moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie oficerów

Generał broni Marek Tomaszycki Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych pożegnał oficerów kończących służbę w Dowództwie.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez pełniącego obowiązki szefa Sztabu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych pułkownika Macieja Nelke, generałowi broni Markowi Tomaszyckiemu – Dowódcy Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.

W obecności sztandaru wojskowego, kierowniczej kadry żołnierzy i pracowników wojska Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych pożegnał pułkownika Szymona Koziatka - oficera skierowanego na Podyplomowe Studia Polityka Obronnej w szkole Sił Zbrojnych w Kanadzie oraz majora Zbigniewa Smykowskiego - oficera odchodzącego do rezerwy po kilkudziesięciu latach służby.

Dziękuję za tę służbę, gratuluję wyróżnienia i skierowania na kurs generalski w Kanadzie. Mam nadzieję, że będziesz pielęgnował, kultywował, propagował tradycje Dowództwa Operacyjnego, tam gdzie będziesz pełnił służbę. Dziękuję raz jeszcze za służbę i pamiętaj, że zawsze jesteśmy dla Ciebie otwarci. Życzę powodzenia i licznych sukcesów na nowej ścieżce życia – powiedział generał Tomaszycki odchodzącemu płk. Koziatkowi.

Dowódca Operacyjny RSZ podziękował majorowi Smykowskiemu za lata służby. Dziękuję Panu za te lata służby spędzone w innych jednostkach wojskowych RP, jak również w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Życzę Panu, aby na nowej ścieżce życia układało się jak najlepiej i aby wszystkie marzenia i cele, które Pan sobie postawił do osiągnięcia się spełniły. Serdecznie dziękuję.


Przebieg służby żegnanych oficerów przedstawił pełniący obowiązki Szefa Zarządu Operacyjnego płk Ireneusz Zygmunt. Odchodzącemu na kurs życzył, aby osiągnął założone cele, a kończącemu służbę życzył pomyślności i dużo zdrowia. W imieniu swoim i kolegów przekazał również drobny upominek.

Odchodzący oficerowie podziękowali swoim przełożonym współpracownikom oraz podwładnym - zarówno kadrze jak i pracownikom wojska - za wspólny trud i poświęcenie wkładane w codzienną służbę i pracę.

Pułkownik Koziatek powiedział: Ja ze swojej strony chciałbym podziękować za służbę w Dowództwie Operacyjnym szczególnie płk. Maciejowi Nelce - mojemu pierwszemu przełożonemu, moim podwładnym kolegom z Oddziału Operacji Lądowej, bo spędziłem tam trzy lata i zawsze było wzorowo z ich strony. Chciałbym podziękować płk. Markowi Matyni, który jest nieobecny przebywa na urlopie. Dziękuję za czas spędzony w Centrum Dowodzenia. Szczególnie dziękuję moim kolegom i podwładnym z Połączonego Centrum Operacyjnego za te ostatnie 18 miesięcy, bo był to jeden z najtrudniejszych okresów w moim życiu i gdyby nie ich praca to na pewno nie byłoby tak prosto. Na koniec chciałbym podziękować Panu Generałowi za to, że zauważył pracę nie tylko moją ale i mojego zespołu. Bo to, że idę na studia to nie tylko moja zasługa, ale przede wszystkim moich podwładnych bo ich pracę było widać i podlegała ona ocenie. Dziękuję Wszystkim, z którymi współpracowałem w Dowództwie.

Kończący służbę w szeregach armii mjr Smykowski, żegnając się powiedział, że nie jest to łatwa decyzja. Podziękował swoim przełożonym płk. Adamowi Trociowi oraz płk. Ireneuszowi Zygmuntowi: Chciałbym podziękować również swoim kolegom, z którymi miałem okazję współpracować. Myślę, że jest to odpowiedni czas żeby skupić się na swoim życiu, które zamierzam poświęcić rodzinie. Na koniec mjr Smykowski złożył również podziękowania na ręce generała Tomaszyckiego.

Dowódca Operacyjny dziękując za lata nienagannej służby oraz za trud i poświęcenie z jakim wykonywali swoje zadania, wręczył oficerom pamiątkowe ryngrafy i życzenia. Uroczystość zakończyła się wpisem do Księgi Pamiątkowej Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz wspólnym zdjęciem.

***

Decyzją Ministra Obrony Narodowej z dnia 30 czerwca 2015r. płk Szymon Koziatek – dotychczas pełniący obowiązki na stanowisku Szefa Połączonego Centrum Operacyjnego Zarządu Operacyjnego – J3 został zwolniony z zajmowanego stanowiska służbowego i z dniem 2 sierpnia 2015 r. skierowany został na Podyplomowe Studia Polityka Obronnej w szkole Sił Zbrojnych w Toronto, jednocześnie z dniem 2 sierpnia 2015 r. przeniesiony został do rezerwy kadrowej MON.
Rozkazem Dyrektora Departamentu Kadr MON z dnia 10 czerwca 2014 r. mjr Zbigniew Smykowski specjalista Oddziału Planowania Kryzysowego Zarządu Operacyjnego – J3 został zwolniony z zawodowej służby wojskowej i z dniem 31 lipca 2015 r. przeniesiony do rezerwy.

Źródło: Jolanta Maciaszek

REKLAMA

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. sztab. Adam Roik

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko – plan na życie
 
155 mm dla US Army
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Symulator Orlika w Dęblinie
Jakie zmiany w mundurówce?
Obrady ministrów obrony NATO
Na rozgrzewkę – zapasy
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Komandosi znad Garigliano
Najlepsi wśród „górali”
(Nie)olimpijski sezon udany dla żołnierzy
Żołnierz po raz dziewiąty mistrzem Polski „błotniaków”
Bohaterowie z 5 Pułku Artylerii
Amerykanie odmładzają F-16
Na straży niebieskiej linii
Szpital tymczasowy na Okęciu jest już gotowy
Kolebka biathlonu w rozbudowie
Saperzy zimą otworzą ogień
Wojsko walczy z COVID-19
„Tarzan” wróci do domu
VIII zmiana PKW gotowa na misję
Kwalifikacja odbędzie się …
Hartowanie spadochroniarzy
Żydzi od Andersa
Pustynna burza wokół Husajna
Armia Fight Night znów w akcji
Taktyka w Górach Izerskich
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Nurkowie w głębinach
Laserowa artyleria US Army
Powstali przeciw carskiej potędze
Komisje sejmowe o umowie z USA
Meta podsumowała komandoskie biegi
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Trudny rok na misjach
Ukraiński kurs na Zachód
Kandydaci na nurków szkolą się w Gdyni
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Dama odeszła do historii
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Kosmiczne inwestycje w Warszawie
Jak 8 Dywizja Piechoty czyniła się elitarną
Kuźnie oficerskich kadr
Krok po kroku do cyberwojska
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
MMA w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
Kolejny dzień walki z koronawirusem
Kutno w sieci LogHubs
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!
WBH upublicznia swoje archiwa
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Jest Warszawa
Trudny egzamin przed misją
Niebawem ruszą szczepienia żołnierzy
IBCS dla Polski

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO