moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Jak zostać żołnierzem? Dowiesz się w górach

Rusza druga edycja kampanii Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. W czasie ferii zimowych do wstąpienia w szeregi armii żołnierze i pracownicy wojska będą zachęcali przy stokach narciarskich w polskich górach. Dziś w Białce Tatrzańskiej akcję inaugurował Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. 

Pierwsza edycja akcji „Zostań żołnierzem RP” rozpoczęła się w październiku zeszłego roku. – Liczba złożonych wniosków o wstąpienie do Wojska Polskiego, zarówno do służby przygotowawczej, jak i zawodowej służby wojskowej i wojsk obrony terytorialnej, w okresie trwania kampanii wyniosła 7057 – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, inaugurując drugą edycję akcji w Białce Tatrzańskiej.

– Liczne siły zbrojne to więcej bezpieczeństwa dla Polaków. Dziś zaczynamy II etap kampanii. Zachęcam, aby wybrać służbę ojczyźnie w mundurze Wojska Polskiego – mówił Mariusz Błaszczak w Białce Tatrzańskiej. Podkreślił, że akcja „Zostań żołnierzem RP” to przykład, że to wojsko wychodzi do Polaków, oferując im miejsce w swoich szeregach, a nie czeka, aż kandydaci zgłoszą się sami. – Zmieniamy mentalność i podejście do kwestii rekrutacji w polskich siłach zbrojnych – mówił szef MON. Dodał też, że służba w armii jest pełna wyzwań, zapewnia też rozwój dzięki wyjazdom na misje oraz współpracy polskiego wojska z innymi armiami NATO. Minister mówił też o wsparciu socjalnym, korzystnych warunkach dotyczących emerytury oraz powiększających się zarobkach. – Dzięki podwyżkom, które przyznałem żołnierzom, średnia pensja w wojsku znacznie wzrosła. A skoro zawód żołnierza stał się już konkurencyjny wobec innych, zachęcam Polaków do tego, aby wybrali karierę w mundurze – mówił Błaszczak.


Film: MON

Mobilne zespoły rekrutacyjne, w specjalnie oznakowanych busach, od dziś do 24 lutego będzie można spotkać w pobliżu stoków narciarskich, w kurortach narciarskich, ośrodkach sportowych oraz na deptakach wielu miast w południowej Polsce, mi.in. w Szczawnicy, Rabce i w Zakopanem. Wszędzie tam, gdzie w czasie zimowych ferii wypoczywa najwięcej Polaków. W skład każdego z zespołów wchodzą przedstawiciele miejscowych jednostek wojskowych, Wojskowych Komend Uzupełnień oraz Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. To oni udzielą szczegółowych informacji oraz przekażą zainteresowanym specjalnie przygotowane ulotki i foldery. 

REKLAMA

Jeszcze dziś w pobliżu stoku narciarskiego Kotelnica spotkać można żołnierzy wszystkich korpusów wojskowych, zarówno szeregowych, podoficerów jak i oficerów. Są tu również podchorążowie szkół wojskowych. Żołnierze opowiadają o swoich doświadczeniach związanych ze służbą oraz odpowiadają na pytania zainteresowanych wstąpieniem do armii.Czym jest akcja „zostań żołnierzem RP”? Kampania kierowana jest do ludzi młodych. Organizatorom zależy, by poinformować ich, jak wygląda służba wojskowa i zachęcić, by przy wyborze swojej drogi zawodowej wzięli pod uwagę możliwość wstąpienia do armii. Dlatego mobilne zespoły rekrutacyjne przedstawią również korzyści, jakie płyną z rozwoju kariery w armii, czyli m.in. pewność zatrudnienia czy możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Jej celem jest zwiększenie stanu osobowego wszystkich rodzajów sił zbrojnych, zarówno w służbie zawodowej, jak i rezerwie we wszystkich korpusach osobowych – szeregowych, podoficerów i oficerów.

KE

autor zdjęć: por. Robert Suchy/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Krwawy Wołyń
 
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Współzawodnictwo rozwija
„Defender” – pracowity poligon saperów
Brawurowe zagony motorowe
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Most do współpracy
PGZ będzie obecna na MSPO
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Amerykanie odmładzają F-16
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Weterani znów staną na macie
Mały Katyń pod Augustowem
Powstaje Szkoła Podoficerska Logistyki
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Baretki Orderu Krzyża Wojskowego
Kolejne Groty dla wojska
Ułańska szarża
Powstaną kolejne strzelnice
Wojsko przeciw wirusowi
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Wojsko ma ofertę dla cywili
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Online z mistrzami sportu
Odznaka dla ratowników pola walki
Zbiegowie z innego świata
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Czarna taktyka w kawalerii powietrznej
Prezydent Duda jedzie do USA
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Przysięga podkarpackich terytorialsów
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Lotnicy uratowali Wielką Brytanię
16 sekund Liberatora
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
MON dofinansuje mural o Bitwie Warszawskiej
F-16 kończą misję w Estonii
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Groty z granatnikiem
Szkolenie wodne podhalańczyków
Oficer jak biała karta...
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Polskie porty bardziej otwarte
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Żołnierze w sztafecie pomocy
Ogromne zainteresowanie Soną
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
F-16 z Krzesin przebazowane do Łasku
Laserowa artyleria US Army
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Ofensywa Tuchaczewskiego
Rakiety z Mesko w F-35
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Na misjach święta inne niż zwykle
Ochotnicy na ratunek
Minister Błaszczak dziękuje medykom
Kraby w Bolesławcu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO