moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Minister zaprasza w szeregi armii

Podczas pikniku zorganizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” w 14 Dywizjonie Artylerii Przeciwpancernej minister Mariusz Błaszczak zachęcał młodych ludzi, aby planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość zostania żołnierzem. Szef MON-u poinformował też o decyzji odbudowania pułku w Suwałkach.

– Wojsko daje realne perspektywy rozwoju osobistego i zawodowego, zachęcam do pełnienia służby dla ojczyzny – mówił dziś minister obrony Mariusz Błaszczak w 14 Suwalskim Dywizjonie Artylerii Przeciwpancernej. Szef MON-u wziął udział w dniu otwartych koszar w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Minister Błaszczak podkreślał, że służba w armii to stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia specjalistycznych kwalifikacji oraz perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego. Jednym ze sposobów dołączenia do polskiego wojska jest służba w wojskach obrony terytorialnej. Szef MON-u poinformował także, że w ramach wzmacniania polskiej armii na wschodzie kraju podjął decyzję o odbudowie pułku w Suwałkach. – Bezpieczeństwo jest jednym z naszych priorytetów, dlatego w ciągu najbliższych miesięcy zostanie zwiększona jednostka obecnie operująca w Suwałkach – zapowiedział.

W mieście stacjonuje teraz 14 Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej, który powstał w 2010 roku w wyniku przeformowania 14 Pułku Artylerii Przeciwpancernej. Pułk powołano w 1967 roku w Kwidzynie, ale w 1994 roku został przeniesiony do Suwałk. Obecnie 14 Dywizjon wchodzi w skład 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie.

W trakcie pikniku minister spotkał się z żołnierzami, a zwiedzający mogli obejrzeć najnowszy sprzęt i wyposażenie polskiej armii oraz porozmawiać z żołnierzami na temat służby w wojsku. Następnie odbył się apel pamięci pod pomnikiem Żołnierzy Września 1939 roku. – Spotykamy się, żeby oddać im hołd i pokazać, że pamiętamy o polskich obrońcach z 1939 roku – mówił Mariusz Błaszczak. W uroczystości uczestniczyli weterani, żołnierze i uczniowie klas mundurowych. Po apelu szef resortu obrony złożył kwiaty m.in. pod pomnikami: Żołnierzy Września 1939 roku oraz Ofiar Obławy Augustowskiej.

Perspektywy w wojsku

Zainaugurowana kilka dni temu kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” ma zachęcać młodych ludzi do wstępowania w szeregi armii. Organizatorom zależy, aby informować młodych Polaków, jak wygląda służba wojskowa. Kampania jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania służbą w wojsku, kwestiami dotyczącymi obronności państwa i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jednocześnie jej celem jest zwiększenie stanu osobowego wszystkich rodzajów sił zbrojnych, zarówno w służbie zawodowej, jak i w rezerwie, we wszystkich korpusach osobowych – szeregowych, podoficerów i oficerów.

W całym kraju powstały mobilne zespoły rekrutacyjne, składające się z żołnierzy i pracowników wojska z lokalnych jednostek oraz przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. Zespoły rekrutacyjne będzie można spotkać m.in. w centrach handlowych, na dworcach czy w ośrodkach sportowych. Żołnierze będą przekazywać informacje dotyczące służby wojskowej i zachęcać do wstąpienia do armii. Szczegółowe informacje na temat kampanii można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej.

AD

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Zmiany w kształceniu przyszłych kaprali
 
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Desant z transportowca-giganta
Brunatno-czerwona zmowa
Najpierw czekanie, potem pośpiech
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Nowa misja i nowy sprzęt
Wielofunkcyjny scyzoryk
Blitzkrieg na stepach Mongolii
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Bohaterowie jadą na wakacje
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
A Wave of Alliances
Cienka niebieska linia
Wozy amunicyjne do Raków
Przez krew zdobyty Śląsk
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Rozpoczynamy nową erę
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
High Confidence Operations
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
Wojsko wróciło do Lublina
Śladami Pierwszej Pancernej
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Preselekcja u komandosów
Jeśli pomagać, to bezinteresownie
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Amerykańska przyszłość WZL
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Zielonka dla Patriotów
Strzelać nauczyłem się sam
Irańskie szachy
Jedna misja, jeden zespół
Białorusini odnowili pomnik Polaków
Piknik ze smakiem
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Szukamy następcy Herculesa
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Rivalry on Closed Sea
Świętuj z wojskiem na piknikach!
Obrady Rady Unii Europejskiej
Festyn Komandosa w Dziwnowie już w najbliższy weekend
Sprawdzają Brutusa
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
A Torn Subcontinent
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Operacja dywersyjna przed wojną
Wędrówka dla Dwóch Serc
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Łask ponownie z dyżurem bojowym
Od sojusznika do kata

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO