moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Tym, co na służbie
„Myślę, że to najlepsze miejsce do złożenia życzeń z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy wszystkim żołnierzom i funkcjonariuszom, wszystkim, którzy stoją na straży naszego bezpieczeństwa”, powiedział wczoraj w Kosowie prezydent RP Bronisław Komorowski.

Świąteczne spotkanie prezydenta z żołnierzami XXV zmiany polskiego kontyngentu wojskowego i funkcjonariuszami XX zmiany kontyngentu policyjnego odbyło się w bazie jednostki specjalnej polskiej policji w Prisztinie. Prezydent przy świątecznym poczęstunku złożył życzenia spokojnych i radosnych świąt Wielkiej Nocy oraz szczęśliwego powrotu do domu. Przekazał na ręce żołnierzy i funkcjonariuszy życzenia dla ich rodzin.

Zdaniem prezydenta „Kosowo to szczególnie dobre miejsce, by również z całego serca podziękować w imieniu Polski za niełatwą służbę, konieczną dla bezpieczeństwa kraju i Europy. Tu, w Kosowie, widać najlepiej, że i pośrodku Europy problem aktywnego udziału w rozwiązywaniu problemów bezpieczeństwa to także problem Polski”. Bronisław Komorowski dodał, że widoczne są tutaj postępy związane z funkcjonowaniem całego rejonu Bałkanów. Wysiłkiem żołnierzy, policjantów, straży granicznej przywraca się normalne warunki do życia.

kosowo04_1

Prezydentowi towarzyszyli między innymi: minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej, szef Sztabu Generalnego generał Mieczysław Cieniuch, wiceminister spraw wewnętrznych Michał Deskur, komendant główny policji nadinspektor Marek Działoszyński, a także dowódca Wojsk Lądowych generał broni Zbigniew Głowienka oraz biskupi polowi Wojska Polskiego: katolicki i prawosławny.

Obecnie w misji KFOR służy około 220 polskich żołnierzy i pracowników wojska oraz prawie 120 policjantów i innych funkcjonariuszy, wchodzących w skład prowadzonej przez UE misji EULEX.

Fot.: por. Magdalena Kościńska

dodaj komentarz

komentarze


Zimowi podhalańczycy
Experience It Yourself
Obiekty ze Wschodu nad Polską. Wojsko wprowadziło ograniczenia
„Tarcza Wschód” – plany na 2026 rok
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Co dalej z Tarczą Wschód?
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Amerykański szogun
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Partnerstwo daje siłę
Szwedzi z Piorunami
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Przeprowadzka CSWOT-u
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Ferie z wojskiem
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Pod nową czaszą
Na styku zagrożeń
Ekstremalnie ważny cel
Outside the Box
PKW „Noteć” – koniec misji
Premier wojenny
Partnerstwo Polski i Litwy
Litwa stawia na poligony
Gladius wzmacnia armię
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Sprawdzili się na macie i w ringu
Maj polskich żywych torped
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Ottokar-Brzoza w zawieszeniu
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii
Co nowego w przepisach?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Together on the Front Line and Beyond
To nie mogło się udać, ale…
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Zmiana warty na wschodniej granicy
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Pies pomaga walczyć z PTSD
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Moc z powietrza
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Medale na lodzie i śniegu
Kierunek Rumunia
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Nowoczesna hala remontowa dla Abramsów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO