moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Air Show 2015 – czas na podsumowanie

Niemal 200 tysięcy widzów, pół miliona litrów paliwa lotniczego i 150 litrów oddanej krwi. Ale to nie wszystko. Tegoroczny Air Show to także 21 zastępów strażaków i 80 ratowników medycznych czuwających nad bezpieczeństwem. Pokazy lotnicze w Radomiu podsumowuje ppłk Artur Goławski, rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Dzięki wielomiesięcznym, szczegółowym przygotowaniom Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2015 okazały się sukcesem organizacyjnym. Wzięli w nich udział lotnicy z 20 państw, którzy na radomskim niebie pojawili się z ponad 250 statkami powietrznymi – wojskowymi i cywilnymi, a na ziemi także przedstawiciele jednostek wojsk lądowych, wojsk specjalnych, marynarki wojennej i sił powietrznych.

Gośćmi organizatorów byli premier Ewa Kopacz i wicepremier – minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, a także przedstawiciele wojskowego korpusu dyplomatycznego. Honory gospodarza pełnił dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Mirosław Różański, który dziękując organizatorom i uczestnikom za znakomitą współpracę i wyjątkową atmosferę pokazów, zaprosił fanów lotnictwa na kolejną, XV edycję Air Show.

Dzięki atrakcyjnemu programowi występów w powietrzu i ciekawej wystawie przez dwa dni pokazów przez lotnisko Radom-Sadków przewinęło się 180 tysięcy widzów. Przy ich realizacji w sobotę i niedzielę pracowało niemal 3 tysiące osób. O bezpieczeństwo wszystkich gości i widzów dbało 21 zastępów strażackich (105 strażaków) oraz 80 lekarzy i ratowników medycznych. Służba zdrowia się przydała – medycy udzielili pierwszej pomocy 350 osobom. Ambulans do poboru krwi z radomskiej stacji krwiodawstwa przyjął w weekend ponad 300 honorowych dawców, którzy oddali około 150 litów czerwonego płynu.

Logistycy wydali załogom uczestniczącym w pokazach w Radomiu około pół miliona litrów paliwa lotniczego. Dzięki działaniom profilaktycznym oraz świadomości znaczenia kwestii bezpieczeństwa lotów nie odnotowano podczas pokazów w powietrzu żadnych zdarzeń lotniczych (sytuacji szczególnych). Apel skierowany przez media do mieszkańców Radomia przez szefa zespołu kontroli bezpieczeństwa lotów odniósł pożądany skutek – nie było przypadków zakłócenia pokazów.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych dziękuje wszystkim gościom i uczestnikom pokazów, a zwłaszcza 350 lotnikom z zagranicznych ekip, współorganizatorom (Miastu Radom, Aeroklubowi Polski, Wojskowemu Stowarzyszeniu Społeczno-Kulturalnemu SWAT, Portowi Lotniczemu Radom SA), współpracującym z nami służbom (Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Biuru Ochrony Rządu, Straży Miejskiej), sponsorowi strategicznemu (Polskiej Grupie Zbrojeniowej SA) oraz pozostałym sponsorom i patronom medialnym.

ppłk Artur Goławski

dodaj komentarz

komentarze


Nowe zasady dla kobiet w armii
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Mity i manipulacje
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Ułani szturmowali okopy
Studenci ewakuowali szpital
„Horyzont” przeciw dywersji
Dostawa Homarów-K
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Merops wdrażany natychmiast
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Polski „Wiking” dla Danii
Ogień z Leopardów na Łotwie
Żołnierze pomagają w akcji na torach
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Gdy ucichnie artyleria
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Brytyjczycy na wschodniej straży
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Torpeda w celu
Militarne Schengen
Razem na ratunek
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
Polskie Homary za kołem podbiegunowym
Mundurowi z benefitami
„Road Runner” w Libanie
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
Borsuki zadomowiły się na poligonie
Dywersja na kolei. Są dowody
Plan na WAM
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Is It Already War?
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Kontrakt na „Orkę” jeszcze w tym roku?
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Dzień wart stu lat
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Marynarze podjęli wyzwanie
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
W Zamościu już wiedzą, jak się chronić
Dodatkowe zapory
Kapral Bartnik mistrzem świata
Nieznani sprawcy wysadzili tory
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Nowe K9 w Węgorzewie i Toruniu
Historyczna przeprowadzka do Cytadeli
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Pięściarska uczta w Suwałkach
Wojskowy bus do szczęścia
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
My, jedna armia
Sukces Polaka w biegu z marines
„Zamek” pozostał bezpieczny
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO