moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zwycięstwo Twardego, porażka Kawalerii

Drużyna Twardego Świętoszów wygrała 3:1 na własnym boisku z zespołem Gryfa Gryfów Śląski. Natomiast drużyna Kawalerii w ostatnim meczu sezonu przegrała na wyjeździe 1:2 z Ludowym Klubem Sportowym Januszewice. Twardy nadal zajmuje pozycję wicelidera. Kawaleria zakończyła rozgrywki na drugim miejscu.

Bracia Łojkowie (w niebieskich koszulkach - przy piłce Marcin) strzelili w tym sezonie już 44 gole dla Twardego. Kpr. Dariusz Łojko w meczu z Gryfem ustrzelił hat-tricka.

Jak grał Twardy ...
 
 Od początku do końca meczu mieliśmy wszystko pod kontrolą. Gościom nie pozwoliliśmy na zbyt wiele. Poza bramką zdobytą w 75. minucie nie stworzyli więcej dogodnych sytuacji do strzelenia gola  mówi ppłk Mariusz Bolecki, prezes Twardego.
 
Najlepszym strzelcem spotkania okazał się kapral Dariusz Łojko. Popisał się on hat-trickiem, czyli zdobyciem trzech goli w jednym meczu. Na listę strzelców wpisał się w 27., 50 i 80. minucie. Najlepszy snajper Twardego ma już 25 trafień w tym sezonie.
 
Co ciekawe, takim samym wynikiem 3:1 skończyło się poprzednie spotkanie wojskowych z Gryfem. Wówczas mecz odbył się w Gryfowie Śląskim a bramki zdobyli: dwie st. szer. Marcin Łojko (młodszy brat Dariusz Łojko) i jedną st. szer. Janusz Szkarapat.
 
W rundzie jesiennej Twardy po zwycięstwie 3:1 nad Gryfem w Gryfowie Śląskim zrównał się punktami z Lotnikiem Jeżów Sudecki i awansował na pozycję wicelidera tabeli. Wojskowi do prowadzącego Piasta Wykroty tracili dwa punkty. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek drużyna ze Świętoszowa ma pięć punktów przewagi nad jedenastką z Wykrot. Piast zajmuje trzecią pozycję, a Twardy drugą. Liderem jest Lotnik, który w ostatniej kolejce podejmował na swoim boisku najlepszą drużynę sezonu wiosennego Czarnych Lwówek Śląski. W Jeżowie Sudeckim górą byli gospodarze. Pokonali Czarnych 1:0 i obronili pozycję lidera. Lotnik ma trzy oczka przewagi nad Twardym.
 
W dwóch ostatnich kolejkach o awans do IV ligi mają szanse walczyć tylko dwie pierwsze drużyny. Twardy najpierw będzie grać na wyjeździe z Olimpią Kamienna Góra, a potem podejmować będzie na świętoszowskim stadionie Gminnego Ośrodka Sportu Piasta Wykroty. Z kolei rywalem Lotnika najpierw będą Łużyce Lubań, a potem Hutnik Pieńsk. Twardy ma szansę awansować przy równej liczbie punktów z Lotnikiem, gdyż ma korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań. Wojskowi muszą jednak czekać na potknięcie lidera.
 
... a jak Kawaleria
 
W meczu na zakończenie sezonu 2014/2015 w grupie I piotrkowskiej klasy A drużyna Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria Tomaszów Mazowiecki spotkała się w Januszewicach z jedenastką Ludowego Zespołu Sportowego. Wojskowi przegrali 1:2. Ostatniego gola w rozgrywkach strzelił dla drużyny WKS w 38. minucie Paweł Dziubałtowski. Piłkarzom z Tomaszowa zabrakło 10 minut do zachowania miana jedynego zespołu w tabeli, który wiosną nie przegrał żadnego meczu. Ich świetną passę (11 spotkań z rzędu bez porażki) przerwała drużyna LKS strzelając gola po rzucie rożnym. Dzięki zdobyciu trzech punktów jedenastka z Januszewic awansowała z ósmej pozycji w tabeli na piątą.
 
 Spodziewaliśmy się trudnego meczu. W Januszewicach zawsze ciężko nam się grało. Nie inaczej było tym razem, ale straciliśmy punkty na własne życzenie  przyznaje st. sierż. Piotr Mostowski, prezes Kawalerii.  W 78. minucie nie wykorzystaliśmy okazji do zdobycia bramki, a dwie minuty później to się zemściło. Gospodarze strzelili gola i objęli prowadzenie. Do ostatnich minut meczu staraliśmy się wyrównać. Niestety, bez powodzenia  dodaje prezes.
 
Dla piłkarzy WKS wynik ostatniej potyczki nie miał już żadnego wpływu na zmianę miejsca w tabeli. Przed meczem kończącym rundę wiosenną wojskowi zapewnili sobie bowiem drugie miejsce w rozgrywkach i prawo do gry w barażowych spotkaniach o awans do klasy okręgowej. 10 i 14 czerwca tomaszowianie stoczą bój o okręgówkę z drugą drużyną grupy II piotrkowskiej klasy A - Gminnym Klubem Sportowym Czarni Rozprza. Pierwszy mecz odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim a rewanżowy w Rozprzy.

szus

autor zdjęć: Arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
MiG-i-29 znów przechwyciły rosyjski samolot
Husarze bliżej Polski
Wielkopolscy terytorialsi na szkoleniu zintegrowanym
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Nowe sanitarki dla wojskowych medyków
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Starcie pancerniaków
Sto lat Grobu Nieznanego Żołnierza
Pięściarska uczta w Suwałkach
Terytorialsi najlepsi na trasach crossu
Kircholm 1605
Standardy NATO w Siedlcach
Polski „Wiking” dla Danii
Abolicja dla ochotników
Kolejny kontrakt Dezametu
Sportowcy na poligonie
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
Nowe zasady dla kobiet w armii
Polski K2 przyjedzie z Gliwic
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Brytyjczycy na wschodniej straży
Grób Nieznanego Żołnierza – drogowskaz i zwierciadło
„Road Runner” w Libanie
Koniec dzieciństwa
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Niespokojny poranek pilotów
Więcej Apache’ów w Inowrocławiu
Odznaczenia za wzorową służbę
Zasiać strach w szeregach wroga
Sukces Polaka w biegu z marines
Mity i manipulacje
Weterani odzyskują równowagę po trudnych doświadczeniach
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Poszukiwania szczątków rosyjskich dronów wstrzymane
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
W Brukseli o bezpieczeństwie wschodniej flanki i Bałtyku
Nieznana strona Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Szansa na nowe życie
Zapomniany utwór dla nieznanego żołnierza
Ustawa schronowa – nowe obowiązki dla deweloperów
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Tomahawki dla Ukrainy? Pentagon mówi „tak”, Trump mówi „nie”
Trump ogłasza powrót do prób nuklearnych
Ukraina to największy zagraniczny klient polskiej zbrojeniówki
Marynarze mają nowe motorówki
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Pancerniacy na „Lamparcie ‘25”
Męska sprawa: profilaktyka
Marynarze podjęli wyzwanie
Wellington „Zosia” znad Bremy
Inwestycja w bezpieczeństwo
Pomnik nieznanych bohaterów
Redakcja „Polski Zbrojnej” w szkole przetrwania
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO