moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn

Po spadochroniarzach i biegaczach na orientację przedstawiamy kolejnych sportowców, którzy reprezentować będą Polskę na VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. Dzisiaj pora na męską reprezentację w judo. – Ekipa jest mocna, liczę na jej dobry występ. Mam nadzieję na zdobycze medalowe – mówi mł. chor. Mirosław Wolszczak, trener judoków.

Na tatami w Wuhan judocy walczyć będą o osiem kompletów medali. Siedem z nich otrzymają zawodnicy w poszczególnych kategoriach wagowych (do 60 kg, do 66 kg, do 73 kg, do 81 kg, do 90 kg, do 100 kg i powyżej 100 kg). Natomiast o ósmy komplet medali judocy powalczą w turnieju drużynowym. Na igrzyskach w Chinach wystartuje ośmiu polskich judoków, którzy zostali zgłoszeni do pięciu najcięższych kategorii wagowych. Nasi reprezentanci rywalizować będą również w turnieju drużynowym.

Mł. chor. Mirosław Wolszczak, trener koordynator męskiej reprezentacji Wojska Polskiego w judo, do startu w Chinach powołał: kpr. Łukasza Błacha, szer. Jakuba Wójcika (obaj z Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu i Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław), szer. rez. Kamila Grabowskiego (Górniczy Klub Sportowy Czarni Bytom), szer. rez. Rafała Kozłowskiego (Klub Sportowy AZS-AWF Wrocław), szer. rez. Piotra Kuczerę (Klub Sportowy Kejza Team Rybnik), szer. rez. Wiktora Mrówczyńskiego (Klub Sportowy AZS-AWF Katowice), szer. rez. Damiana Stępnia (Klub Uczelniany AZS Uniwersytet Warszawski) i szer. rez. Damiana Szwarnowieckiego (Klub Sportowy Gwardia Wrocław).

REKLAMA

Rywalizację na tatami w Wuhan rozpocznie turniej drużynowy kobiet i mężczyzn. Zawody odbędą się już pierwszego dnia po otwarciu igrzysk. Przed ośmiu laty w Rio de Janeiro to właśnie judocy wywalczyli w turnieju drużynowym pierwszy medal dla Polski, który zapisał się jako 50. w historii startów Polaków w letnich wojskowych igrzyskach. W rywalizacji z udziałem 20 drużyn trzecie miejsce zajęli: st. szer. Łukasz Błach, st. szer. Mariusz Janicki, st. szer. Sebastian Janicki, st. szer. Kacper Larem, st. mar. Robert Krawczyk, szer. Tomasz Kowalski i szer. Janusz Wojnarowicz.

Z tamtej ekipy w reprezentacji na Wuhan znalazł się najstarszy z naszych judoków – Łukasz Błach, który na igrzyskach w Rio de Janeiro wywalczył również brązowy medal w rywalizacji indywidualnej. Judoka z wrocławskiego WZS jest też jedynym w ekipie na igrzyska w Chinach, który stawał na podium wojskowych mistrzostw świata. Wywalczył brąz w turnieju drużynowym w Astanie w 2013 roku oraz był trzeci w rywalizacji indywidualnej na czempionacie w szwajcarskim Uster w 2016 roku.

Na tatami w Wuhan większość polskich judoków debiutować będzie w zawodach pod patronatem Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego (CISM). W silnej konkurencji sprawdzą się m.in. medaliści tegorocznych zawodów o Puchar Świata, które odbyły się w Warszawie: srebrny – szer. rez. Wiktor Mrówczyński i brązowy – szer. rez. Piotr Kuczera. W Chinach wystartuje również piąty zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw świata w Baku – szer. rez. Damian Szwarnowiecki.

W dobry występ judoków wierzy trener Wolszczak. – Ekipa jest mocna, liczę na jej dobry występ. Mam nadzieję na zdobycze medalowe – mówi szkoleniowiec. Judocy z reprezentacji Wojska Polskiego do startu w Wuhan przygotowują się głównie w swoich klubach oraz na zgrupowaniach cywilnej reprezentacji kraju. – Ja pracuję przede wszystkim z zawodnikami z Wrocławia, ale często odwiedzam żołnierzy na obozach i konsultacjach dla judoków z kadry narodowej. Są w dobrej formie – dodaje trener.

SZUS

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
 
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
They Train Together, They Fight Together
USA nie zacznie wojny z Iranem
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Iran uderza w USA
Chciałem walczyć z Niemcami
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Własne interesy Europy
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
We Are All Darfur
Double Eagle po nowemu
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Krwawe walki o Monte Cassino
Symulatory strzelań Rosomaków
Nowy wiceminister w MON
For the Right Cause
Szturmani na Lipie
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Stulatka hydrografia
Centrum dla Viperów w Łodzi?
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Klasy wojskowe po nowemu
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
Defense Without Politics
Żyj zdrowiej
Arsenał Iranu
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Nauka zimowego pływania
Podziemna potęga
Zaproponują zmiany w systemie kształcenia żołnierzy
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Rywalizacja strzelców wyborowych
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Rozpoznają skażenie Rosomaków
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Ważka bliżej
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Obradowała Rada Gabinetowa
O Patriotach na WAT
Czerwoni w odwrocie
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
F-16 pod opieką sokołów i jastrzębi
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Darłowo czeka na śmigłowce
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO