moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„Ustrzel okazję” w sklepie AMW

Rogatywki, bluzy polowe i żołnierskie zasobniki, ale także śpiwory, lampy naftowe, kuchenki turystyczne, a nawet aparaty do mierzenia ciśnienia. To tylko część asortymentu w otwartym niedawno w Warszawie punkcie sprzedaży Agencji Mienia Wojskowego. – Mamy towar na każdą kieszeń. Amatorzy powojskowego wyposażenia z pewnością znajdą tu coś dla siebie – mówi Małgorzata Paciorek ze stołecznego oddziału AMW.

Ulica Puławska 100 w Warszawie. Tu, 200 metrów od przystanku tramwajowego i między dwiema stacjami metra znajduje się otwarty pod koniec czerwca punkt sprzedaży Agencji Mienia Wojskowego. Choć to sklep z powojskowym asortymentem, przypomina raczej butik niż magazyn. Do zakupów zachęca baner z sylwetką żołnierza i hasłem „Ustrzel okazję”. – To już czwarty punkt sprzedaży, który otworzyliśmy w tym roku. Po udanym starcie sklepów w Poznaniu, Bydgoszczy i Gdyni miłośnicy powojskowego sprzętu mogą w końcu zrobić zakupy w stolicy – mówi Małgorzata Weber, rzecznik prasowy AMW.

Beret? A może kapelusz w pustynnym kamuflażu

REKLAMA

Już pierwszego dnia sklep odwiedziło wielu klientów. Tylko w ciągu 50 minut do kasy wpłynęło 1800 zł. – Największym zainteresowaniem cieszyły się lampki naftowe, oznaki wojskowe, rękawice. Panie chętnie kupowały ściereczki do naczyń lub chusteczki do nosa z czystej bawełny, które także idealnie sprawdzają się w kuchni – mówi Małgorzata Paciorek z oddziału regionalnego AMW w Warszawie.

Zlokalizowany na Mokotowie punkt sprzedaży, podobnie jak inne tego typu obiekty, oferuje sprzęt wycofany z armii, ale w dobrym stanie. Większość rzeczy jest nowych. Na nabywców czeka tu ponad 80 produktów. – Klientów przyciąga nie tylko bogata oferta, ale i ceny, właściwie na każdą kieszeń. Za 2 zł można stać się właścicielem wojskowych oznak, a za 5 zł można dostać kieszonkową latarkę – mówi Małgorzata Paciorek. W ofercie nie brakuje elementów wojskowego umundurowania. Za 20 zł można kupić bluzę olimpijkę, dziesięć złotych więcej kosztuje koszulo-bluza polowa, wojskowy wzór nr 93. Nieco więcej, bo 80 zł trzeba zapłacić za bluzę polową tropikalną w kamuflażu pustynnym lub bluzę kombinezonu ćwiczebnego letniego. W ofercie są też nakrycia głowy. Szkarłatny beret kosztuje 10 zł, kapelusz polowy tropikalny w kamuflażu pustynnym 35 zł, a na kominiarkę w kolorze khaki wydamy 20 zł.

Nie tylko na wojskowo

– Mamy też przedmioty, które niekoniecznie kojarzą się z wojskiem, a które czekają na poszukiwaczy nietypowych gadżetów. Można stać się właścicielem aparatu do mierzenia ciśnienia, nożyczek medycznych, czepków pielęgniarskich czy młotków neurologicznych. W ofercie są też białe, emaliowane naczynia do picia przypominające małe konewki – mówi przedstawicielka warszawskiego oddziału AMW. W sprzedaży znajdują się też polowe aparaty telefoniczne, okulary słoneczne, śpiwory i kuchenki turystyczne.

W warszawskim punkcie sprzedaży, podobnie jak w pozostałych sklepach AMW obowiązuje limit nabywanego towaru. Każdy z klientów może kupić maksymalnie pięć sztuk danego produktu. – Nasze zasoby w magazynach są dość bogate, a najbardziej popularny towar jest na bieżąco uzupełniany. Chcemy jednak uniknąć wykupienia produktów przez hurtowników i dać szansę zakupów jak największej liczbie klientów indywidualnych – mówi Małgorzata Weber.

Punkt przy ul. Puławskiej 100 jest czynny przez trzy dni w tygodniu: we wtorki, środy i czwartki w godzinach 9.00–14.00. Podobne punkty działają od lat m.in. w Krakowie, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu. Zyski ze sprzedaży znajdujących się w nich przedmiotów trafiają na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych. Po wakacjach Agencja Mienia Wojskowego planuje otworzyć punkt w Lublinie.

Paulina Glińska

autor zdjęć: Arch. AMW

dodaj komentarz

komentarze


Polscy piloci wracają z Kuwejtu
Polskie Bryzy nad Afryką
Myśliwce F-16 dla Chorwacji
Świnoujście świętowało 100-lecie marynarki
Bliski Wschód – definicja chaosu
Kierunek – wschodnia flanka
Porady z paragrafem
W Radomiu o przygotowaniach do Air Show
Szachiści najlepsi w mistrzostwach NATO
Jak polscy partyzanci zdobyli niemiecki garnizon
Trening z koktajlami Mołotowa
LOT Szkoły Orląt
Polski komandos szkolił afgańskich nawigatorów naprowadzania
Sąd zdecyduje o losach pomnika katyńskiego w Jersey City
Pomnik katyński w Jersey City. Prawda historyczna kontra polityczna poprawność
Puma i Kuguar na Mazurach
Sukces Trumpa czy Kima?
Terytorialsi na kursie dla ratowników wodnych
Francja inwestuje w obronność
Starcie pancernych plutonów
Na jakich zasadach powrót do armii?
Srebrny medal st. szer. Mateusza Polaczyka
Więcej pieniędzy dla cywilów w wojsku
Eurosatory 2018: Robotyzacja pola walki
Rusza V Festiwal Orkiestr Wojskowych
Święto Dowództwa Generalnego
IPN odnalazł szczątki kolejnego niezłomnego
Przyjaciele nie tylko w służbie
Nowy inspektor marynarki wojennej
Wielka parada na jubileusz marynarki wojennej
Wojskowi judocy na tatami
Naukowcy przypomnieli dorobek Wyższej Szkoły Wojennej
Załoga Bergepanzera w akcji
Polityka fałszywego uśmiechu
Amerykańskie inwestycje w obronność krajów bałtyckich
Eurosatory – królestwo militarnych pojazdów
„Saber Strike ’18” – decydujące starcie
Dzieci wyśpiewały i wytańczyły Niepodległą
Ławka, która łączy tradycję z nowoczesnością
GROM, jak rodziła się legenda
Z ziemi widzą więcej niż piloci
Eurosatory – osobiste wymogi
Akademia Wojsk Lądowych otwiera drzwi
Egzamin „Kormorana” na Świnie
Legenda polskiej partyzantki
Co z kierowcami pojazdów uprzywilejowanych?
Kotwica Polski Walczącej dla WOT
Wykaż się lotniczą wiedzą zdając do Szkoły Orląt
Koszykarze z Czarnej Dywizji mistrzami Wojska Polskiego
Scenariusze dla Tygrysów
Eurosatory 2018 zakończone
Minister obrony na spotkaniu w Rumunii
NATO utworzy nową strukturę dowodzenia
Gen. Sokołowski: Judo świetnie kształtuje charakter
15–30 czerwca 1918 – Błękitna Armia pod polskimi sztandarami
Polskie skrzydła w Afryce

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO