moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze z medalami w biegach przełajowych

Z siedmioma medalami wrócili żołnierze z Olszyny, gdzie już po raz 91. odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegach Przełajowych. Żołnierze zdobyli trzy złote medale oraz dwa srebrne i dwa brązowe. Tytuły mistrzowskie w crossie wywalczyli: kpr. Arkadiusz Gardzielewski, szer. Tomasz Grycko i szer. Katarzyna Kowalska.

W Olszynie, w województwie dolnośląskim, o medale walczyli seniorzy oraz zawodnicy do lat 20 oraz 18. W kategorii seniorów mężczyźni rywalizowali na dystansie 4 i 10 km, a kobiety na trasie o długości 4 i 8 km. O medale walczyło 54 zawodników – 32 na 4 km i 22 na 10 km oraz 35 zawodniczek – 25 na 4 km i 10 na 8 km.

Zawodniczki były bezkonkurencyjne na dłuższym dystansie – zajęły wszystkie miejsca na podium. Złoty medal zdobyła szer. Katarzyna Kowalska z Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu, srebrny – szer. Anna Gosk z 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, a brązowy – szer. Paulina Kaczyńska z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Zwyciężczyni uzyskała czas 29 min 40 s. Srebrną medalistkę wyprzedziła o 13 s, a brązową o 1 min 26 s.

REKLAMA

Szeregowa Kowalska już po raz dziesiąty w karierze stanęła na podium krajowego czempionatu w przełajach. Aż siedem razy zdobyła złoto: w 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 i 2019 r. Więcej złotych medali w tej specjalności nie wywalczyła żadna zawodniczka. Siedem zdobyła również Bronisława Ludwichowska, która po raz ostatni triumfowała  w 1980 roku. Zawodniczka z wrocławskiego WZS po biegu w Olszynie nie tylko cieszyła się ze zwycięstwa. – To mój dziesiąty medal zdobyty w czempionacie w biegach przełajowych, a w ogóle 50. mistrzostw Polski. Bardzo się cieszę z tego jubileuszowego krążka. W mojej statystyce liczę medale seniorskie oraz zdobyte w juniorach i w młodzieżowych mistrzostwach Polski – mówi szer. Kowalska. 

Z kolei kolega 50-krotnej medalistki mistrzostw kraju z wrocławskiego WZS kpr. Arkadiusz Gardzielewski w Olszynie cieszył się ze zdobycia po raz ósmy w karierze tytułu mistrzowskiego w kategorii seniorów. W przełajach triumfował po raz trzeci, a do tego dwa razy był mistrzem w półmaratonie oraz po jednym razie w maratonie, biegu na 5 km oraz biegu na 10 000 m. W drodze po ósme złoto Gardzielewski, z czasem 12 min 35 s, wyprzedził o 10 s na 4-km trasie szer. Patryka Błaszczyka z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Trzecie miejsce, z wynikiem 12 min 51 s, zajął Patryk Marszałek z Cywilno-Wojskowego Klubu Sportowego Resovia Rzeszów. Natomiast tylko 5 s zabrakło do miejsca na podium broniącemu tytułu mistrzowskiego kpr. Mateuszowi Demczyszakowi z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

Natomiast w biegu na 10 km bezkonkurencyjnym okazał się szer. Tomasz Grycko z 33 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Gdyni. Na mecie uzyskał czas 33 min 8 s. Żołnierz startujący w barwach Blizy Władysławowo wyprzedził dwóch biegaczy Prefbetu Śniadowo Łomża. Drugi, ze stratą 13 s, był Emil Dobrowolski, a trzeci Piotr Łobodziński do zwycięzcy stracił 26 s.

W rywalizacji kobiet na dystansie 4 km brązowy medal wywalczyła szer. Iwona Wicha z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu Nowym. Na mecie uzyskała czas 15 min 12 s. Zawodniczka świetnie spisująca się również w biegach na orientację i pięcioboju wojskowym przegrała tylko z Beatą Topką z Talexu Borzytuchom i Ewą Jagielską z Prefbetu Śniadowo Łomża. Zwyciężczyni uzyskała czas 14 min 43 s, a srebrna medalistka 15 min 4 s.

SZUS

autor zdjęć: Polski Związek Lekkiej Atletyki

dodaj komentarz

komentarze


Trenują, aby szkolić innych
 
Ryzykowne remedium
Laserowa artyleria US Army
Defilada na święto dywizji
Kłopoty z odprawą mieszkaniową
Leopardy i Raki na podkarpackim poligonie
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Polsko-amerykańska współpraca
„Rosyjski walec” na polskich Kresach
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
Październik pod znakiem Tallboya
GROM Challenge 2020 – organizatorzy dokręcili śrubę
Dodatki dla specjalsów po nowemu
Ukraiński kurs na Zachód
Defendery 2020: Zapobiec awarii
Bohaterska obrona wzgórza 385
Szybsza droga do armii zawodowej
20 medali żołnierzy na mistrzostwach kraju w biegu na orientację i łucznictwie
Zamek na poligonie
Następca Honkera na MSPO
Pętla taktyczna dla przyszłych kaprali
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Sukcesy wojskowych lekkoatletów
Amerykanie odmładzają F-16
Nowy album WIW-u o bohaterach 1920 r., ofiarach zbrodni katyńskiej
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Rozstrzygająca bitwa o Niemen
Kraby kontra okręt
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Ku czci roku 1918 i 1920
16 Dywizja najlepsza!
Wspólnie zadbajmy o naszą przyszłość
A więc wojna...
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Wojsko przeciw wirusowi
Kraken dla Kormoranów
Ochotnik do Auschwitz
Szybciej do wojska
„Aviation Detachment” w Łasku
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Promocja oficerska w AWL
Rosomaki-S oraz amunicja dla WP
Defendery 2020: RobUV
Zostań studentem ASzWoj
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Groty dla podchorążych WAT-u
Defender 2020: Symulator Pioruna
Komarów – gwóźdź do trumny Konarmii
Dekady za wcześnie
Komisje sejmowe o umowie z USA
Nadchodzi Armia Fight Night!
Kombinezon ratunkowy dla pilotów
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Partnerstwo na gruzińskich poligonach
Strzelcy wyborowi z WOT-u
F-16 kończą misję w Estonii
Kabina do zadań specjalnych
„Kaper” przeciw terrorystom
To kolarze rozpoczęli współczesną historię polskiego wojskowego sportu
Komitet Wojskowy NATO o pandemii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO