moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie oficerów

Generał broni Marek Tomaszycki Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych pożegnał oficerów kończących służbę w Dowództwie.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez pełniącego obowiązki szefa Sztabu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych pułkownika Macieja Nelke, generałowi broni Markowi Tomaszyckiemu – Dowódcy Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.

W obecności sztandaru wojskowego, kierowniczej kadry żołnierzy i pracowników wojska Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych pożegnał pułkownika Szymona Koziatka - oficera skierowanego na Podyplomowe Studia Polityka Obronnej w szkole Sił Zbrojnych w Kanadzie oraz majora Zbigniewa Smykowskiego - oficera odchodzącego do rezerwy po kilkudziesięciu latach służby.

Dziękuję za tę służbę, gratuluję wyróżnienia i skierowania na kurs generalski w Kanadzie. Mam nadzieję, że będziesz pielęgnował, kultywował, propagował tradycje Dowództwa Operacyjnego, tam gdzie będziesz pełnił służbę. Dziękuję raz jeszcze za służbę i pamiętaj, że zawsze jesteśmy dla Ciebie otwarci. Życzę powodzenia i licznych sukcesów na nowej ścieżce życia – powiedział generał Tomaszycki odchodzącemu płk. Koziatkowi.

Dowódca Operacyjny RSZ podziękował majorowi Smykowskiemu za lata służby. Dziękuję Panu za te lata służby spędzone w innych jednostkach wojskowych RP, jak również w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Życzę Panu, aby na nowej ścieżce życia układało się jak najlepiej i aby wszystkie marzenia i cele, które Pan sobie postawił do osiągnięcia się spełniły. Serdecznie dziękuję.


Przebieg służby żegnanych oficerów przedstawił pełniący obowiązki Szefa Zarządu Operacyjnego płk Ireneusz Zygmunt. Odchodzącemu na kurs życzył, aby osiągnął założone cele, a kończącemu służbę życzył pomyślności i dużo zdrowia. W imieniu swoim i kolegów przekazał również drobny upominek.

Odchodzący oficerowie podziękowali swoim przełożonym współpracownikom oraz podwładnym - zarówno kadrze jak i pracownikom wojska - za wspólny trud i poświęcenie wkładane w codzienną służbę i pracę.

Pułkownik Koziatek powiedział: Ja ze swojej strony chciałbym podziękować za służbę w Dowództwie Operacyjnym szczególnie płk. Maciejowi Nelce - mojemu pierwszemu przełożonemu, moim podwładnym kolegom z Oddziału Operacji Lądowej, bo spędziłem tam trzy lata i zawsze było wzorowo z ich strony. Chciałbym podziękować płk. Markowi Matyni, który jest nieobecny przebywa na urlopie. Dziękuję za czas spędzony w Centrum Dowodzenia. Szczególnie dziękuję moim kolegom i podwładnym z Połączonego Centrum Operacyjnego za te ostatnie 18 miesięcy, bo był to jeden z najtrudniejszych okresów w moim życiu i gdyby nie ich praca to na pewno nie byłoby tak prosto. Na koniec chciałbym podziękować Panu Generałowi za to, że zauważył pracę nie tylko moją ale i mojego zespołu. Bo to, że idę na studia to nie tylko moja zasługa, ale przede wszystkim moich podwładnych bo ich pracę było widać i podlegała ona ocenie. Dziękuję Wszystkim, z którymi współpracowałem w Dowództwie.

Kończący służbę w szeregach armii mjr Smykowski, żegnając się powiedział, że nie jest to łatwa decyzja. Podziękował swoim przełożonym płk. Adamowi Trociowi oraz płk. Ireneuszowi Zygmuntowi: Chciałbym podziękować również swoim kolegom, z którymi miałem okazję współpracować. Myślę, że jest to odpowiedni czas żeby skupić się na swoim życiu, które zamierzam poświęcić rodzinie. Na koniec mjr Smykowski złożył również podziękowania na ręce generała Tomaszyckiego.

Dowódca Operacyjny dziękując za lata nienagannej służby oraz za trud i poświęcenie z jakim wykonywali swoje zadania, wręczył oficerom pamiątkowe ryngrafy i życzenia. Uroczystość zakończyła się wpisem do Księgi Pamiątkowej Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz wspólnym zdjęciem.

***

Decyzją Ministra Obrony Narodowej z dnia 30 czerwca 2015r. płk Szymon Koziatek – dotychczas pełniący obowiązki na stanowisku Szefa Połączonego Centrum Operacyjnego Zarządu Operacyjnego – J3 został zwolniony z zajmowanego stanowiska służbowego i z dniem 2 sierpnia 2015 r. skierowany został na Podyplomowe Studia Polityka Obronnej w szkole Sił Zbrojnych w Toronto, jednocześnie z dniem 2 sierpnia 2015 r. przeniesiony został do rezerwy kadrowej MON.
Rozkazem Dyrektora Departamentu Kadr MON z dnia 10 czerwca 2014 r. mjr Zbigniew Smykowski specjalista Oddziału Planowania Kryzysowego Zarządu Operacyjnego – J3 został zwolniony z zawodowej służby wojskowej i z dniem 31 lipca 2015 r. przeniesiony do rezerwy.

Źródło: Jolanta Maciaszek

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. sztab. Adam Roik

dodaj komentarz

komentarze


Działalność firm na rzecz obronności
 
Rozdarty subkontynent
Obrady Rady Unii Europejskiej
Gotowi na F-35?
Żołnierz na cywilnym rynku pracy
„Dragon’19” od kuchni
Sojusze na fali
Zmiany w przepisach mundurowych
Pierwsze kroki w „Legii Akademickiej”
„Operacja Wuhan” na ostatniej prostej
Polscy żołnierze wracają do Libanu
Rozpoczynamy nową erę
Zjawimy się tam, gdzie trzeba
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Polskie szpadzistki mistrzyniami Europy
Moja „bazówka”
The Chariots of Jihad
Judocy z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
„Wojskowe wyzwanie” u pancerniaków
Wielkie święto kawalerii!!!
Nowi szturmani w JW Agat
Kierunek: Afganistan
Sport nie dzieli, sport łączy
Nowy pułk artylerii
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Wielki Mecz: pomoc dla dzieci, szacunek dla żołnierzy
Brytyjska „pamiątka”
ORP „Mewa” – historia bliska końca
Kolejna szabla AFN zdobyta
Miroslawiec Up
Pięcioro żołnierzy medalistami II Europejskich Igrzysk
Nowe nakolanniki
„Mieszko” po wodowaniu
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Obława pełna białych plam
Gen. Joks na czele JFTC
Desant na czeskich spadochronach
Karabiny od dęblińskich saperów
Polsko-francuska szkoła uczuć
Dni Huty Pieniackiej były policzone
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
Stawiamy na rozwój
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Początek dowódczej drogi
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Defilada na Śląsku pod hasłem „Wierni Polsce”
Fleet of the Future
Air-Landing Outside Comfort Zone
Raki dla zawiszaków
Rywalizacja na zamkniętym morzu
Tak umierał Wołyń
Płk Krasnodębski – pierwszy dowódca Dywizjonu 303
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
„Pułaski” wrócił do kraju

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO