moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
PCO walczy o azjatyckie rynki

Od kilku lat PCO wyposaża w noktowizory antyterrorystów z jednego z największych państw Azji. Współpraca rozwija się tak dobrze, że do polskiej firmy zgłaszają się przedstawiciele policji oraz wojsk specjalnych z innych krajów regionu zainteresowani kupnem polskich rozwiązań. Atutem jest cena oraz odporność na trudne azjatyckie warunki pogodowe.

Lekkie i wytrzymałe monokulary noktowizyjne MU-3M oraz wielofunkcyjne i ergonomiczne gogle noktowizyjne MU-3ADM, lotnicze gogle noktowizyjne PNL-4spełniające najostrzejsze normy bezpieczeństwa, celownik termowizyjny SCT przeznaczony do obserwacji oraz prowadzenia ognia z broni strzeleckiej w każdych warunkach pogodowych w dzień i w nocy oraz niewielka i energooszczędna lornetka termowizyjna NPL-1T – to produkty, którymi PCO S.A., spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej specjalizująca się w rozwiązaniach optoelektronicznych, chce podbić azjatyckie rynki.

Już teraz z produkowanych przez PCO urządzeń korzystają komandosi i antyterroryści z tego regionu, w tym funkcjonariusze elitarnej jednostki policyjnej z jednego z największych państw Azji Południowo-Wschodniej. Są oni tak zadowoleni z naszych rozwiązań, że co roku kupują nowe i reklamują je kolegom po fachu z innych krajów Azji. – Nasze urządzenia noktowizyjne wybierane są przez klientów z jednostek specjalnych ze względu na wysokie parametry wyświetlanego obrazu oraz wytrzymałą i zarazem lekką konstrukcję. Połączenie tych cech ma ogromne znaczenie podczas wykonywania misji, a funkcjonalność i trwałość naszych urządzeń znalazła potwierdzenie w trudnych warunkach klimatycznych Azji – przekonuje Aleksandra Celer, kierownik działu ds. komunikacji i PR PCO.

REKLAMA

Zainteresowanie produktami z PCO jest w Azji bardzo duże. Spółka często organizuje tam pokazy i prezentacje. W kwietniu firma wzięła udział w najważniejszych w regionie targach, czyli DSA w Kuala Lumpur (piąta impreza wystawiennicza branży zbrojeniowej na świecie), a niedługo pojawi się na innych ważnych, branżowych targach – IndoDefence w Dżakarcie oraz Milipol Asia-Pacific w Singapurze.

Innym produktem, którym PCO chce podbić azjatyckie rynki, są urządzenia optoelektroniczne do pojazdów – czołgów i bojowych wozów piechoty. Od kilku lat firma dostarcza państwom regionu pakiety modernizacyjne do czołgów T-55 i T-72. Teraz chce dostarczyć optoelektronikę do opracowywanego na potrzeby jednego z największych państw tamtej części świata nowego czołgu średniego. Jego próby poligonowe zaplanowano na przełom tego i przyszłego roku.

Krzysztof Wilewski

autor zdjęć: Krzysztof Wojciewski

dodaj komentarz

komentarze

~Waclaw
1525712880
TAK TRZYMAC. Niestety na produkci i handlu bronia robi sie bardzo dobre interesy i dopuki nie zmieniSortuj według Najnowsze sie mentalnosc czlowieka -- a zmian pozytywnych na horyzoncie nie widac ,bedzie to swietny interes. Mamy zreszta w tym tradycje i niezla opinie na swiecie. Poniewaz ,nie mozemy wszystkiego produkowac najlepiej,byloby to nieosiagalne,powinnismy sie wyspecjalizowac w tym w czym jestesmy najlepsi i ewentualnie dolaczac nowinki z najwyzszej polki. Mysla przewodnia powinno byc zaspokojenie obronnych potrzeb Polski z wlasnej produkcji ,teraz poki nie ma stosunkowo bliskich czasowo zagrozen.Na to powinny byc przeznaczone pieniadze ,ktore decydenci planuja wydac na zakup obcego sprzetu.Sa to olbrzymie pieniadze ,jak dla nas.Nie bylyby to stacone pienadze.Wyobrazmy sobie ,jakby to popchnelo nasz rozwoj gospodarczy i nasze mozliwosci eksportowe Poddaje to pod dyskusje,szczegolnie fachowcom i decydentom. Waclaw ADAMSKI
1B-89-17-9E

Breakdown? Do not panic
Zgrupowanie bojowe pancerniaków
Pokonać strach przed ogniem
Sukces kaprala Marcina Lewandowskiego
19 medali żołnierzy
Pamiętajmy o grobach bohaterów Niepodległej
Pancerny „Poznańczyk”
Pożegnanie żołnierzy przed wyjazdem do Iraku
Deputowani z USA murem za NATO
W Sejmie o formowaniu nowej dywizji
HIMARS: broń dalekiego zasięgu
Cel – bezpieczna Europa
W środę kontrakt na dostawę HIMARS-ów
Wynagrodzenia podchorążych po nowemu
Więcej Polski w Eurokorpusie
„Jastrzębie” przechwyciły rosyjski samolot
Kontrakt na HIMARS-y podpisany
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Polowanie na zbrodniarzy
WOT na szklanym ekranie
Szer. rez. Kamila Żuk wicemistrzynią świata juniorek w biatlonie
Krew na śniegu – początek bitwy o Monte Cassino
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
Jubileuszowy Półmaraton Komandosa z rekordami
PKW „Pułaski”: pierwszy sprawdzian w zespole NATO
Na wyciągnięcie ręki
Neptuny wchodzą do służby
Szef MON-u z wizytą w Chorwacji
Zadbają o groby polskich żołnierzy na Wschodzie
Obrady NATO w Brukseli
Spotkanie ministrów obrony państw NATO
Peaceful Pretexts of Putin
IPN zidentyfikował ofiary UPA
Wybierasz liceum? Zostań wojskowym informatykiem
Podchorążowie na zimowym survivalu
Podwójne zamrożenie
Ramię w ramię z pogranicznikami
Polscy nurkowie ćwiczyli w Pakistanie
Macedonia Północna w drodze do NATO
Więcej miejsc dla przyszłych cyberżołnierzy
Interoperacyjność Jaśmina
W Brukseli o bezpieczeństwie
201 maratonów w 201 krajach
Remont lotniska w Łasku na finiszu
Akcja antynarkotykowa żandarmów
Kampania wyborcza poza armią
Polska i Litwa wzmacniają współpracę
The holy mission
Triumf szpadzistek w zawodach o Puchar Świata
Dowództwo wielonarodowej dywizji w nowej siedzibie
Nurkowie ćwiczą pod lodem
Harcerz zwany Flo
„Pułaski” wraca do zespołu NATO
Prezydenci trzech państw w LITPOLUKRBRIG
Posłowie podsumowali ostatnie trzy lata działalności MON
Nauka i staż, czyli studia dualne dla mechaników lotniczych
W Warszawie rozmawiano o pokoju na Bliskim Wschodzie
Panie bez taryfy ulgowej
Rozejm w Trewirze zakończył wielkopolski zryw
Zwiad w miejskiej dżungli

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO