moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zawody ciężarowców we Wrocławiu

Zwycięzcą II Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc we Wrocławiu został st. szer. Paweł Liszcz z 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich. Dźwignął 245 kg. Nie pobił rekordu z 2014 roku. Wówczas kpt. Artur Kiczuk z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych podniósł sztangę o wadze 250 kg.


Wśród kobiet najsilniejsza okazała się Joanna Wiśniewska z WSzW Wrocław. Jej sztanga ważyła 90 kilogramów. Pierwsze miejsce drużynowo wywalczyła ekipa sztangistów z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych.

W sobotnie popołudnie w hali sportowej przy ulicy Saperów we Wrocławiu zakończyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W rywalizacji wzięło udział 87 zawodników z całego kraju w tym 6 kobiet. Z ciężarami na sztandze zmagały się 24 drużyny reprezentujące wojsko oraz Policję, Straż Pożarną, Straż Graniczną, Biuro Ochrony Rządu, Służbę Więzienną i Agencje Ochrony. Zmagano się w 9 kategoriach.

Z wojska zgłosili się zawodnicy z wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Swoich sportowców delegowały między innymi 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej, 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych, 6 Batalion Powietrznodesantowy, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy we Wrocławiu.

Turniej ciężarowców odbył się po raz drugi. Jego pierwszą edycję, rok temu przeprowadzono również we Wrocławiu na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Tegoroczne zawody zorganizowane zostały przez żołnierzy 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia oraz członków sekcji podnoszenia ciężarów WKS ,,Śląsk’’ Wrocław. Zawody otworzył płk Kazimierz Łucki, dowódca 10 WPD.– Sporty siłowe są w wojsku bardzo popularne. Zawody dają możliwość skonfrontowania najlepszych żołnierzy w podnoszeniu ciężarów z reprezentantami innych służb – podkreślał chor. Mariusz Jędra. Podoficer, który pełni stanowisko dowódcy plutonu zasilania w 10 WPD jeszcze niedawno był czynnym zawodnikiem podnoszenia ciężarów. Wywalczył między innymi tytuł wicemistrza świata seniorów na zawodach w Tajlandii oraz startował na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. Obecnie jest wiceprezesem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów i współorganizatorem turnieju służb mundurowych.

We Wrocławiu w tym roku odbyły się też mistrzostwa świata juniorów w tej dyscyplinie a w roku 2013 w stolicy Dolnego Śląska przeprowadzono mistrzostwa świata seniorów – ciężarowców.

Oprócz zawodników doświadczonych i utytułowanych w II Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc mogli wziąć także udział sportowcy trenujący od niedawna. W ekipie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych znalazł się kpr. Tomasz Zaborowski pełniący na co dzień obowiązki dowódcy obsługi w kompanii chemicznej. – Mój rekord życiowy w kategorii do 95 kilogramów na ławeczce wynosi 160 kilogramów. W zawodach w mojej kategorii wzięli udział zawodnicy ze znacznie lepszymi osiągnięciami około 200 kilogramów. Przede mną jeszcze dużo pracy. Zawody były jednak dobrą formą sprawdzenia siebie. Taka rywalizacja mobilizuje do dalszych efektywnych treningów – ocenił podoficer.

Trójki zwycięzców w poszczególnych konkurencjach wyróżnione zostały pucharami, medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów. Wręczył je zawodnikom dowódca wrocławskiej jednostki dowodzenia płk Łucki. 

Bogusław Politowski

autor zdjęć: Bogusław Politowski, mł. chor. Andrzej Petryszyn

dodaj komentarz

komentarze

~Mar
1443969000
A gdzie jest zdjęcie mistrza?
36-7D-B1-81

Kto nie będzie rozmawiał z Ławrowem, będzie rozmawiał z Szojgu
 
Włosko-polski sojusz kosmiczny
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Holownik „Semko” stanął na wodzie
Morawiecki: harmonizujmy działania UE i NATO
Runda jesienna ligi piłkarskiej zakończona
Żołnierze GROM-u na kursie działań specjalnych
W Brukseli o sytuacji w Syrii i na wschodniej flance NATO
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Ostre strzelanie artylerzystów
Volhynian Lion Hearts
„Błękitni” lecą do Afganistanu
Minister Błaszczak nadal szefem resortu obrony
Jak gra dowódca, grają wszyscy
MON dofinansowuje budowę kolejnych strzelnic
Żołnierze w drodze na misję w Libanie
NATO wzmocni obecność na wschodniej flance
Szwedzki baypass przed „Orką”
Ludzie niebezpiecznej profesji
Studia MBA na wojskowej uczelni. Jedyne takie w Polsce
Peowiacy. Pretorianie Piłsudskiego
Na ASzWoj ruszyły studia generalskie
Leopardy na Podkarpaciu
Klasy wojskowe po nowemu
Długa droga do wolności – sensacyjny tunel na terenie Polski
Klucz do dobrych relacji
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Unwanted Treaty
Święto pod znakiem „Ślązaka” i okrętów podwodnych
Kontenery dla Wisły
Los Polski naszym losem
Kpr. Danuta Dmowska-Andrzejuk ministrem sportu
Dołącz do zawodowców
Z archiwum „Szarego”
Listopad, czas walki. „Za wolność naszą i waszą”
Gorące obrady NATO w Londynie
Głosuj na wojskowego sportowca roku
16 Dywizja Zmechanizowana mistrzem wojska w futsalu
Szpadzistki wygrały turniej o Puchar Świata w Tallinie
Razem się szkolą, razem walczą
Nowe laboratorium WAT
Terytorialsi za oceanem
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Wojskowy śmigłowiec dyżuruje w Zakopanem
Wybory do gremiów przedstawicielskich
Kto zostawia ślady w sieci
Trudna droga
Wrocław czeka na Amerykanów
Sierż. Artur Pelo i Patrycja Bereznowska najlepsi w Maratonie Komandosa
Plan ćwiczeń WOT dla pracodawców
Żołnierze z „Błękitnej Brygady” w błękitnych beretach
Nowe maszyny w LAW
Wirtualna batalia w obronie sojusznika
Dr Kostrzewa-Zorbas: NATO potwierdziło swoją jedność
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Paczki dla kresowiaków
Zbrojeniówka pod nowym nadzorem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO