moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Trzy medale żołnierzy w mistrzostwach kraju w półmaratonie

Kapral Arkadiusz Gardzielewski został mistrzem Polski w półmaratonie. W mistrzostwach, które odbyły się w Pile, na podium stanęły też reprezentantki Wojska Polskiego. Srebrny medal zdobyła szer. Olga Kalendarova-Ochal, a brązowy mar. Aleksandra Lisowska. Podczas zawodów rozegrano także III Otwarte Mistrzostwa Żołnierzy w Półmaratonie.

W Pile odbył się XXVII Międzynarodowy Półmaraton Philipsa, ale w ramach tej imprezy zorganizowano także 26. Mistrzostwa Polski oraz III Otwarte Mistrzostwa Żołnierzy w Półmaratonie.

Nowy mistrz Polski w półmaratonie kpr. Arkadiusz Gardzielewski w tym roku wywalczył po raz trzeci złoty medal na mistrzostwach kraju. Reprezentant Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu w marcu zdobył tytuł w biegu przełajowym na 4 km, a w kwietniu w biegu na 10 000 m. 31-letni Gardzielewski, po zwycięstwie w Pile, ma na swoim koncie siedem tytułów mistrza kraju. Po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium krajowego czempionatu stanął w 2012 roku – również w Pile, gdzie wygrał półmaraton. Rok później był mistrzem w maratonie i w biegu na 5 km, a w 2015 roku zdobył złoty medal w biegu przełajowym na 10 km. – Mam nadzieję, że kolejne tytuły ciągle na mnie czekają. Bieganie cały czas daje mi mnóstwo radości i pozytywnych emocji – przyznał biegacz po zdobyciu siódmego tytułu mistrza kraju. W mistrzostwach w Pile Gardzielewski uzyskał czas 1 godz. 5 min 32 s. Żołnierz wyprzedził Dawida Malinę z klubu ROW Rybnik (1 godz. 7 min 9 s) i Roberta Głowalę z Wilgi Garwolin (1 godz. 7 min 17 s).

REKLAMA

Bardzo emocjonująca była walka o medale wśród kobiet. O miejsca na podium walczyły na ostatniej prostej trzy zawodniczki. Triumfowała Ewa Jagielska z Ostrowianki Ostrów Mazowiecka przed szer. Olgą Kalendarovą-Ochal z Prefbetu Śniadowo Łomża i mar. Aleksandrą Lisowską z Klubu Sportowego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Bieg po złoty medal trwał 1 godz. 17 min 15 s. O dwie sekundy dłużej biegła srebrna medalistka, a o 11 s dłużej – brązowa medalistka.

Natomiast zwycięzcami XXVII Międzynarodowego Półmaratonu Philipsa zostali reprezentanci Kenii: Hilary Kimaiyo i Stella Barsosio. Kenijczyk uzyskał czas 1 godz. 3 min 27 s, a jego koleżanka wynikiem 1 godz. 11 min 9 s ustanowiła nowy rekord pilskiego półmaratonu.

W ramach XXVII Międzynarodowego Półmaratonu Philipsa odbyły się również III Otwarte Mistrzostwa Żołnierzy w Półmaratonie. – Na mecie sklasyfikowano 132 żołnierzy, ale ta liczba mogła być wyższa. Zawodników w mundurach obowiązywały limity i jeśli zbyt późno zgłaszali się do startu organizatorzy nie mogli ich już przyjąć. Limity nie dotyczyły zaś żołnierzy w poprzednich latach, kiedy w ramach pilskiego maratonu rozgrywano oficjalne mistrzostwa Wojska Polskiego – mówi st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński, były prezes Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec, który półmaraton w Pile ukończył po raz siódmy.

W klasyfikacji open żołnierzy triumfował Arkadiusz Gardzielewski. Drugie miejsce zajął Maciej Kwarta, a trzecie Marcin Błachewicz. Natomiast w rywalizacji kobiet trzecią lokatę, za medalistkami mistrzostw Polski Olgą Kalendarovą-Ochal i Aleksandrą Lisowską, wywalczyła Anna Gosk z zegrzyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego. Najlepsi żołnierze zostali uhonorowani pucharami i nagrodami rzeczowymi.

Mistrzostwa Polski w półmaratonie zorganizowano po raz 26. Od 2000 roku odbywają się one w Pile w ramach międzynarodowego biegu. Od tego samego roku, w którym to organizatorzy wydłużyli dystans biegu z 15 km do półmaratonu, podczas imprezy swoje odrębne klasyfikacje mają żołnierze i policjanci. W tym roku bieg w Pile zorganizowano po raz 27. Ukończyła go rekordowa liczba zawodników. Dystans 21 km 97,5 m, przez błędne wyznaczenie nawrotu dodatkowo wydłużony o 225 metrów, pokonało 3624 biegaczy. Poprzedni rekord zanotowano w zeszłym roku, kiedy to bieg ukończyło 3258 zawodników.

SZUS

autor zdjęć: Fot. archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Więcej pieniędzy dla cywilów w wojsku
Eurosatory – osobiste wymogi
Gen. Sokołowski: Judo świetnie kształtuje charakter
Trzy medale strzelców na wojskowym czempionacie
GROM, jak rodziła się legenda
Eurosatory 2018 zakończone
Z ziemi widzą więcej niż piloci
Eurosatory – królestwo militarnych pojazdów
15–30 czerwca 1918 – Błękitna Armia pod polskimi sztandarami
Minister obrony na spotkaniu w Rumunii
Myśliwce F-16 dla Chorwacji
Pomnik katyński w Jersey City. Prawda historyczna kontra polityczna poprawność
Jak polscy partyzanci zdobyli niemiecki garnizon
Kierunek – wschodnia flanka
Koszykarze z Czarnej Dywizji mistrzami Wojska Polskiego
Szachiści najlepsi w mistrzostwach NATO
Zmiany w systemie dowodzenia armią ­
Pomoc potrzebującym żołnierzom
Sąd zdecyduje o losach pomnika katyńskiego w Jersey City
Puma i Kuguar na Mazurach
„Saber Strike ’18” – decydujące starcie
IPN odnalazł szczątki kolejnego niezłomnego
Patrioty bronią nieba na „Saber Strike”
IPN szuka szczątków polskich żołnierzy na Litwie
Dzieci wyśpiewały i wytańczyły Niepodległą
W Radomiu o przygotowaniach do Air Show
Ławka, która łączy tradycję z nowoczesnością
Srebrny medal st. szer. Mateusza Polaczyka
Amerykańskie inwestycje w obronność krajów bałtyckich
Polski komandos szkolił afgańskich nawigatorów naprowadzania
Terytorialsi na kursie dla ratowników wodnych
Na jakich zasadach powrót do armii?
Porady z paragrafem
Bliski Wschód – definicja chaosu
Żandarmeria świętuje
Legenda polskiej partyzantki
Polskie skrzydła w Afryce
Polityka fałszywego uśmiechu
Świnoujście świętowało 100-lecie marynarki
Francja inwestuje w obronność
LOT Szkoły Orląt
Starcie pancernych plutonów
Eurosatory 2018: Robotyzacja pola walki
Scenariusze dla Tygrysów
Wojskowi judocy na tatami
Porządki w programach śmigłowcowych
Sukces Trumpa czy Kima?
Naukowcy przypomnieli dorobek Wyższej Szkoły Wojennej
NATO utworzy nową strukturę dowodzenia
Ustawa degradacyjna przyjęta przez rząd
„Bękarty wojny” w Dachau
Akademia Wojsk Lądowych otwiera drzwi
Co z kierowcami pojazdów uprzywilejowanych?
Trening z koktajlami Mołotowa
Egzamin „Kormorana” na Świnie
Wyjątkowa misja

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO