musztra i marsz ubezpieczony
Akcja na jeziorze
Przerzut Abramsów do Lublina
Ważne decyzje w Brukseli
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Bez zmian w emeryturach
„Strzała weterana” spaja środowisko
Kajakarze i pięcioboista na medal!
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wojna pod lupą
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Nowy sprzęt dla pancerniaków z Wesołej
PKW Irak zostaje w Jordanii
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
Zasadzka w leśnych ostępach
Śmierć w sercu Azji
Atak w Porcie Elbląg
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Orka dobiła do brzegu
Cyberparasol nad wyborami
Polski wkład w operację „Overlord”
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Apetyt Smoka rośnie
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Szermierze i pięściarki na podium
Strzelać jak Polacy
Sportowe jubileusze
Grot A3 – zobacz jak wygląda
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Równanie z „Iksem”
Zbrodnicza farsa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO