moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy szef Inspektoratu Wsparcia

Obaj panowie generałowie – gen. Łukowski i gen. Ryczkowski są doświadczonymi żołnierzami, odznaczają się profesjonalizmem w swojej służbie. Liczę na to, że w nowych rolach będziecie nadal działać na rzecz rozwoju Sił Zbrojnych RP - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, w Bydgoszczy.

W poniedziałek, 1 lipca, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, wziął udział w uroczystości przekazania obowiązków na stanowisku szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Nowym szefem Inspektoratu został gen. bryg. Dariusz Ryczkowski, który przejął obowiązki od gen. dyw. Dariusza Łukowskiego. Dotychczasowy szef Inspektoratu został z dniem 8 lipca wyznaczony na stanowisko zastępcy szefa Sztabu Generalnego WP.

- Zadaniem, jakie postawiłem przed gen. Ryczkowskim, to kontynuacja tego, co jest dziełem generała Łukowskiego, ale to także położenie nacisku na kwestie nieruchomości, które służą Wojsku Polskiemu. Jest to ważne, szczególnie w kontekście umowy ze Stanami Zjednoczonymi. Żeby ten proces mógł nastąpić, potrzebne jest przygotowanie infrastruktury. Ta infrastruktura potrzebna będzie nie tylko żołnierzom amerykańskim, ale także żołnierzom Wojska Polskiego – mówił podczas uroczystości szef MON.

Minister Błaszczak przypominał, że dziś rozpoczął się kolejny etap kampanii Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej, który wpisuje się w proces zwiększania liczebności Wojska Polskiego. Jak zaznaczył, aby tak się stało, musi być przygotowane odpowiednie zaplecze logistyczne.

Szef resortu obrony podziękował ustępującemu generałowi Łukowskiemu, wyraził przekonanie, że generał Łukowski dalej będzie wspierał Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem.

REKLAMA

- W służbie żołnierskiej bywają chwile, które na trwałe pozostają w sercach. Uroczystość pożegnania zawsze wywołuje wspomnienia i zmusza do refleksji, a dla mnie ma charakter osobisty i emocjonalny. Po ponad trzech latach kierowania Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych żegnam się z Państwem kończąc swoją misję – rozpoczął ustępujący szef Inspektoratu Wsparcia SZ. Generał Łukowski podczas swojego przemówienia podziękował wszystkim, z którymi przyszło mu współpracować przez ostatnie 10 lat w strukturach Inspektoratu Wsparcia SZ. Generał Łukowski podkreślił, że nadal będzie blisko współpracować z Inspektoratem Wsparcia SZ. Obejmując stanowisko zastępcy szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, któremu podlegać będzie obszar logistyki, będzie miał okazję bywać często w Bydgoszczy, by wspólnie realizować priorytety określone przez kierownictwo resortu obrony.

Miejsce generała dywizji Dariusza Łukowskiego zajął generał brygady Dariusz Ryczkowski, do niedawna dyrektor Departamentu Infrastruktury w Ministerstwie Obrony Narodowej. - Zwracając się do Państwa, pragnę podkreślić, że mam pełną świadomość wyzwań, jakie przede mną stoją. Zaufanie, którym zostałem obdarzony, traktuję jako kredyt, a każdy kredyt musi zostać spłacony - rozpoczął obejmujący stanowisko szefa Inspektoratu Wsparcia SZ generał bryg. Dariusz Ryczkowski. W swoim przemówieniu nowy szef wojskowych logistyków wymienił priorytety i zadania, jakie stoją przed Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych. Generał wśród najważniejszych wymienił wzmocnienie ściany wschodniej, udział w inwestycyjnym procesie modernizacji sił zbrojnych, stworzenie warunków do przyjęcia sił sojuszniczych w tym głównie USA zgodnie z Joint Political Statement, tworzenie warunków do funkcjonalnego doskonalenia wojennego systemu dowodzenia.

Na koniec generał Ryczkowski wyraził przekonanie, „że synergiczne działania wszystkich elementów składowych sił zbrojnych w tym istotnego ich elementu, jakim będę miał zaszczyt kierować, dadzą pożądany efekt”.

Inspektorat Wsparcia SZ odpowiada za organizowanie i wspieranie systemu logistycznego Sił Zbrojnych, także dla jednostek przebywających poza granicami państwa. Do zadań jednostki należy też kierowanie procesem planowania i realizacji zadań wynikających z pełnienia funkcji państwa-gospodarza (HNS) i państwa wysyłającego. Inspektorat zarządza obroną terytorialną, wydzielonymi siłami inżynierii wojskowej i obrony przed bronią masowego rażenia. Odpowiada za wykonywanie zadań związanych ze zwalczaniem klęsk żywiołowych i likwidacji ich skutków, ochroną mienia, akcjami poszukiwawczymi oraz ratowaniem lub ochroną zdrowia i życia ludzkiego i realizacją zadań z zakresu zarządzania kryzysowego.

Źródło: MON, IWsp SZ

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. Sławomir Mrowiński

dodaj komentarz

komentarze


Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
 
Amerykanie odmładzają F-16
Święto sportowców w mundurach
Bitwa zwana „maszynką do mielenia mięsa”
„Iron Wolf '20” – siłą szpicy jest współdziałanie
Poznań z dowództwem amerykańskiego korpusu
Laserowa artyleria US Army
Obrady ministrów obrony NATO
Żołnierze pomagają w walce z pandemią
F-16 kończą misję w Estonii
Żołnierze spieszą z pomocą
Start w nieznane
EkstraKLASA dla uczniów
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Polowe fortyfikacje
Pierwsze międzynarodowe ćwiczenia „Ślązaka”
Dwanaście Bielików jest już w Dęblinie
Sąd nad systemem
13 medali żołnierzy na ringu
Debata nad wyzwaniami przyszłości
Stał prosto, o łaskę nie prosił
Żołnierze – gdzie i komu pomagają podczas epidemii
A17 – następcy Kobbenów?
Będą zmiany w opiniowaniu zawodowców
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Proobronni wspierają potrzebujących
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Będzie kodyfikacja wojskowych przepisów
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Wsparcie żandarmerii w czasie pandemii
NATO broni cyberprzestrzeni
„Brilliant Jump 2020” – skok na miarę szpicy
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
31 medali marynarzy i rezerwistów na torze kolarskim
Sukces polskich wioślarzy na mistrzostwach Europy
Zakłady z Zegrza w łańcuchu dostawców Wisły
Lwów otrzymuje Virtuti Militari
Kolejne wozy Aero trafiły do spadochroniarzy
Oświetlenie podczas ćwiczeń polowych. Czy wiesz jak się przygotować?
Wymagający sprawdzian podoficerów
„GeoTrashing”, czyli aplikacja na medal
Deflagracja Tallboya – wnioski z saperskiej operacji
Ukraiński kurs na Zachód
Kolejny sukces wojownika z Błękitnej Brygady
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Jakie zmiany w umundurowaniu?
„Tumak ’20”, czyli test 16 Dywizji Zmechanizowanej
Świąteczne prezenty od AMW
Podchorążowie – studenci medycyny szykują się do pracy w szpitalach
Poprady w lubelskiej „Dziewiętnastce”
Komisje sejmowe o umowie z USA
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
„Orca” na Atlantyku
Gepardy już na Mazurach
Płk Korpowski pokieruje Rządowym Centrum Bezpieczeństwa
Dominatorzy biegów na orientację
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO