moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Jak zostać żołnierzem? Dowiesz się w górach

Rusza druga edycja kampanii Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. W czasie ferii zimowych do wstąpienia w szeregi armii żołnierze i pracownicy wojska będą zachęcali przy stokach narciarskich w polskich górach. Dziś w Białce Tatrzańskiej akcję inaugurował Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. 

Pierwsza edycja akcji „Zostań żołnierzem RP” rozpoczęła się w październiku zeszłego roku. – Liczba złożonych wniosków o wstąpienie do Wojska Polskiego, zarówno do służby przygotowawczej, jak i zawodowej służby wojskowej i wojsk obrony terytorialnej, w okresie trwania kampanii wyniosła 7057 – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, inaugurując drugą edycję akcji w Białce Tatrzańskiej.

– Liczne siły zbrojne to więcej bezpieczeństwa dla Polaków. Dziś zaczynamy II etap kampanii. Zachęcam, aby wybrać służbę ojczyźnie w mundurze Wojska Polskiego – mówił Mariusz Błaszczak w Białce Tatrzańskiej. Podkreślił, że akcja „Zostań żołnierzem RP” to przykład, że to wojsko wychodzi do Polaków, oferując im miejsce w swoich szeregach, a nie czeka, aż kandydaci zgłoszą się sami. – Zmieniamy mentalność i podejście do kwestii rekrutacji w polskich siłach zbrojnych – mówił szef MON. Dodał też, że służba w armii jest pełna wyzwań, zapewnia też rozwój dzięki wyjazdom na misje oraz współpracy polskiego wojska z innymi armiami NATO. Minister mówił też o wsparciu socjalnym, korzystnych warunkach dotyczących emerytury oraz powiększających się zarobkach. – Dzięki podwyżkom, które przyznałem żołnierzom, średnia pensja w wojsku znacznie wzrosła. A skoro zawód żołnierza stał się już konkurencyjny wobec innych, zachęcam Polaków do tego, aby wybrali karierę w mundurze – mówił Błaszczak.


Film: MON

Mobilne zespoły rekrutacyjne, w specjalnie oznakowanych busach, od dziś do 24 lutego będzie można spotkać w pobliżu stoków narciarskich, w kurortach narciarskich, ośrodkach sportowych oraz na deptakach wielu miast w południowej Polsce, mi.in. w Szczawnicy, Rabce i w Zakopanem. Wszędzie tam, gdzie w czasie zimowych ferii wypoczywa najwięcej Polaków. W skład każdego z zespołów wchodzą przedstawiciele miejscowych jednostek wojskowych, Wojskowych Komend Uzupełnień oraz Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. To oni udzielą szczegółowych informacji oraz przekażą zainteresowanym specjalnie przygotowane ulotki i foldery. 

Jeszcze dziś w pobliżu stoku narciarskiego Kotelnica spotkać można żołnierzy wszystkich korpusów wojskowych, zarówno szeregowych, podoficerów jak i oficerów. Są tu również podchorążowie szkół wojskowych. Żołnierze opowiadają o swoich doświadczeniach związanych ze służbą oraz odpowiadają na pytania zainteresowanych wstąpieniem do armii.Czym jest akcja „zostań żołnierzem RP”? Kampania kierowana jest do ludzi młodych. Organizatorom zależy, by poinformować ich, jak wygląda służba wojskowa i zachęcić, by przy wyborze swojej drogi zawodowej wzięli pod uwagę możliwość wstąpienia do armii. Dlatego mobilne zespoły rekrutacyjne przedstawią również korzyści, jakie płyną z rozwoju kariery w armii, czyli m.in. pewność zatrudnienia czy możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Jej celem jest zwiększenie stanu osobowego wszystkich rodzajów sił zbrojnych, zarówno w służbie zawodowej, jak i rezerwie we wszystkich korpusach osobowych – szeregowych, podoficerów i oficerów.

KE

autor zdjęć: por. Robert Suchy/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Desant z transportowca-giganta
 
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Śladami Pierwszej Pancernej
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Rivalry on Closed Sea
A Wave of Alliances
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Spełniliśmy swój obowiązek
Łask ponownie z dyżurem bojowym
„Legia Akademicka” w cyberprzestrzeni
Najpierw „Sonda”, później promocja
Przez krew zdobyty Śląsk
Obrady Rady Unii Europejskiej
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Sprawdzają Brutusa
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Wojna wywiadów
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
High Confidence Operations
Najkrwawsze starcie Powstania Warszawskiego
Śląskie obchody wojskowego święta
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Czarny odchodzi do cywila
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Blitzkrieg na stepach Mongolii
Zielonka dla Patriotów
A Torn Subcontinent
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
„Pułaski” wrócił do kraju
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Święto Wojska Polskiego – relacja na żywo
Rozpoczynamy nową erę
Festyn Komandosa w Dziwnowie już w najbliższy weekend
Wielofunkcyjny scyzoryk
Cienka niebieska linia
Irańskie szachy
Świętuj z wojskiem na piknikach!
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Amerykańska przyszłość WZL
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Kolejne NUR-y do modernizacji
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Jedna misja, jeden zespół
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
Nominacje generalskie w Święto Wojska Polskiego
Piknik ze smakiem
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Warszawa walczy, wracamy
Morska Bryza w pobliżu Krymu
XV Bieg Katorżnika – najbardziej błotnista edycja
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Przysięga śląskich terytorialsów
Wozy amunicyjne do Raków

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO