moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

PCO walczy o azjatyckie rynki

Od kilku lat PCO wyposaża w noktowizory antyterrorystów z jednego z największych państw Azji. Współpraca rozwija się tak dobrze, że do polskiej firmy zgłaszają się przedstawiciele policji oraz wojsk specjalnych z innych krajów regionu zainteresowani kupnem polskich rozwiązań. Atutem jest cena oraz odporność na trudne azjatyckie warunki pogodowe.

Lekkie i wytrzymałe monokulary noktowizyjne MU-3M oraz wielofunkcyjne i ergonomiczne gogle noktowizyjne MU-3ADM, lotnicze gogle noktowizyjne PNL-4spełniające najostrzejsze normy bezpieczeństwa, celownik termowizyjny SCT przeznaczony do obserwacji oraz prowadzenia ognia z broni strzeleckiej w każdych warunkach pogodowych w dzień i w nocy oraz niewielka i energooszczędna lornetka termowizyjna NPL-1T – to produkty, którymi PCO S.A., spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej specjalizująca się w rozwiązaniach optoelektronicznych, chce podbić azjatyckie rynki.

Już teraz z produkowanych przez PCO urządzeń korzystają komandosi i antyterroryści z tego regionu, w tym funkcjonariusze elitarnej jednostki policyjnej z jednego z największych państw Azji Południowo-Wschodniej. Są oni tak zadowoleni z naszych rozwiązań, że co roku kupują nowe i reklamują je kolegom po fachu z innych krajów Azji. – Nasze urządzenia noktowizyjne wybierane są przez klientów z jednostek specjalnych ze względu na wysokie parametry wyświetlanego obrazu oraz wytrzymałą i zarazem lekką konstrukcję. Połączenie tych cech ma ogromne znaczenie podczas wykonywania misji, a funkcjonalność i trwałość naszych urządzeń znalazła potwierdzenie w trudnych warunkach klimatycznych Azji – przekonuje Aleksandra Celer, kierownik działu ds. komunikacji i PR PCO.

REKLAMA

Zainteresowanie produktami z PCO jest w Azji bardzo duże. Spółka często organizuje tam pokazy i prezentacje. W kwietniu firma wzięła udział w najważniejszych w regionie targach, czyli DSA w Kuala Lumpur (piąta impreza wystawiennicza branży zbrojeniowej na świecie), a niedługo pojawi się na innych ważnych, branżowych targach – IndoDefence w Dżakarcie oraz Milipol Asia-Pacific w Singapurze.

Innym produktem, którym PCO chce podbić azjatyckie rynki, są urządzenia optoelektroniczne do pojazdów – czołgów i bojowych wozów piechoty. Od kilku lat firma dostarcza państwom regionu pakiety modernizacyjne do czołgów T-55 i T-72. Teraz chce dostarczyć optoelektronikę do opracowywanego na potrzeby jednego z największych państw tamtej części świata nowego czołgu średniego. Jego próby poligonowe zaplanowano na przełom tego i przyszłego roku.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: Krzysztof Wojciewski

dodaj komentarz

komentarze

~Waclaw
1525712880
TAK TRZYMAC. Niestety na produkci i handlu bronia robi sie bardzo dobre interesy i dopuki nie zmieniSortuj według Najnowsze sie mentalnosc czlowieka -- a zmian pozytywnych na horyzoncie nie widac ,bedzie to swietny interes. Mamy zreszta w tym tradycje i niezla opinie na swiecie. Poniewaz ,nie mozemy wszystkiego produkowac najlepiej,byloby to nieosiagalne,powinnismy sie wyspecjalizowac w tym w czym jestesmy najlepsi i ewentualnie dolaczac nowinki z najwyzszej polki. Mysla przewodnia powinno byc zaspokojenie obronnych potrzeb Polski z wlasnej produkcji ,teraz poki nie ma stosunkowo bliskich czasowo zagrozen.Na to powinny byc przeznaczone pieniadze ,ktore decydenci planuja wydac na zakup obcego sprzetu.Sa to olbrzymie pieniadze ,jak dla nas.Nie bylyby to stacone pienadze.Wyobrazmy sobie ,jakby to popchnelo nasz rozwoj gospodarczy i nasze mozliwosci eksportowe Poddaje to pod dyskusje,szczegolnie fachowcom i decydentom. Waclaw ADAMSKI
1B-89-17-9E

Inwestycje w wewnętrzne bezpieczeństwo
Wybitni Polacy odznaczeni Orderem Orła Białego
Bądźmy razem dla niepodległej Polski
He Who Awaken Poles to Arms
Polska Casa nad Irakiem
The United States of America Have It Their Way
Zmiany w ustawie o weteranach
Generalskie gwiazdki na 11 listopada
Przełajowcy z 12 Dywizji Zmechanizowanej najlepsi
Pamiętajmy o grobach bohaterów Niepodległej
Wyślij paczkę do PKW
Wyjątkowe Święto Niepodległości
Wolna Polska na gruzach starego świata
Europejski Fundusz Obronny, czyli pieniądze (nie) do wzięcia?
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Gorzki finisz wielkiej wojny
Liceum im. Milewicza wyróżnione Medalem „Pro Patria”
Zmiany w powołaniach do służby wojskowej
Polsko-amerykańskie negocjacje
We Build the World of Details
Kto zbiera burzę
Polki mistrzyniami świata w maratonie
Trzy medale dżudoczek na wojskowych mistrzostwach świata
WIW częścią obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości
Sarex na Mazurach
Film Frames from the War Front
Celowniki holograficzne dla terytorialsów
Testament geopolityczny prezydenta
Mistrz sztangi
W Sejmie o formowaniu nowej dywizji
Morskie kły na „Anakondzie”
Amerykańskie dowództwo przyszłości
Bezpieczny powrót myśliwców
Nothing Can Stop Our Tanks
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
„Wostok”, czyli pokaz sztuczek wojennych
Prezydent złożył podpis pod reformą dowodzenia
Rząd za kluczowymi zmianami
Kawalerzyści na górskich trasach
Cel – Fort Trump
Wojsko szuka pielęgniarek
„Pułaski” wrócił do Gdyni
Rakiety Homara
„Anakonda” w Orzyszu
Konwój idzie przez Bałtyk
„Niepodległą mamy we krwi”: czas na nagrody
Our efforts passed muster
Obronne wyzwania fotoniki
Finał „Anakondy” na drawskim poligonie
Kolejne Jelcze dla armii
Invictus Games Sydney 2018 zakończone!
Luzowanie na „Anakondzie”
Sto lat niepodległości
Gen. Sokołowski: Służba na misjach procentuje
Żołnierz zwyciężył w tegorocznym Biegu Niepodległości
Konwój dotarł do celu
„Ślązak” na morskiej próbie

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO