moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Polki najszybsze w sztafecie 4x400 m

Sztafeta kobiet 4x400 m w składzie: szer. rez. Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, st. szer. Anna Kiełbasińska i szer. Justyna Święty-Ersetic wygrały finałowy bieg podczas czwartej edycji IAAF World Relays. Zawody, uznawane za nieoficjalne mistrzostwa świata w biegach sztafetowych, odbyły się w japońskiej Jokohamie.

Polska sztafeta objęła prowadzenie tuż przed przekazaniem ostatniej zmiany przez st. szer. Annę Kiełbasińską. Reprezentantka poznańskiego WZS fantastycznie pobiegła na ostatniej prostej. Tuż przed strefą zmian wyprzedziła o około dwa metry Jamajkę i Amerykankę. Perfekcyjnie oddała pałeczkę szer. Justynie Święty-Ersetic. Przed ostatnim wirażem Polkę wyprzedziła Jamajka, ale po wybiegnięciu na ostatnią prostą nasza zawodniczka odzyskała pierwszą lokatę i nie dała jej już sobie wyrwać do ostatniego metra rywalizacji. Biało-czerwone triumfowały z czasem 3 min 27,49 s i zdobyły pierwszy złoty medal w historii startów reprezentacji Polski w IAAF World Relays. Drugie miejsce zajęły Amerykanki, a trzecie Włoszki.

– Szkoda, że to były nieoficjalne mistrzostwa świata, ale cieszymy się ze zwycięstwa naszej sztafety. Po cichu liczyliśmy, że nasze lekkoatletki wygrają w Jokohamie. Pobiegły fantastycznie i mam nadzieję, że w oficjalnym czempionacie potwierdzą swój prymat na świecie – mówi mjr Krzysztof Rybczyński, szef Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu, który reprezentuje szer. Justyna Święty-Ersetic.

REKLAMA

To nie pierwszy tegoroczny sukces naszej kobiecej sztafety 4x400 m. W marcu podczas 35. Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow st. szer. Anna Kiełbasińska, szer. Justyna Święty-Ersetic, szer. rez. Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Iga Baumgart-Witan z Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz wywalczyły złoty medal. W Jokohamie kontuzjowaną Baumgart-Witan zastąpiła Patrycja Wyciszkiewicz.

IAAF World Relays to zawody lekkoatletyczne, na których rywalizują sztafety. W Jokohamie odbyła się czwarta ich edycja. Mężczyźni i kobiety rywalizowali w biegach 4x100, 4x200 i 4x400 m. Ponadto wyłoniono najlepsze sztafety mieszane 4x400 m i 2x2x400 oraz sztafetę płotkarską. Dwie ostatnie konkurencje rozegrano po raz pierwszy. Natomiast w tegorocznej edycji zrezygnowano ze sztafet 4x800 m. Reprezentanci Polski startowali we wszystkich konkurencjach olimpijskich (4x100 m i 4x400 m oraz debiutującej w przyszłym roku w Tokio sztafecie mieszanej 4x400 m) oraz w sztafecie 2x2x400 m, w której mężczyzna i kobieta dwukrotnie pokonywali czterystumetrowe odcinki.

Poza zwycięstwem w sztafecie 4x400 m kobiet najwyższą lokatę zajęła sztafeta 2x2x400 m. Po dyskwalifikacji Kenii na czwartą lokatę awansował polski duet w składzie: Anna Dobek i szer. rez. Patryk Dobek. Natomiast sztafeta mieszana 4x400 m, w której pobiegli: szer. Przemysław Waściński, szer. rez. Małgorzata Hołub-Kowalik, szer. rez. Justyna Saganiak i szer. rez. Patryk Dobek, wywalczyła piąte miejsce. Z kolei w finale B sztafet 4x400 m mężczyzn siódme miejsce zajęli: Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, szer. rez. Tymoteusz Zimny oraz Karol Zalewski. Niestety, obie polskie sztafety 4x100 m nie ukończyły rywalizacji w półfinałach. Na ostatnich zmianach miały bowiem problemy z regulaminowym przekazaniem pałeczek.

 

SZUS

autor zdjęć: Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

dodaj komentarz

komentarze


Rywalizacja na zamkniętym morzu
 
Nowe nakolanniki
Zjawimy się tam, gdzie trzeba
Kolejna szabla AFN zdobyta
Morska Bryza w pobliżu Krymu
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Żołnierze WOT wesprą harcerzy
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
Sport nie dzieli, sport łączy
Desant na czeskich spadochronach
Pierwsze kroki w „Legii Akademickiej”
NATO silniejsze z rezerwistami
Obrady Rady Unii Europejskiej
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Polskie szpadzistki mistrzyniami Europy
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
F-35 wylądowały w Powidzu
„Dragon’19” od kuchni
Obława pełna białych plam
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Rozpoczynamy nową erę
Zgarnęli złoto w Dolinie Krzemowej!
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Wielki Mecz: pomoc dla dzieci, szacunek dla żołnierzy
Misja specjalna „Projektu Wojownik”
Działalność firm na rzecz obronności
Bomby dla Jastrzębi produkowane w Polsce
Pięcioro żołnierzy medalistami II Europejskich Igrzysk
Kolejne drony dla WOT-u
Stawiamy na rozwój
Rivalry on Closed Sea
Polscy żołnierze wracają do Libanu
Rozdarty subkontynent
Ankona – samodzielna polska operacja
Brytyjska „pamiątka”
Defilada na Śląsku pod hasłem „Wierni Polsce”
Tak umierał Wołyń
Wkręceni w skoki
Gotowi na F-35?
Płk Krasnodębski – pierwszy dowódca Dywizjonu 303
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Zmiany w przepisach mundurowych
Weterani zapraszają kolegów z USA i Mołdawii
ORP „Mewa” – historia bliska końca
Judocy z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
Zdobądź stopień naukowy doktora na WAT
Sojusze na fali
Raki dla zawiszaków
Polska historia w Norwegii
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Nowi szturmani w JW Agat
Polsko-francuska szkoła uczuć
Moja „bazówka”
Kierunek: Afganistan
„Pułaski” wrócił do kraju
The Chariots of Jihad
Formowanie 19 Brygady
„Operacja Wuhan” na ostatniej prostej
Od konfliktu do zgody
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
„Wojskowe wyzwanie” u pancerniaków
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO