moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zmiana dowódcy dywizjonu w Choszcznie

Major Jarosław Chojnacki objął obowiązki dowódcy choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej Błękitnej Brygady i z dniem ich objęcia mianowany został na stopień podpułkownika.


Uroczystość z udziałem dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej generała brygady Dariusza Górniaka odbyła się 2 sierpnia br. w choszczeńskich koszarach. Punktualnie o 14.00 meldunek dla generała Górniaka o gotowości pododdziałów do uroczystości złożył dotychczasowy dowódca dywizjonu podpułkownik Dariusz Wojtkowiak. Po przeglądzie pododdziałów i podniesieniu Flagi Państwowej na maszt zostały odczytane rozkazy personalne i decyzja Ministra Obrony Narodowej.

Nastąpiła ceremonia przekazania i przyjęcia obowiązków, w tym symboliczne przekazanie proporca rozpoznawczego dowódcy dywizjonu artylerii samobieżnej. Potem obaj oficerowie złożyli dowódcy Błękitnej Brygady meldunek o zdaniu i objęciu obowiązków dowódcy choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej i komendanta garnizonu Choszczno.

– Dobrze się stało, że to podpułkownik Chojnacki obejmuje obowiązki dowódcy dywizjonu. Jest to żołnierz , którego Wy bardzo dobrze znacie i który jako dotychczasowy zastępca dowódcy dywizjonu dał się poznać z bardzo dobrej strony. Pan pułkownik Wojtkowiak przez ostatnie lata dowodzenia bardzo dobrze przygotował dywizjon do realizacji zadań służbowych i za to serdecznie Panu Dziękuję – powiedział generał brygady Dariusz Górniak, który jednocześnie złożył wszystkim artylerzystom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżającego się Święta Wojska Polskiego. – Dowodziłem wspaniałą kadrą i żołnierzami – profesjonalistami w każdym calu - podkreślił ustępujący dowódca dywizjonu podpułkownik Dariusz Wojtkowiak. – Zdaję sobie sprawę z tego, że żaden dowódca nie osiągnie sukcesu bez wsparcia podwładnych i z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim żołnierzom dywizjonu - dodał.

REKLAMA

Z kolei nowy dowódca podpułkownik Jarosław Chojnacki podziękował przełożonym za możliwość dowodzenia najlepszym dywizjonem artylerii samobieżnej w Wojskach Lądowych, przedstawił zadania, jakie czekają artylerzystów w nadchodzących miesiącach i obiecał, że: – Przyjmując z dumą zaszczytne miano Waszego dowódcy zobowiązuje się do jak najlepszego wykonywania powierzonych mi obowiązków, dla dobra naszego choszczeńskiego dywizjonu jak i dla dobra 12 Brygady Zmechanizowanej.

Przekazanie dowodzenia zakończyła defilada kompanii honorowej i pozostałych pododdziałów dywizjonu artylerii samobieżnej Błękitnej Brygady. Następnie w Izbie Pamięci dowódca Błękitnej Brygady wraz z zaproszonymi gośćmi i dowódcami pododdziałów uroczyście pożegnał podpułkownika Dariusza Wojtkowiaka, który obejmie nowe stanowisko służbowe w 2 Brygadzie Zmechanizowanej w Złocieńcu.

We wtorkowej ceremonii uczestniczyli również licznie zaproszeni goście: starosta powiatu choszczeńskiego Adam Andriaszkiewicz, burmistrz Choszczna Robert Adamczyk, burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski i burmistrz Recza Wiesław Łoński oraz przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych regionu, szkół, duchowieństwa i instytucji cywilnych miasta.

Tekst: kpt. Janusz Błaszczak

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Janusz Błaszczak

dodaj komentarz

komentarze


Jakie zmiany w mundurówce?
 
Nurkowie w głębinach
Dołącz do zawodowców
Agenci wywiadu na bobslejach
18 Dywizja z Wielonarodową Brygadą
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Meta podsumowała komandoskie biegi
IBCS dla Polski
Na rozgrzewkę – zapasy
Trudny rok na misjach
(Nie)olimpijski sezon udany dla żołnierzy
Kandydaci na nurków szkolą się w Gdyni
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
VIII zmiana PKW gotowa na misję
Obrady ministrów obrony NATO
Powstali przeciw carskiej potędze
Na straży niebieskiej linii
Bohaterowie z 5 Pułku Artylerii
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!
Kolebka biathlonu w rozbudowie
Kwalifikacja odbędzie się …
Daglezje na większe przeprawy
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Kuźnie oficerskich kadr
Komisje sejmowe o umowie z USA
Jest Warszawa
„Tarzan” wróci do domu
Szpital tymczasowy na Okęciu jest już gotowy
Kutno w sieci LogHubs
Armia Fight Night znów w akcji
Dama odeszła do historii
Saperzy zimą otworzą ogień
Co musi umieć kierowca czołgu
Amerykanie odmładzają F-16
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Ukraiński kurs na Zachód
Trudny egzamin przed misją
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Żydzi od Andersa
Ferie z gwiazdami sportu
Pustynna burza wokół Husajna
Hartowanie spadochroniarzy
Symulator Orlika w Dęblinie
Kolejny dzień walki z koronawirusem
Pancerniacy ćwiczyli z niemiecką armią
Komandosi znad Garigliano
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
WBH upublicznia swoje archiwa
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Najlepsi wśród „górali”
Wojsko – plan na życie
155 mm dla US Army
Wojsko walczy z COVID-19
Niebawem ruszą szczepienia żołnierzy
Polak w służbie Jej Królewskiej Mości
Laserowa artyleria US Army
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO