moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Jak zostać żołnierzem? Dowiesz się w górach

Rusza druga edycja kampanii Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. W czasie ferii zimowych do wstąpienia w szeregi armii żołnierze i pracownicy wojska będą zachęcali przy stokach narciarskich w polskich górach. Dziś w Białce Tatrzańskiej akcję inaugurował Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. 

Pierwsza edycja akcji „Zostań żołnierzem RP” rozpoczęła się w październiku zeszłego roku. – Liczba złożonych wniosków o wstąpienie do Wojska Polskiego, zarówno do służby przygotowawczej, jak i zawodowej służby wojskowej i wojsk obrony terytorialnej, w okresie trwania kampanii wyniosła 7057 – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, inaugurując drugą edycję akcji w Białce Tatrzańskiej.

– Liczne siły zbrojne to więcej bezpieczeństwa dla Polaków. Dziś zaczynamy II etap kampanii. Zachęcam, aby wybrać służbę ojczyźnie w mundurze Wojska Polskiego – mówił Mariusz Błaszczak w Białce Tatrzańskiej. Podkreślił, że akcja „Zostań żołnierzem RP” to przykład, że to wojsko wychodzi do Polaków, oferując im miejsce w swoich szeregach, a nie czeka, aż kandydaci zgłoszą się sami. – Zmieniamy mentalność i podejście do kwestii rekrutacji w polskich siłach zbrojnych – mówił szef MON. Dodał też, że służba w armii jest pełna wyzwań, zapewnia też rozwój dzięki wyjazdom na misje oraz współpracy polskiego wojska z innymi armiami NATO. Minister mówił też o wsparciu socjalnym, korzystnych warunkach dotyczących emerytury oraz powiększających się zarobkach. – Dzięki podwyżkom, które przyznałem żołnierzom, średnia pensja w wojsku znacznie wzrosła. A skoro zawód żołnierza stał się już konkurencyjny wobec innych, zachęcam Polaków do tego, aby wybrali karierę w mundurze – mówił Błaszczak.


Film: MON

Mobilne zespoły rekrutacyjne, w specjalnie oznakowanych busach, od dziś do 24 lutego będzie można spotkać w pobliżu stoków narciarskich, w kurortach narciarskich, ośrodkach sportowych oraz na deptakach wielu miast w południowej Polsce, mi.in. w Szczawnicy, Rabce i w Zakopanem. Wszędzie tam, gdzie w czasie zimowych ferii wypoczywa najwięcej Polaków. W skład każdego z zespołów wchodzą przedstawiciele miejscowych jednostek wojskowych, Wojskowych Komend Uzupełnień oraz Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. To oni udzielą szczegółowych informacji oraz przekażą zainteresowanym specjalnie przygotowane ulotki i foldery. 

Jeszcze dziś w pobliżu stoku narciarskiego Kotelnica spotkać można żołnierzy wszystkich korpusów wojskowych, zarówno szeregowych, podoficerów jak i oficerów. Są tu również podchorążowie szkół wojskowych. Żołnierze opowiadają o swoich doświadczeniach związanych ze służbą oraz odpowiadają na pytania zainteresowanych wstąpieniem do armii.Czym jest akcja „zostań żołnierzem RP”? Kampania kierowana jest do ludzi młodych. Organizatorom zależy, by poinformować ich, jak wygląda służba wojskowa i zachęcić, by przy wyborze swojej drogi zawodowej wzięli pod uwagę możliwość wstąpienia do armii. Dlatego mobilne zespoły rekrutacyjne przedstawią również korzyści, jakie płyną z rozwoju kariery w armii, czyli m.in. pewność zatrudnienia czy możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Jej celem jest zwiększenie stanu osobowego wszystkich rodzajów sił zbrojnych, zarówno w służbie zawodowej, jak i rezerwie we wszystkich korpusach osobowych – szeregowych, podoficerów i oficerów.

KE

autor zdjęć: por. Robert Suchy/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Sportowi mistrzowie WOT wybrani!
 
USA ostrzej o sytuacji wokół Ukrainy
Dziesięcioro żołnierzy w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
Spotkanie Rady NATO–Rosja
Biden o kryzysie we wschodniej Europie
Legionowski szpital niemal gotowy
Szer. Radosław Kawęcki mistrzem świata!
Nominacje dla ośmiu oficerów
Polska szóstym członkiem Eurokorpusu
Spędź ferie z WOT
Nauka kruszenia lodu
Pierwszy krok do zawodowców
Szer. Karolina Bosiek mistrzynią Europy
Survival w Kosowie
Na wolność przez dwa mury
Szpital w Legionowie czeka na pierwszych pacjentów
Wyzwoliciele bez wyzwolenia
Laboratoria specjalnego przeznaczenia
Amerykanie nie odpuszczą wschodniej flanki
Przygotowania do produkcji wież ZSSW-30
WOT na granicy
Walczą o tytuł Mistrza EkstraKlasy Wojskowej
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
Socjalne wsparcie dla żołnierzy służących na granicy
Sojuszniczy ogień w Orzyszu
Zielony, żółty czy czerwony?
Rodzeństwo na medal
Komandosi w rumuńskiej Transylwanii
Walka, która poruszyła Europę
Polacy zakończyli dowodzenie Tarczą Przeciwminową
Służba na granicy to dla żołnierzy nowe wyzwanie
Kazachstan: rzeź u drzwi Europy
Niespokojna noc przy wschodniej granicy
Zima, skały i kawalerzyści
Świadczenie motywacyjne dla żołnierzy
Wiedza, która ratuje życie
Nowa Rada przy prezydencie
Polska członkiem Eurokorpusu
Więcej pieniędzy i nowe dodatki dla żołnierzy
Rekordowy ćwierćmaraton w Słupsku
Konkurs pamięci o Katyniu
Sojusznicy solidarni wobec Ukrainy
Nowe garaże dla Leopardów
Czternaścioro żołnierzy w składzie na igrzyska w Pekinie
Wandea – heroizm i ludobójstwo
Oczy na wschodnią flankę
PKW Rumunia po raz dziesiąty
Na granicy (na razie) spokojniej
Jak Perun z Piratem
W BBN o sytuacji na granicy
Jakie zmiany dla podchorążych?
Przesiadka do klasy premium
Bez AK, ale nadal w walce
W Brukseli o przyszłości NATO
Misja nie tylko wojskowa
Saperzy rozminowują Kłaj
Jedyne takie laboratorium w Polsce
Mija 14 lat od katastrofy C-295M

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO