moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kapral Małachowski zwyciężył w USA

Starszy kapral Piotr Małachowski wygrał drugi konkurs rzutu dyskiem w cyklu Diamentowej Ligi. W Eugene w Stanach Zjednoczonych triumfował z wynikiem 65 m 59 cm. Drugie miejsce wywalczył Polak Robert Urbanek, a trzecie Vikas Gowda z Indii. Ci trzej dyskobole zajęli te same miejsca na podium w inauguracyjnym mityngu Diamentowej Ligi w Szanghaju.

Drugi konkurs w walce o diamenty warte 80 tysięcy dolarów oraz czek na 40 tysięcy dolarów niewiele różnił się od tego, który odbył się w Chinach. Dyskobol z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk zapewnił sobie zwycięstwo w ostatniej próbie. Na półmetku prowadził z wynikiem 65,42 m Robert Urbanek, a Małachowski był piąty. W kolejnych próbach Urbanek już nie poprawił swojego najlepszego wyniku uzyskanego, podobnie jak w Szanghaju, w drugiej kolejce rzutów. „Machałek” w czwartej serii posłał dysk na odległość 64,74 m i awansował na drugą pozycję. Piąty rzut dyskobol z wrocławskiego WKS miał nieudany, ale pozostał na drugim miejscu w konkursie. W ostatniej, szóstej serii na trzecią lokatę awansował Vikas Gowda. Reprezentant Indii w swojej najlepszej próbie osiągnął rezultat 64,41 m.

Czwartą lokatę w konkursie zajął Estończyk Martin Kupper (z wynikiem 63,35 m), a piątą jego kolega z reprezentacji Gerd Kanter. Mistrz olimpijski z Pekinu posłał dysk na odległość 62,99 m. Podobnie jak w Szanghaju, w Eugene nie startował sierżant Robert Harting, mistrz olimpijski, świata i Europy. Podoficer Bundeswehry jest po rekonstrukcji więzadeł w kolanie i przygotowuje się do powrotu na sportowe areny. W Stanach Zjednoczonych nie startował również Christoph Harting, młodszy brat Roberta, który legitymuje się najlepszym na świecie wynikiem w tym sezonie – 67,93 m.

Małachowski i Urbanek w Eugene wypełnili minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na sierpniowe mistrzostwa świata w Pekinie. Wynosi ono 65 m, ale taki wynik należy uzyskać dwukrotnie do 31 lipca, aby otrzymać przepustkę na czempionat. Małachowski w Eugene barierę 65 m przekroczył już po raz drugi – w ostatnią niedzielę wygrał zawody w Hengelo z wynikiem 65,87 m.

Po drugim mityngu w klasyfikacji Diamentowej Ligi wśród dyskoboli prowadzi z ośmioma punktami kapral Małachowski. Cztery oczka ma Robert Urbanek, a dwa Vikas Gowda. O kolejne punkty dyskobole walczyć będą w Oslo (11 VI), Paryżu (4 VII), Londynie (24-25 VII), Sztokholmie (30 VII) i Zurychu (3 IX). We wszystkich mityngach poza ostatnim za pierwszą lokatę można zdobyć cztery punkty, za drugą – dwa i za trzecią – jeden. Finał w Zurychu będzie punktowany podwójnie.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
Szkoła pilotów FPV
Kompetencje warte ponad milion dolarów
AWL stawia na rozbudowę
Borsuki wyszły w pole
Polski sukces w Duńskim Marszu
Debata o bezpieczeństwie
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Program „Narew” się rozkręca
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Rekordowa ulga dla Nitro-Chemu
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Fińska armia luzuje rygory
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
ASzWoj zaprasza na dzień otwarty
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Taktyka „stopniowego oślepiania”
PKW Irak ewakuowany
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Szef MON-u: polskie Patrioty nie trafią na Bliski Wschód
Czas nadziei, czas pokoju
Ratunek na szczycie
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
A może studia na WAT?
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Ćwiczą, aby bronić granicy
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Pierwsze oderwanie od ziemi
Zostać pilotem Apache’a
„Ślązak” w warsztacie
Od wirówki do lotu Gripenem
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Testy autonomicznego Black Hawka
Lasery dla polskiego wojska
Historyczny triumf terytorialsa
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
NATO coraz silniejsze
Francuski most na Odrze
Patrol z Syriusza
Praktyki w AMW, czyli morska sztafeta
Buty żołnierzy po nowemu
Pierwsze K9 w Braniewie
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Fabryka pocisków ziemia–powietrze
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Nie tylko błękitne berety
Piekło „Pługa”
Artylerzyści z Węgorzewa w natarciu
Polska buduje przewagę w kosmosie
Polsko-estoński sojusz
Wypadek w PKW UNIFIL
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
PSL: niech NBP przekaże zysk na obronność
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Wojna z Iranem: eskalacja bez przełomu
MON pomoże uczcić ofiary UPA
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Początek wielkiej historii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO