moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Air Show jednak w tym roku!

Odrzutowce, myśliwce, samoloty transportowe, śmigłowce – w ostatni weekend sierpnia Radom stanie się lotniczą stolicą Polski. Wojsko potwierdziło, że w tym roku Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2017 odbędą się właśnie w tym mieście.

– Air Show odbędzie się w Radomiu 26 i 27 sierpnia. Szczegółowe informacje podamy wkrótce – mówi płk Szczepan Głuszczak, rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego RSZ. Wiadomość na Facebooku podał również prezydent Radomia Radosław Witkowski. „Air Show 2017 w Radomiu! Miasto jest gotowe na wielkie wyzwania, a wojsko deklaruje, że pokazy będą miały najwyższy poziom. Niebawem więcej szczegółów!” – napisał prezydent.

Nad organizacją wydarzenia pracuje zespół specjalistów powołany przez wojsko. Nie wiadomo jeszcze, jakie grupy akrobacyjne przylecą na pokazy w Polsce, ale można się spodziewać, że podobnie jak w poprzednich edycjach imprezy, w Radomiu zjawią się najlepsi piloci. Program tegorocznej, 25. edycji Air Show zostanie przedstawiony w lutym.

Międzynarodowe pokazy Air Show to jedna z największych imprez lotniczych w Europie. Jest organizowana co dwa lata w Radomiu. Poprzednia edycja wydarzenia odbyła się w 2015 roku. Wówczas zaprezentowało się 260 samolotów i śmigłowców z 20 państw. Organizatorzy zadbali także o to, aby upamiętnić 75. rocznicę bitwy o Anglię oraz setne urodziny asa lotnictwa myśliwskiego gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego, które miały miejsce w 2015 roku.

Przed dwoma laty niezapomnianym występem popisał się kpt. Adrian Rojek. Przygotował pokaz, który podbił serca fanów lotnictwa. Pilotowany przez niego MIG-29M z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim zaraz po oderwaniu podwozia od pasa lotniska wzbił się pionowo w górę, ukazując wymalowany na plecach herb 303 Dywizjonu Myśliwskiego.

Początkowo planowano odejść od tradycji organizowania Air Show co dwa lata. Rozważany był pomysł przesunięcia imprezy na 2018 rok, by w ten sposób uczcić przypadającą wówczas setną rocznicę utworzenia sił powietrznych. W tej chwili nie wiadomo jeszcze, czy w przyszłym roku odbędzie się okolicznościowy Air Show. Plan obchodów rocznicy jest dopiero tworzony.

EK, MM

autor zdjęć: Jarosław Wiśniewski, Adam Roik

dodaj komentarz

komentarze


Borsuki, ognia!
Polska i Norwegia razem dla bezpieczeństwa
Czas na oświadczenia majątkowe
Dolnośląscy terytorialsi niosą pomoc wrocławskiej lecznicy
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Morskie koło zamachowe
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Debiut skialpinizmu
Sprintem do bobsleja
Oko na Bałtyk
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Najwyższe odznaczenie dla Michaela Ollisa
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
Spluwaczki w nowej odsłonie
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Polscy piloci przetarli szlaki w USA
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
USA wyprowadziły wyprzedzający atak na Iran
Focus of Every Move
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Walka o pierwszą dziesiątkę
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
Kaszubia dla lokalnej społeczności
W hołdzie żołnierzom wyklętym
Debiut ogniowy Borsuków
Cios w serce reżimu
Kierunek Rumunia
Wniosek o Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla żołnierza US Army
Together on the Front Line and Beyond
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Przeprawy na Odrze
Desant w Putlos
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
„Jaskółka” na Bałtyku
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Polsko-słowacka współpraca zbrojeniowa
Oficer od drona
Przedsiębiorcy murem za SAFE
Gala MMA coraz bliżej
Piekło „Pługa”
Cztery lata wojny w Ukrainie
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Skromny początek wielkiej wojny
Wojsko nadal na Horyzoncie
METS po nowemu
Wojskowe Schengen coraz bliżej
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Polski sektor obronny za SAFE
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Podwyżki dla żołnierzy wchodzą w życie
Wojsko wskazało priorytety
Koniec olimpijskich zmagań
Są pierwsze działania po wyjściu Polski z konwencji ottawskiej
Oczy armii, czyli batalion, jakiego jeszcze nie było
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Outside the Box
Przemyślany każdy ruch
Sejm uchwalił ustawę o SAFE

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO