moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Ustrzel okazję” w sklepie AMW

Rogatywki, bluzy polowe i żołnierskie zasobniki, ale także śpiwory, lampy naftowe, kuchenki turystyczne, a nawet aparaty do mierzenia ciśnienia. To tylko część asortymentu w otwartym niedawno w Warszawie punkcie sprzedaży Agencji Mienia Wojskowego. – Mamy towar na każdą kieszeń. Amatorzy powojskowego wyposażenia z pewnością znajdą tu coś dla siebie – mówi Małgorzata Paciorek ze stołecznego oddziału AMW.

Ulica Puławska 100 w Warszawie. Tu, 200 metrów od przystanku tramwajowego i między dwiema stacjami metra znajduje się otwarty pod koniec czerwca punkt sprzedaży Agencji Mienia Wojskowego. Choć to sklep z powojskowym asortymentem, przypomina raczej butik niż magazyn. Do zakupów zachęca baner z sylwetką żołnierza i hasłem „Ustrzel okazję”. – To już czwarty punkt sprzedaży, który otworzyliśmy w tym roku. Po udanym starcie sklepów w Poznaniu, Bydgoszczy i Gdyni miłośnicy powojskowego sprzętu mogą w końcu zrobić zakupy w stolicy – mówi Małgorzata Weber, rzecznik prasowy AMW.

Beret? A może kapelusz w pustynnym kamuflażu

REKLAMA

Już pierwszego dnia sklep odwiedziło wielu klientów. Tylko w ciągu 50 minut do kasy wpłynęło 1800 zł. – Największym zainteresowaniem cieszyły się lampki naftowe, oznaki wojskowe, rękawice. Panie chętnie kupowały ściereczki do naczyń lub chusteczki do nosa z czystej bawełny, które także idealnie sprawdzają się w kuchni – mówi Małgorzata Paciorek z oddziału regionalnego AMW w Warszawie.

Zlokalizowany na Mokotowie punkt sprzedaży, podobnie jak inne tego typu obiekty, oferuje sprzęt wycofany z armii, ale w dobrym stanie. Większość rzeczy jest nowych. Na nabywców czeka tu ponad 80 produktów. – Klientów przyciąga nie tylko bogata oferta, ale i ceny, właściwie na każdą kieszeń. Za 2 zł można stać się właścicielem wojskowych oznak, a za 5 zł można dostać kieszonkową latarkę – mówi Małgorzata Paciorek. W ofercie nie brakuje elementów wojskowego umundurowania. Za 20 zł można kupić bluzę olimpijkę, dziesięć złotych więcej kosztuje koszulo-bluza polowa, wojskowy wzór nr 93. Nieco więcej, bo 80 zł trzeba zapłacić za bluzę polową tropikalną w kamuflażu pustynnym lub bluzę kombinezonu ćwiczebnego letniego. W ofercie są też nakrycia głowy. Szkarłatny beret kosztuje 10 zł, kapelusz polowy tropikalny w kamuflażu pustynnym 35 zł, a na kominiarkę w kolorze khaki wydamy 20 zł.

Nie tylko na wojskowo

– Mamy też przedmioty, które niekoniecznie kojarzą się z wojskiem, a które czekają na poszukiwaczy nietypowych gadżetów. Można stać się właścicielem aparatu do mierzenia ciśnienia, nożyczek medycznych, czepków pielęgniarskich czy młotków neurologicznych. W ofercie są też białe, emaliowane naczynia do picia przypominające małe konewki – mówi przedstawicielka warszawskiego oddziału AMW. W sprzedaży znajdują się też polowe aparaty telefoniczne, okulary słoneczne, śpiwory i kuchenki turystyczne.

W warszawskim punkcie sprzedaży, podobnie jak w pozostałych sklepach AMW obowiązuje limit nabywanego towaru. Każdy z klientów może kupić maksymalnie pięć sztuk danego produktu. – Nasze zasoby w magazynach są dość bogate, a najbardziej popularny towar jest na bieżąco uzupełniany. Chcemy jednak uniknąć wykupienia produktów przez hurtowników i dać szansę zakupów jak największej liczbie klientów indywidualnych – mówi Małgorzata Weber.

Punkt przy ul. Puławskiej 100 jest czynny przez trzy dni w tygodniu: we wtorki, środy i czwartki w godzinach 9.00–14.00. Podobne punkty działają od lat m.in. w Krakowie, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu. Zyski ze sprzedaży znajdujących się w nich przedmiotów trafiają na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych. Po wakacjach Agencja Mienia Wojskowego planuje otworzyć punkt w Lublinie.

Paulina Glińska

autor zdjęć: Arch. AMW

dodaj komentarz

komentarze


Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
 
Płk Górka zadba o piątą domenę operacyjną
Army of Medics
ORP „Orzeł”. Jak zaginął?
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
F-16 kończą misję w Estonii
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Czas na praktyczne szkolenie studentów Legii
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Zwiadowcy trenują na Mazurach
Granatniki dla GROM-u poszukiwane
Specjalsi świętują
W tym roku weterani stawiają na rehabilitację
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Patrioty z polskimi przyczepami
Wojsko przeciw wirusowi
Podchorążowie za sterami Bielików
Hełm pomoże oddychać chorym na COVID-19
Przeciwlotnicza Sona
Wojsko wspiera pensjonariuszy placówek opiekuńczych
Na misjach święta inne niż zwykle
Sukcesy sportowców w mundurach
Online z mistrzami sportu
Witold Pilecki: twórca konspiracji w obozie Auschwitz
Rubiny w walce z epidemią
Gotowi na „Defendera”
Polskie porty bardziej otwarte
Nowy tor przeszkód zawiszaków
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Pracowity tydzień flotylli
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Co z tegorocznym MSPO?
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
Obradowała Rada Gabinetowa
Nowy wiceminister w MON
Dunkierka, czyli 80 lat od operacji „Dynamo”
Poszukiwania Magneto
Rozbicie obozu NKWD w Rembertowie
Pilot F-16 oślepiony laserem
Widzieć i nie być widzianym
Amerykanie odmładzają F-16
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Pancerniacy szykują się do misji w Afganistanie
NATO walczy z koronawirusem
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Partyzanci rozgromili ubeków
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Ostatnie prace przed „Defenderem”
Kontrakty na Raki i nowe mundury
Akcja krwiodawstwa proobronnych
MBDA w walce o „Narew”
Terytorialsi nie stracą dodatku
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Na zakupy do sklepu AMW
Agent w generalskich szlifach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO