moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Minister zaprasza w szeregi armii

Podczas pikniku zorganizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” w 14 Dywizjonie Artylerii Przeciwpancernej minister Mariusz Błaszczak zachęcał młodych ludzi, aby planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość zostania żołnierzem. Szef MON-u poinformował też o decyzji odbudowania pułku w Suwałkach.

– Wojsko daje realne perspektywy rozwoju osobistego i zawodowego, zachęcam do pełnienia służby dla ojczyzny – mówił dziś minister obrony Mariusz Błaszczak w 14 Suwalskim Dywizjonie Artylerii Przeciwpancernej. Szef MON-u wziął udział w dniu otwartych koszar w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Minister Błaszczak podkreślał, że służba w armii to stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia specjalistycznych kwalifikacji oraz perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego. Jednym ze sposobów dołączenia do polskiego wojska jest służba w wojskach obrony terytorialnej. Szef MON-u poinformował także, że w ramach wzmacniania polskiej armii na wschodzie kraju podjął decyzję o odbudowie pułku w Suwałkach. – Bezpieczeństwo jest jednym z naszych priorytetów, dlatego w ciągu najbliższych miesięcy zostanie zwiększona jednostka obecnie operująca w Suwałkach – zapowiedział.

W mieście stacjonuje teraz 14 Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej, który powstał w 2010 roku w wyniku przeformowania 14 Pułku Artylerii Przeciwpancernej. Pułk powołano w 1967 roku w Kwidzynie, ale w 1994 roku został przeniesiony do Suwałk. Obecnie 14 Dywizjon wchodzi w skład 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie.

W trakcie pikniku minister spotkał się z żołnierzami, a zwiedzający mogli obejrzeć najnowszy sprzęt i wyposażenie polskiej armii oraz porozmawiać z żołnierzami na temat służby w wojsku. Następnie odbył się apel pamięci pod pomnikiem Żołnierzy Września 1939 roku. – Spotykamy się, żeby oddać im hołd i pokazać, że pamiętamy o polskich obrońcach z 1939 roku – mówił Mariusz Błaszczak. W uroczystości uczestniczyli weterani, żołnierze i uczniowie klas mundurowych. Po apelu szef resortu obrony złożył kwiaty m.in. pod pomnikami: Żołnierzy Września 1939 roku oraz Ofiar Obławy Augustowskiej.

Perspektywy w wojsku

Zainaugurowana kilka dni temu kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” ma zachęcać młodych ludzi do wstępowania w szeregi armii. Organizatorom zależy, aby informować młodych Polaków, jak wygląda służba wojskowa. Kampania jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania służbą w wojsku, kwestiami dotyczącymi obronności państwa i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jednocześnie jej celem jest zwiększenie stanu osobowego wszystkich rodzajów sił zbrojnych, zarówno w służbie zawodowej, jak i w rezerwie, we wszystkich korpusach osobowych – szeregowych, podoficerów i oficerów.

W całym kraju powstały mobilne zespoły rekrutacyjne, składające się z żołnierzy i pracowników wojska z lokalnych jednostek oraz przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. Zespoły rekrutacyjne będzie można spotkać m.in. w centrach handlowych, na dworcach czy w ośrodkach sportowych. Żołnierze będą przekazywać informacje dotyczące służby wojskowej i zachęcać do wstąpienia do armii. Szczegółowe informacje na temat kampanii można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej.

AD

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Mistrzu ju-jitsu z Błękitnej Brygady
 
Statuetki „Lider Bezpieczeństwa Państwa” wręczone
Buzdygan płk. Głuszczaka nadal pomaga
Rydwany dżihadu
Tu się zadań nie wybiera
Memoriał Ireny Szewińskiej: żołnierze nie zawiedli
Jak zginął „Ponury”
Trudny sojusz partyzantów
„Dragon” na Wiśle
Minister na ćwiczeniach „Dragon ’19”
The Chariots of Jihad
Kierunek: Afganistan
Medale dla uczestników walk w Karbali
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Stulecie Centralnej Biblioteki Wojskowej
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Aby Bałtyk był trochę bardziej czysty
Fleet of the Future
Rusza cyberkomponent WOT-u
Masters` Killer dał w kość po raz szósty
Miroslawiec Up
A Half-Open Gate to Hell
Kolejna szabla AFN zdobyta
Nowy rozdział w polsko-amerykańskiej współpracy
Sukcesy laureatów naszego plebiscytu sportowego
Poprady w Gołdapi
Nowe plecaki dla żołnierzy
Raport w sprawie reparacji od Niemiec
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Unijny dyżur grupy bojowej V4 w 2023 roku
Trałowanie pod osłoną
Wojsko analizuje wnioski z ćwiczeń 12 Dywizji
Obrady Rady Unii Europejskiej
„Noble Jump”, czyli gotowi 24/7
F-16 wracają do Polski
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
Logistycy na poligonie w Drawsku
Gdzie kupić „Polskę Zbrojną”?
Likwidacja komendanta Junka
Z Wehrmachtu do Armii Andersa
PGZ przyznaje: element fotela był źle zaprojektowany
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Przegląd lekkoatletycznej kadry Wojska Polskiego
Młodzi artyści wystąpili w Kołobrzegu
„Ślązak” przeszedł kolejny test
„Dragon ‘19” na zachodnich rubieżach
Ćwiczenia „Dragon ’19” rozpoczęte!
Błaszczak: zdolności obronne Polski będą wzmocnione
Polski wkład w operację „Overlord”
Judocy z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
Flota przyszłości
Terytorialsi oddają krew
MON planuje zwiększenie pomocy dla weteranów
Zmiany w przepisach mundurowych
Następcy Herculesów
Logistyka dla Leopardów
Minister Błaszczak z wizytą w bazie F-35
Działalność firm na rzecz obronności

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO