moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

St. szer. Mateusz Polaczyk wicemistrzem świata w kajakarstwie górskim

Starszy szeregowy Mateusz Polaczyk został wicemistrzem świata w kajakarstwie g órskim. Reprezentant bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza wywalczył srebro w konkurencji drużynowej K1x3. Wraz z nim po medal popłynęli Dariusz Popiela i Michał Pasiut. Mistrzostwa odbyły się w Rio de Janeiro.

Drużyna kajakarzy, w takim samym składzie jak w Brazylii, zdobyła na początku czerwca w Pradze tytuł wicemistrzów Europy. Na olimpijskim torze w Rio de Janeiro nasi reprezentanci przegrali o 1,43 s z drużyną z Wielkiej Brytanii. Natomiast brązowy medal wywalczyli Czesi, którzy stracili do Polaków 0,96 s. O medale walczyły ekipy z 22 krajów.

Mateuszowi Polaczykowi, Dariuszowi Popieli i Michałowi Pasiutowi nie udało się jednak osiągnąć sukcesów w rywalizacji indywidualnej. Tylko ten ostatni awansował do czołowej dziesiątki, która walczyła o medale w finale. Pasiut zajął ostatecznie dziewiąte miejsce. Natomiast w półfinale Popiela był 19., a Polaczyk 29.

W Rio de Janeiro reprezentanci Polski wywalczyli dwa medale. Oprócz drużyny w konkurencji K1x3 na podium stanęła również osada mieszana w konkurencji C-2. Aleksandra Stach i Marcin Pochwała zdobyli tytuł mistrzowski. Polacy wyprzedzili o 0,36 s osadę z Francji i o 3,77 s rywali z Czech.

St. szer. Mateusz Polaczyk na czempionacie w Brazylii wywalczył po raz czwarty tytuł wicemistrza świata. W 2011 i 2015 roku był drugi w rywalizacji indywidualnej w konkurencji K-1, a w 2013 roku wraz z bratem Grzegorzem i Dariuszem Popielą zdobył srebro w konkurencji K1x3.

 

SZUS

autor zdjęć: International Canoe Federation

dodaj komentarz

komentarze


Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
 
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
„Różycki” zwodowany
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Podejrzane manewry na Bałtyku
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Strażnicy polskiego nieba
Świat F-35
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Cybermiasteczko na Festiwalu Open’er
Nawrocki przedstawia kierownictwo BBN-u
Planowano zamach na Zełenskiego
Kajakami po medale
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Prezydent na wschodniej granicy
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Dzieci wojny
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Dwa tygodnie „rozgryzania” Homara-K
Pancerny kot w polskim wojsku
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
BWP-1 – historia na dekady
Wyższe stawki dla niezawodowych
Inwestycja w żołnierzy
Policjanci w koszarach WOT
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Flyer, zdobywca przestworzy
Broń przeciwko wrogim satelitom
Drukowanie dronów
Pracowity pobyt w kosmosie
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Ewakuacja Polaków z Izraela
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Miliardowe wsparcie dla PGZ
Wypadek Rosomaka
Bezpieczniejsza Europa
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Podróż w ciemność
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
11 lipca narodowym dniem pamięci o ofiarach rzezi wołyńskiej
Ratownik w akcji
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
The Power of Infrastructure
Śmierć gorsza niż wszystkie
Pułk Reprezentacyjny rekrutuje. Kto może dołączyć?
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Czarna Pantera celuje
Musimy być szybsi niż zagrożenie
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Święto sportów walki w Warendorfie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO