moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Honorowi krwiodawcy z WAT-u

Akcja „Niepodległą mamy we krwi” ruszyła pełną parą! Pierwsza zbiórka, podczas której można było oddać krew dla potrzebujących, a także upamiętnić tych, którzy 101 lat temu walczyli o niepodległość Polski, odbyła się w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej. Jako pierwsi w kolejce do wojskowego krwiobusa ustawili się podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej.

Akcja „Niepodległą mamy we krwi” to wspólna inicjatywa Wojskowego Instytutu Wydawniczego i Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Legion. Dziś w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej odbyła się inauguracja tegorocznej edycji. – Dziękuje za waszą gotowość do służby na rzecz drugiej osoby. To świadczy o waszym patriotyzmie – mówił ochotnikom Maciej Podczaski, dyrektor WIW. Przypomniał, że w ubiegłym roku do akcji przyłączyło się ponad 1600 osób, które oddały łącznie ponad 800 litrów krwi. – Wierzę, że w tym roku także osiągniemy wspaniały wynik – dodał dyrektor WIW.

Sierżant Robert Kowalewski, prezes Stowarzyszenia HDK Legion, mówił, że do akcji włączyło się wielu żołnierzy. – Dziś wspólnie pokazujemy, że żołnierze przelewają krew nie tylko na polu bitwy, ale także na co dzień, oddając ją honorowo, aby pomóc tym, którzy potrzebują jej najbardziej – zaznaczył. Dodał, że kampania potrwa do 18 listopada, a jej celem jest nie tylko zebranie jak największej ilości krwi dla potrzebujących, ale także uhonorowanie bohaterów walk o niepodległość.

REKLAMA

Dziś jako pierwsi w kolejce do krwiobusa z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawili się podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej. – Oddaję krew po raz trzeci, bo wiem, że dzięki temu mogę pomóc innym – mówił szer. pchor. Rafał Mróz. Do akcji przyłączył się także por. Konrad Winiarski z WAT. – Oddawanie krwi to taka mała cegiełka, dzięki której każdy z nas może przyczynić się do wzmacniania zdrowia Polaków – komentował.

Porucznik Paweł Żałoba, dowódca kompanii na WAT, przypomniał, że w akademii studiuje 630 honorowych krwiodawców. – Mam nadzieję, że każdy z nich odda krew w ramach akcji „Niepodległą mamy we krwi” – mówił. – Oczywiście nie zamierzamy na tym poprzestać, będziemy też zachęcać do przyłączenia się do nas podchorążych z pierwszego rocznika. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to podczas całej akcji krew odda ponad tysiąc osób z naszej uczelni – zaznaczył.

Jednak krew honorowo oddawali dziś nie tylko żołnierze i podchorążowie z wojskowych uczelni. Mógł to zrobić każdy. Z takiej możliwości skorzystał między innym ppłk Mariusz Kalinowski z Departamentu Strategii i Planowania Obronnego MON. – Jestem honorowym krwiodawcą, postanowiłem więc skorzystać z okazji. Mnie to nic nie kosztuje, a może dzięki temu uda się komuś pomóc – tłumaczył.

Pierwsza zbiórka dobiegła końca, ale nadal można przyłączyć się do akcji. Może to zrobić każdy – wystarczy między 1 września a 18 listopada oddać honorowo krew, uwiecznić swoją donację na zdjęciu, a następnie zarejestrować się na portalu Legionhdk.pl. Można to zrobić za pomocą strony internetowej lub aplikacji na telefony komórkowe. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że krew jest oddana w ramach kampanii „Niepodległą mamy we krwi”. Warto to zrobić, bowiem na uczestników akcji czekają atrakcyjne nagrody – codziennie pięć osób będzie otrzymywało upominki ufundowane przez sklepy Militaria.pl, Helikon Tex, ZoKart, a także od „Polski Zbrojnej”. Ale to nie wszystko. Spośród wszystkich uczestników wylosujemy także szczęśliwców, którzy otrzymają sygnety, multitule, plecaki, koszulki, czapki, a nawet możliwość skoku w tandemie z żołnierzami Jednostki Woskowej Komandosów. W puli nagród znajdują się także upominki podarowane przez osoby i instytucje, którym idea krwiodawstwa nie jest obojętna. Prezydent Andrzej Duda przekazał na ten cel wieczne pióro. Specjalne zestawy upominków przygotowało też Centrum Weterana i 18 Dywizja Zmechanizowana. Jednak pula nagród cały czas się powiększa.

Nie zwlekajcie, przyłączcie się do naszej akcji! Wspólnie udowodnijmy, że „Niepodległą mamy we krwi”!

Szczegółowy regulamin akcji, lista nagród, a także terminy akcji „Niepodległą mamy we krwi” znajdziecie na portalu https://legionhdk.pl.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Artur Orzechowski

dodaj komentarz

komentarze


Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
 
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Szturmani na Lipie
Chciałem walczyć z Niemcami
USA nie zacznie wojny z Iranem
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Zaproponują zmiany w systemie kształcenia żołnierzy
Ważka bliżej
Defense Without Politics
O Patriotach na WAT
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Darłowo czeka na śmigłowce
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
F-16 pod opieką sokołów i jastrzębi
Double Eagle po nowemu
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Obradowała Rada Gabinetowa
Krwawe walki o Monte Cassino
Rywalizacja strzelców wyborowych
Nowy wiceminister w MON
Nauka zimowego pływania
Czerwoni w odwrocie
Podziemna potęga
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
Iran uderza w USA
Stulatka hydrografia
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Pretorianie na Mazurach
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Symulatory strzelań Rosomaków
Klasy wojskowe po nowemu
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Arsenał Iranu
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
For the Right Cause
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Rozpoznają skażenie Rosomaków
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
They Train Together, They Fight Together
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej
We Are All Darfur
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Centrum dla Viperów w Łodzi?
Własne interesy Europy
Żyj zdrowiej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO