moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zawody ciężarowców we Wrocławiu

Zwycięzcą II Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc we Wrocławiu został st. szer. Paweł Liszcz z 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich. Dźwignął 245 kg. Nie pobił rekordu z 2014 roku. Wówczas kpt. Artur Kiczuk z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych podniósł sztangę o wadze 250 kg.


Wśród kobiet najsilniejsza okazała się Joanna Wiśniewska z WSzW Wrocław. Jej sztanga ważyła 90 kilogramów. Pierwsze miejsce drużynowo wywalczyła ekipa sztangistów z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych.

W sobotnie popołudnie w hali sportowej przy ulicy Saperów we Wrocławiu zakończyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W rywalizacji wzięło udział 87 zawodników z całego kraju w tym 6 kobiet. Z ciężarami na sztandze zmagały się 24 drużyny reprezentujące wojsko oraz Policję, Straż Pożarną, Straż Graniczną, Biuro Ochrony Rządu, Służbę Więzienną i Agencje Ochrony. Zmagano się w 9 kategoriach.

Z wojska zgłosili się zawodnicy z wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Swoich sportowców delegowały między innymi 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej, 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych, 6 Batalion Powietrznodesantowy, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy we Wrocławiu.

Turniej ciężarowców odbył się po raz drugi. Jego pierwszą edycję, rok temu przeprowadzono również we Wrocławiu na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Tegoroczne zawody zorganizowane zostały przez żołnierzy 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia oraz członków sekcji podnoszenia ciężarów WKS ,,Śląsk’’ Wrocław. Zawody otworzył płk Kazimierz Łucki, dowódca 10 WPD.– Sporty siłowe są w wojsku bardzo popularne. Zawody dają możliwość skonfrontowania najlepszych żołnierzy w podnoszeniu ciężarów z reprezentantami innych służb – podkreślał chor. Mariusz Jędra. Podoficer, który pełni stanowisko dowódcy plutonu zasilania w 10 WPD jeszcze niedawno był czynnym zawodnikiem podnoszenia ciężarów. Wywalczył między innymi tytuł wicemistrza świata seniorów na zawodach w Tajlandii oraz startował na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. Obecnie jest wiceprezesem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów i współorganizatorem turnieju służb mundurowych.

REKLAMA

We Wrocławiu w tym roku odbyły się też mistrzostwa świata juniorów w tej dyscyplinie a w roku 2013 w stolicy Dolnego Śląska przeprowadzono mistrzostwa świata seniorów – ciężarowców.

Oprócz zawodników doświadczonych i utytułowanych w II Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc mogli wziąć także udział sportowcy trenujący od niedawna. W ekipie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych znalazł się kpr. Tomasz Zaborowski pełniący na co dzień obowiązki dowódcy obsługi w kompanii chemicznej. – Mój rekord życiowy w kategorii do 95 kilogramów na ławeczce wynosi 160 kilogramów. W zawodach w mojej kategorii wzięli udział zawodnicy ze znacznie lepszymi osiągnięciami około 200 kilogramów. Przede mną jeszcze dużo pracy. Zawody były jednak dobrą formą sprawdzenia siebie. Taka rywalizacja mobilizuje do dalszych efektywnych treningów – ocenił podoficer.

Trójki zwycięzców w poszczególnych konkurencjach wyróżnione zostały pucharami, medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów. Wręczył je zawodnikom dowódca wrocławskiej jednostki dowodzenia płk Łucki. 

Bogusław Politowski

autor zdjęć: Bogusław Politowski, mł. chor. Andrzej Petryszyn

dodaj komentarz

komentarze

~Mar
1443969000
A gdzie jest zdjęcie mistrza?
36-7D-B1-81

Gwardziści uczą medycyny pola walki
 
Pioruny – broń, która się sprawdza!
Te same zasady opiniowania dla większości żołnierzy
Ile zarobi starszy szeregowy specjalista?
Pułk Reprezentacyjny czeka na żołnierzy
Dla kogo tanie wczasy?
Śladem profesjonalistów
Ministrowie obrony NATO o broni dla Kijowa
Światowi liderzy już w Madrycie
Dwanaście razy złoto
Przełomowy szczyt w Madrycie
Zmiany kadrowe w WP
Szczyt nowych wyzwań
Motorem jest pamięć o poległych
Ukraina ze statusem kandydata do UE
Święto Dowództwa Operacyjnego
Wielki test Żelaznej Dywizji w Hohenfels
Biden: gra na przeczekanie
PKW Orlik wrócił do domu
Wizyta w PKW Łotwa
Tysiące Piorunów dla Wojska Polskiego
Kolejne Kormorany na święto marynarki
Szczęśliwa „Błyskawica”
Szef MON-u objął tekę wicepremiera
Amerykańskie F-15 w Polsce
Unowocześnianie MW RP
Przełomowy szczyt
For Our Freedom and Yours
Kierunek Liban
Szturmani szykują się do dyżuru w UE
Bramy dla generała
Wojsko niemal rok strzeże polsko-białoruskiej granicy
Kierunek Düsseldorf
Ślązak lepiej uzbrojony?
Podhalańczyk wygrał czwartą walkę MMA
Wojskowi rekruterzy zapraszają także w sobotę
Pola walczy z SMA
Virtuti Militari ma 230 lat
Kto tym razem otrzyma Buzdygana?
W desancie zostają najlepsi
Hańcza po raz pierwszy
Zielone światło dla miliardów
Święto Dowództwa Generalnego
Sojusz z inicjatywą
Trwa rosyjska ofensywa w Ukrainie
NATO pokazało siłę na Bałtyku
Wojsko otwarte dla ochotników z niepełnosprawnościami
Piąta kadencja generała Konopki
Poznański Czerwiec kosztował życie 58 osób
Jeśli nie Układ Warszawski, to co?
Ukraina w UE? Ostateczna decyzja w przyszłym tygodniu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szczyt NATO w Madrycie
Trzecia zmiana jedzie do Turcji
Coraz więcej powietrznych alarmów bojowych
Umowa na Perkozy podpisana
Kształcenie przyszłych żołnierzy po nowemu
Piąte zwycięstwo żołnierzy z gwiazdami Gortata
Polsko-tureckie szkolenie w powietrzu
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych i krajowych arenach
Bitwa, która prawdopodobnie przesądziła o istnieniu Polski
Spektakl Kremla
Prezydent i „niezwyciężeni”
Dobrowolna służba dla absolwentów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO