moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Agencja Mienia Wojskowego on-line

W drugiej połowie roku Agencja Mienia Wojskowego uruchomi sklep internetowy. Na początek w ofercie znajdą się elementy umundurowania, wyposażenie gastronomiczne, sprzęt sportowy oraz odzież. Do końca roku AMW planuje też uruchomienie portalu aukcyjnego. W drodze licytacji będzie można stać się właścicielem np. powojskowych pojazdów.

– Takie były oczekiwania naszych klientów, zwłaszcza tych, którzy mieszkają w miastach, gdzie nie prowadzimy sklepów stacjonarnych – mówi Małgorzata Weber, rzecznik prasowy Agencji.Miłośnicy militariów mogą robić zakupy w dziesięciu sklepach, m.in. w Poznaniu, Krakowie, Bydgoszczy, Gdyni i Warszawie. Można w nich kupić drobny sprzęt, przybory, elementy umundurowania czy wyposażenia wycofanego już z armii.

Uruchomienie sprzedaży on-line planowane jest na początku drugiej połowy roku. Każdy produkt, który znajdzie się w ofercie, zostanie sfotografowany i dokładnie opisany. – Nie będziemy włączali w sprzedaż internetową naszych sklepów stacjonarnych. Głównie dlatego, że gdyby na przykład klient zamówił produkty z różnych sklepów, koszty wysyłki z wielu miejsc mogłyby przewyższyć cenę zamawianego towaru. Dlatego cały asortyment przeznaczony do sprzedaży w Internecie zostanie umieszczony w jednym centralnym magazynie w Krakowie. Chcemy mieć wszystko w jednym miejscu, by wiedzieć, czym dysponujemy i kontrolować jakość wysyłanego towaru – tłumaczy Małgorzata Weber.

REKLAMA

W ofercie znajdzie się przede wszystkim drobny sprzęt i wyposażenie, którego zakup nie wymaga koncesji. – To będą podobne produkty do tych, które znajdują się w naszych sklepach – mówi rzecznik AMW. Do sieci trafią np. elementy wyposażenia gastronomii (talerze, topory rzeźnicze itp.), pojedyncze egzemplarze sprzętu sportowego (m.in. łapa trenerska Daniken, mała tarcza treningowa), latarki kieszonkowe, śpiwory, kanistry stalowe, różnego rodzaju zasobniki, plecaki czy brezentowe torby polowe. Znajdą się również elementy umundurowania, czyli to, co miłośnicy militariów kupują najczęściej – czapki, rogatywki, berety, kapelusze polowe tropikalne w kamuflażu pustynnym, furażerki, hełmy stalowe i szalo-kominiarki. Na chętnych będą też czekały lotnicze kombinezony i rękawiczki. – Lista produktów będzie się oczywiście wydłużać. Cen na razie nie podajemy, ale zapewniam, że tak jak i w naszych sklepach, tak i w sieci będą atrakcyjne – mówi Małgorzata Weber.

W dalszej kolejności AMW planuje uruchomić platformę aukcyjną. Oferowany na niej będzie sprzęt, na posiadanie którego nie jest wymagana koncesja i wyposażenie będące przedmiotem przetargów prowadzonych przez oddziały terenowe AMW. – W pierwszej kolejności planujemy wystawiać do sprzedaży te towary, na które jest największy popyt. W drodze licytacji będzie można stać się właścicielem powojskowych pojazdów, przyczep, sprzętu inżynieryjnego, urządzeń warsztatowych – mówi Małgorzata Weber.

Pieniądze ze sprzedaży powojskowego mienia Agencja Mienia Wojskowego przekazuje na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP. W 2017 roku ze sprzedaży m.in. amunicji i środków bojowych, samochodów (głównie starów i honkerów), pojazdów specjalnych (wywrotki, dźwigi i żurawie), przyczep transportowych, sprzętu inżynieryjnego, urządzeń warsztatowych, sprzętu przeładunkowego i złomu metalowego AMW uzyskała 64,5 mln zł. Zgodnie z tegorocznymi planami sprzedaż powojskowego uzbrojenia i sprzętu ma przynieść Agencji ok. 54 mln zł.

Paulina Glińska

autor zdjęć: Agencja Mienia Wojskowego

dodaj komentarz

komentarze


Daglezje na większe przeprawy
 
Mjr Tarnawski skończył 100 lat!
Kolebka biathlonu w rozbudowie
Drewniany koń, czyli skok ku wolności
Leopardy 2PL ćwiczą na poligonie
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Obrady ministrów obrony NATO
Dowództwo 6 Mazowieckiej BOT jest w Radomiu
Na straży niebieskiej linii
Co musi umieć kierowca czołgu
VIII zmiana PKW gotowa na misję
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!
Ferie z gwiazdami sportu
155 mm dla US Army
Jakie zmiany w mundurówce?
Żołnierze na froncie walk z COVID-19
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Laserowa artyleria US Army
Polak w służbie Jej Królewskiej Mości
Komisje sejmowe o umowie z USA
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Żołnierze testują nauczycieli
Ukraiński kurs na Zachód
Malutka na poligonie
Płk prof. Rękas – Działa, a nie marzy
Pustynna burza wokół Husajna
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Kuźnie oficerskich kadr
Pseudonim Żmudzin, Polak-rewolucjonista
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
Lotnicy z pomocą humanitarną dla Libanu
Amerykanie odmładzają F-16
Wojsko – plan na życie
Międzynarodowy Elbląg
Kombatanci mogą liczyć na terytorialsów
Armia Fight Night znów w akcji
Klub Złotej Rybki – uratowani z wody
Więcej cywilów z szansą na kaprala
Symulator na szerokie wody
We Never Stop
Niebawem ruszą szczepienia żołnierzy
Pancerniacy ćwiczyli z niemiecką armią
Żydzi od Andersa
WBH upublicznia swoje archiwa
Pandemię pokonamy szczepieniami
Agenci wywiadu na bobslejach
Dama odeszła do historii
Na rozgrzewkę – zapasy
(Nie)olimpijski sezon udany dla żołnierzy
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Kutno w sieci LogHubs
Większość złotych medali dla żołnierzy-pływaków
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Buzdygany dla najlepszych
Krotony w akcji
„Do tego dzieła potrzeba wszystkich sił i wszystkich serc”
Kierunek: Litwa
Symulator Orlika w Dęblinie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO