moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Domy wczasowe MON nowocześniejsze

Odnowiony 700-metrowy taras, lepiej wyposażone sale konferencyjne i pokoje w nowej aranżacji. Wojskowe ośrodki wczasowe w Sopocie i w Ryni pod Warszawą przeszły gruntowny remont. – Podwyższyliśmy standard. Liczymy na więcej gości – mówi Bogusław Kowalewski, prezes spółki „Rewita”, która zarządza ośrodkami. W tym roku spółka wyda na inwestycje około 20 mln zł.


W domach wczasowych spółki „Rewita” mogą spędzać urlop zarówno żołnierze, jak i osoby spoza wojska. Na rodzinne wakacje można się wybrać do jednego z dwunastu ośrodków w całej Polsce. Dwa z nich – w Sopocie i Ryni – przeszły właśnie gruntowną modernizację.

Z widokiem na Zalew

Wojskowy Dom Wypoczynkowy w Ryni leży nad Zalewem Zegrzyńskim. Ośrodek może przyjąć w tym samym czasie 204 gości. Zamieszkać można w pawilonach wczasowych (90 miejsc) albo w głównym budynku hotelowym „Syrenka” (114 miejsc). – Po remoncie wszystkie pokoje uzyskały nową aranżację i umeblowanie – mówi Bogusław Kowalewski, prezes Zarządu Spółki „Rewita” Domy Wczasowe WAM.

Zmodernizowano trzy budynki i piętro głównego obiektu; tu wymienione zostały podłogi i drzwi. Podobna renowacja czeka niebawem pozostałe kondygnacje hotelu. Nowe oblicze zyskała też kawiarnia, recepcja oraz 700-metrowy taras z widokiem na Zalew Zegrzyński.

– Ośrodek położony jest niedaleko stolicy, często więc odbywają się u nas spotkania firmowe. Zadbaliśmy więc o to, by można było sprawnie przeprowadzić konferencję w dowolnej aranżacji. Wyremontowana sala konferencyjna może pomieścić 200 osób. Do tego są dwie małe salki i lobby – mówi prezes spółki.


Ośrodek w Ryni zyskał też m.in. nową elewację, wyremontowano wszystkie drogi i chodniki oraz port.

„Imperial” jak nowy

W Sopocie „Rewita” gospodaruje sześcioma budynkami. Jeden z nich – „Imperial” – również został przebudowany.  – Położyliśmy nowe tynki, wymieniliśmy okna, wstawiliśmy szklane balustrady na balkonach. Wyposażyliśmy pokoje w nowe meble. Odnowione zostały też recepcja, stołówka i sala szkoleniowa – wymienia Bogusław Kowalewski.

W ośrodku, w którym może wypoczywać 70 osób, kilka pokoi oraz hall zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowano m.in. platformę dla wózków inwalidzkich.

To jednak nie koniec inwestycji. Niebawem rozpoczną się bowiem kolejne remonty. Sopocki ośrodek „Korab” zostanie rozbudowany o 50 miejsc noclegowych. Dzięki temu będzie w nim mogło jednocześnie wypoczywać ponad 100 osób. – Planujemy tu remont generalny. Rozebrana będzie część gastronomiczna. W tym miejscu chcemy wybudować trzykondygnacyjny budynek hotelowy z jadalnią i zapleczem kuchennym, salą konferencyjną dla 100 osób i tarasem widokowym na dachu. Obiekt zyska nowe wnętrza i całkowicie nowe wyposażenie, przybędą dwie windy osobowe – opowiada prezes „Rewity”. Spółka właśnie stara się o pozwolenie na budowę.

W Juracie roboty ruszą po wakacjach

Po zakończeniu sezonu urlopowego rozpocznie się też drugi etap generalnego remontu ośrodka „Delfin” w Juracie. Na razie wyremontowano tu stołówkę i kawiarnię oraz salę konferencyjną na ponad 400 osób.

Planowane są dalsze prace modernizacyjne w domach wczasowych w Kościelisku, Unieściu, Rogowie i Międzyzdrojach. – Zakres prac będzie wszędzie podobny. Teraz jednak trudno mówić o szczegółach, bo projekty nie są jeszcze całkiem gotowe – mówi Wiesław Maślanka, dyrektor Biura Nieruchomości „Rewity”.

Na tegoroczną modernizację wojskowych obiektów wypoczynkowych Spółka Domy Wczasowe WAM wyda ok. 20 mln zł. Pieniądze pochodzą ze sprzedaży w 2014 roku zbędnych nieruchomości.

Spółka „Rewita” Domy Wczasowe Wojskowej Agencji Mieszkaniowej powstała w 2011 roku, by zarządzać ośrodkami wypoczynkowymi MON. „Rewita” zajmuje się 12 kompleksami wypoczynkowymi, położonymi na terenie całej Polski, m.in. w Unieściu, Zakopanem, Międzyzdrojach, Juracie i nad Soliną.

PG

autor zdjęć: Rewita

dodaj komentarz

komentarze

~electro
1436902800
Być może się mylę ale akurat w tych ośrodkach, które w tym artykule wymieniono nie jest organizowany program " Tanie Wczasy" ani wypoczynek w ramach kolonii dla dzieci żz. więc remont i modernizacja to TYLKO dla klientów komercyjnych i " zasłużonych"
A7-18-18-6C
~pawel
1436694900
remont też przydał by sie w Niedzicy Zamek bo domki pamiętają jeszcze lata 80
47-0B-5F-89
~Erka2
1436636400
Komentarze jak nienawisc zaslepia i oglupia. Akurat ceny w tych tzw. Osrodkach wojskowych sa wyzsze od cen w prywatnych o wyzszym standardzie. Wiem, bo bylem i nigdy juz nie pojade. Cena za pokoj od 250 do 300 zl. Jak sie chce cos skrytykowac to lepiej sprawdzic, zeby nie wyjsc na zacietrzewionego idiote, jak autorzy wczesniejszych komentarzy
06-5B-94-7B
~ja
1436632080
Oczywiście sorbi ma rację. To tylko dla SWOICH, czytaj tych przy korytach. Reszta zadowoli się wczasami na własny koszt w cywilnych ośrodkach i bez dopłat.
80-7C-39-B7
~sorbi
1436606220
Kto z nich będzie korzystaŁ (korzysta)??? Ludize pokroju minister Bieńkowskiej po 10 zł za dobę?????
3C-31-92-35

Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
 
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Obrady Rady Unii Europejskiej
Kierunek: Afganistan
Air-Landing Outside Comfort Zone
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
„Mieszko” po wodowaniu
Miroslawiec Up
ORP „Mewa” – historia bliska końca
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Defilada na Śląsku pod hasłem „Wierni Polsce”
Nowi szturmani w JW Agat
Wielkie święto kawalerii!!!
Stawiamy na rozwój
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Raki dla zawiszaków
Początek dowódczej drogi
Nowy pułk artylerii
Karabiny od dęblińskich saperów
Pięcioro żołnierzy medalistami II Europejskich Igrzysk
„Dragon’19” od kuchni
Sport nie dzieli, sport łączy
Płk Krasnodębski – pierwszy dowódca Dywizjonu 303
Pierwsze kroki w „Legii Akademickiej”
Dni Huty Pieniackiej były policzone
„Pułaski” wrócił do kraju
Desant na czeskich spadochronach
Nowe nakolanniki
Kolejna szabla AFN zdobyta
Sojusze na fali
Żołnierz na cywilnym rynku pracy
Rozpoczynamy nową erę
Rywalizacja na zamkniętym morzu
Wielki Mecz: pomoc dla dzieci, szacunek dla żołnierzy
„Wojskowe wyzwanie” u pancerniaków
Rozdarty subkontynent
Brytyjska „pamiątka”
Polscy żołnierze wracają do Libanu
„Operacja Wuhan” na ostatniej prostej
Moja „bazówka”
Judocy z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
Obława pełna białych plam
Działalność firm na rzecz obronności
Polskie szpadzistki mistrzyniami Europy
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Zmiany w przepisach mundurowych
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
Tak umierał Wołyń
Fleet of the Future
Zjawimy się tam, gdzie trzeba
Gen. Joks na czele JFTC
The Chariots of Jihad
Gotowi na F-35?
Polsko-francuska szkoła uczuć

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO