moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy komendant SPWL

St. chor. sztab. Paweł Urbański objął obowiązki komendanta Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. bryg. Franciszka Seweryna Włada w Poznaniu. Na stanowisku zastąpił st. chor. sztab. Marka Kajko. 

Przekazanie obowiązków komendanta SPWL odbyło się w 11. rocznicę funkcjonowania Szkoły w obecności szefa Oddziału Kształcenia Zawodowego Inspektoratu Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych płk. Włodzimierza Chupki, komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych płk. Piotra Kriese oraz zaproszonych gości.

St. chor. sztab. Marek Kajko – zdający obowiązki komendanta – urodził się 29 listopada 1978 roku. Służbę wojskową rozpoczął w roku 1997 w Szkole Chorążych Wojsk Lądowych w Poznaniu. Po ukończeniu Szkoły Chorążych służył w 2 Brygadzie Zmechanizowanej w Złocieńcu na stanowisku pomocnika dowódcy plutonu a następnie podoficera sekcji S – 3 oraz pomocnika dowódcy brygady do spraw podoficerów. Służył w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Iraku w III zmianie w 2004 roku i VI zmianie w 2006 roku. Ukończył Akademię Podoficerów Starszych w USA. Cztery lata pełnił obowiązki Komendanta Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu. Dalszą służbę wojskową będzie pełnił w NATO Intelligence Fusion Centre w Wielkiej Brytanii. 
Ma żonę Annę.

St. chor. sztab. Paweł Urbański – obejmujący obowiązki komendanta – urodził się 05 czerwca 1974 roku. Jest absolwentem Szkoły Chorążych Wojsk Lądowych w Poznaniu i od 21 lat jest żołnierzem. Uczestnik trzech misji zagranicznych w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku. Od 2004 roku związany ze Szkołą Podoficerską Wojsk Lądowych, którą tworzył i zajmował poszczególne stanowiska dowódcze. Doskonalił swoje umiejętności na kursach zagranicznych w tym prowadzony przez brytyjskich instruktorów BMATT (British Military Advisory Training Team) kurs dla instruktorów czy PLDC (Primary Leadership Development Course) amerykański kurs dla podoficerów. Zastępca komendanta Szkoły od 3,5 roku.
Żona Monika.

Tekst: chor. Marcin Szubert

red. PZ

autor zdjęć: chor. Marcin Szubert

dodaj komentarz

komentarze

~Wiktorsan
1436501520
Osobiście mam zaszczyt znać zdającego i przyjmującego obowiązki Komendanta. To specjaliści pierwszego sortu, bardzo zaangażowani i mający wizję kształcenia nowych kadr podoficerskich. Jestem głęboko przekonany, że ich kwalifikacje i dar zjednywania sobie współpracowników zaprocentuje i spowoduje iż ich osiągnięcia będą widoczne.
D0-37-3C-16
~m@łpka
1436203140
Stare przysłowie wojskowe mówi: "Szanuj dowódcę swego, bo możesz dostać gorszego!" Myślę, że w tej sytuacji się sprawdzi.
B4-EB-65-48

„Burza” na horyzoncie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Sprawdzian dla zawiszaków
Generał z cienia
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Czekamy na F-35
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Polsko-kanadyjska współpraca
Nowe centrum badawcze w Jaśle
„Wulkan” w programie „Ratownik”
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Wojsko szuka specjalistów. Sprawdź, czy masz kwalifikacje
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Koniec odliczania, wielki dzień Wojska Polskiego
Od cyberkursu po mundurówkę
Symbol skupiający wiele znaczeń
Bez zmian w emeryturach
Husarze już w Polsce!
Polski wkład w San
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Sprawdzian na Bornholmie
Polskie F-16 wróciły z Grecji
Wypadek w PKW UNIFIL
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Marsz prawdę ci powie
Roboty saperskie bez tajemnic
Groźny incydent w Libanie
Początek wielkiej historii
Desant na Odrze
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Ryś w boksie
WAT wzmacnia „opelotkę”
Biało-czerwona na Monte Cassino
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Czerwieńsze będą…
Będą rozmowy w sprawie wojsk US Army w Polsce
Trump: dodatkowe 5 tys. żołnierzy do Polski
Tatuaże pod mundurem
Bieg ku pamięci bohaterów
Czy amunicja do Patriotów powstanie w Polsce?
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Poznaj tajemnice Husarza
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Syndrom Karbali
Adaptacja i realizm
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
Witajcie w domu, Husarze!
Huta Częstochowa bliżej wojska
Strzelnice w Świętoszowie na nowo
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
F-35 Husarz lada moment w Polsce! Latający multitool
Ochrona lasu dla obronności
NATO i USA o Iranie
Nowe miny przeciwpiechotne dla polskiego wojska
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Równanie z „Iksem”
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Polsko-estońska współpraca

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO