moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Odsłonięcie pomnika śp. Władysława Stasiaka

W sobotę 9 kwietnia, w przeddzień 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej, reprezentujący ministra Antoniego Macierewicza, dyrektor Gabinetu Politycznego Bartłomiej Misiewicz wziął udział w uroczystościach odsłonięcia pomnika śp. Władysława Stasiaka w Ossowie.


Uroczystego odsłonięcie pomnika w „Panteonie Bohaterów” w Sanktuarium Narodowym, w dolince 96 Dębów Smoleńskich dokonali: Pani Barbara Stasiak, Abp Henryk Hoser, szef BBN Paweł Soloch. Popiersie śp. Władysława Stasiaka jest trzynastym pomnikiem wystawionym w Panteonie.

Prezydent RP Andrzej Duda swoim liście skierowanym do uczestników uroczystości napisał: Pozostaję pod wrażeniem ogromnego patriotyzmu Pana Ministra, Jego poczucia odpowiedzialności za bieg polskich spraw, profesjonalizmu i ofiarności. (...) Straciłem  w nim przyjaciela, a Polska wybitnego działacza państwowego. (...)  Tutaj, gdzie pod Ossowem w 1920 roku toczyły się ciężkie walki w obronie naszej wolności, kultywowana jest również pamięć tych, którzy służąc niepodległej Ojczyźnie zginęli w państwowej misji przed 6 laty. Szumi dziewięćdziesiąt sześć dębów, które uwieczniają wspomnienie o każdej z ofiar tragedii smoleńskiej. (...)

Słowa wdzięczności wyraziła również obecna na uroczystości Barbara Stasiak. Podkreśliła, że jest to dla niej ważna i piękna uroczystość. Władysław Stasiak w każdej chwili swojego życia dawał świadectwo wartościom moralnym. Jeśli teraz szukamy wzorców w życiu publicznym, potrzebujemy ludzi, którzy będą pracowali dla Polski, proszę pamiętajmy o Władysławie Stasiaku. Był on dla wielu osób wzorem człowieka, który pracuje w służbie publicznej – powiedziała podczas uroczystości.

Podczas uroczystości wskazywano, że Ossów to miejsce o niezwykłej symbolice historycznej, gdzie toczyła się przełomowa bitwa „Cudu nad Wisłą”, a  96 dębów-drzew długowiecznych – symbolizuje ponadczasowość ideałów tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.


Po uroczystości delegacja MSWiA oraz MON złożyła także wieniec pod pomnikiem śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

***

Władysław Stasiak był szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego od 24 sierpnia 2006 r. do 8 sierpnia 2007 r. oraz od 16 listopada 2007 r. do 15 stycznia 2009 r. W lipcu 2009 r. objął stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta RP, wcześniej był jego zastępcą.  Władysław Stasiak zginął tragicznie 10 kwietnia 2010 r. w drodze na uroczystości upamiętniające polskich oficerów zamordowanych w Katyniu.

Tekst: MON

red. PZ

autor zdjęć: ppor. Robert Suchy / CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Ogniowy debiut polskich AH-64D
Specjalsi: mała, wielka siła
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Leopardy 2PL na podium
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Czerwieńsze będą…
Początek wielkiej historii
Przed misją w Rumunii
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Polsko-estońska współpraca
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Pracownik zbrojeniówki podejrzany o szpiegostwo
Generał z cienia
WOT pomaga gasić ogromny pożar na Mazowszu
Blizny, których nie widzimy
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Polsko-kanadyjska współpraca
Ślady, których nie widać
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Tu nie ma miejsca na błędy
Miłość od pierwszego wejrzenia
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Marsz prawdę ci powie
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wspólny trening polskich i portugalskich marynarzy
Spędź wakacje z wojskiem! Z pancerniakami, marynarzami…
Równanie z „Iksem”
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
Strzelcy wyborowi muszą się lubić
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Bez zmian w emeryturach
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Lotnisko w zanadrzu
NATO i USA o Iranie
„Oczy i uszy” Bursztynowej Dywizji
Kraków zaprosił weteranów
Tatuaże pod mundurem
SAFE dla Tarczy Wschód
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Oswoić „latający komputer”
Wsparcie ma znaczenie
Biało-czerwona na Monte Cassino
Podziemny szpital na trudne czasy
Ślady, których nie widać
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
K9, ognia!
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Roboty saperskie bez tajemnic
Od indeksu do munduru
Groźny incydent w Libanie
Syndrom Karbali
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Kluczowe stanowisko w armii dla gen. Nowaka
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO