moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Loty metodyczne

22 stycznia żołnierze 7 Dywizjonu Lotniczego wchodzącego w skład 25 BKPow rozpoczęli praktyczne szkolenie w powietrzu lotami metodycznymi. Loty były sprawdzianem dla służb organizacji lotów i personelu zabezpieczającego.

Szkolenie składało się z dwóch części teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej każdy z wrażliwych aspektów wykonywanych lotów jest omówiony wnikliwie przez najbardziej doświadczonych lotników jednostki, tak aby w części praktycznej wszelkiego rodzaju niedomówienia oraz niejasności zminimalizować do zera.

Część praktyczna składała się z lotów, w których każda załoga składająca się z instruktora - metodyka, instruktora – szkolonego oraz z technika pokładowego metodyka i technika pokładowego – instruktora szkolonego, przećwiczyła najważniejsze zagadnienia z jakimi spotkają się w nadchodzącym roku szkoleniowym. Loty z symulowaniem sytuacji awaryjnych należą do lotów wymagających od szkolącego instruktora zwiększonej uwagi oraz umiejętności zarówno przewidywania jak i wychwytywania błędów, które może popełnić szkolony pilot. Poza szkoleniem w pracy pilota nie ma miejsca na błąd, dlatego jest ważne, aby proces szkolenia przebiegał na jak najwyższym poziomie.

Po zakończonych lotach nastąpiło omówienie całego przeprowadzonego szkolenia i wypracowanie wniosków, które posłużą efektywnie szkolić personel latający w 7 dlot w roku 2019 r. Całości lotów przyglądali się zarówno szef szkolenia lotniczego 25 BKPow ppłk Paweł PETERWAS, jak i dowódca 7 dlot ppłk Wojciech KRAJEWSKI jednocześnie uczestnicząc w nich w roli instruktorów metodyków. Już następnego dnia personel 7 dlot zabrał się ochoczo do pracy, wykonując loty szkolne na lotnisku w Nowym Glinniku.

Źródło: 25 BKPow

red. PZ

autor zdjęć: 25 BKPow

dodaj komentarz

komentarze


Rok 2027 bez Air Show Radom
Legion Medyczny na poligonie
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Nowy ośrodek badań WIML
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Drony na autopilocie
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Kartki sercem malowane
W Sejmie o rosyjskim pocisku
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
„Wicher” na wodzie
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Aukcja dla weterana
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Flanka pod strażą
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Oni strzegą naszego spokoju
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
Dwa marzenia spełnione naraz
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Cztery brygady, jeden cel
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Azjatycka szansa
Młodzi medycy na poligonie
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Akustyczna tarcza dla wojska
Coraz więcej Alpha Scramble
Gorący lipiec PKW Łotwa
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Siatka niewidka dla wojska
Siatka antydronowa
Z prądem i pod prąd
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
MON i MSZ o szczycie NATO
Abordaż z polskim wsparciem
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO