moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kapral Małachowski znów wygrywa

Starszy kapral Piotr Małachowski wygrał konkurs rzutu dyskiem w Szanghaju. Drugie miejsce w konkursie zajął Robert Urbanek, kolega „Machałka” z reprezentacji Polski. Trzeci był Vikas Gowda, reprezentant Indii. Zawody zainaugurowały rywalizację dyskoboli w Diamentowej Lidze.


W konkursie inauguracyjnym walkę o czterokaratowe diamenty wartości 80 tysięcy dolarów oraz czek na 40 tysięcy dolarów dyskobol z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk triumfował z wynikiem 64 m 65 cm. Robert Urbanek w swojej najlepszej próbie posłał dysk na odległość 64,47 m. Vikas Gowda nie przekroczył 64 m – uzyskał wynik 63,90 m. Dopiero na dziewiątej pozycji sklasyfikowano mistrza olimpijskiego z Pekinu Gerda Kantera. Estończyk rzucił dysk na odległość 60,70 m.

„Machałek” objął prowadzenie już po pierwszej serii, w której uzyskał wynik 64,43 m. W drugiej kolejce jego rezultat poprawił o 4 cm Robert Urbanek i od tej pory do końca rywalizacji dwóch Polaków było na czele klasyfikacji. Małachowski wyprzedził kolegę z reprezentacji rzutem w ostatniej serii. Dyskobol wrocławskiego Śląska posłał dysk na odległość 64,65 m. Rzucający po nim Urbanek uzyskał wynik 63 m i nie odzyskał pierwszej lokaty. Małachowski i Urbanek w Szanghaju walczyli też o uzyskanie minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na sierpniowe mistrzostwa świata. Wynosi ono 65 m i taki wynik należy uzyskać przynajmniej dwukrotnie do 31 lipca, aby otrzymać przepustkę na czempionat. W Szanghaju naszym eksportowym dyskobolom nie udało się pokonać bariery 65 m, ale do końca lipca będą mieli jeszcze wiele okazji na wywalczenie nominacji na mistrzostwa w Pekinie.

W inauguracyjnym dla dyskoboli mityngu Diamentowej Ligi nie startował sierżant Robert Harting, mistrz olimpijski, świata i Europy. Podoficer Bundeswehry jest po rekonstrukcji więzadeł w kolanie i jeszcze nie rozpoczął sezonu. W Szanghaju nie startował również Christoph Harting, młodszy brat Roberta, który legitymuje się najlepszym wynikiem na świecie w tym sezonie – wczoraj na mityngu w Halle posłał dysk na odległość 67,93 m.

Po pierwszym mityngu w klasyfikacji Diamentowej Ligi wśród dyskoboli prowadzi z czterema punktami kapral Małachowski, dwa oczka ma Robert Urbanek, a jedno Vikas Gowda. O kolejne punkty dyskobole walczyć będą w Eugene (30 V), Oslo (11 VI), Paryżu (4 VII), Londynie (24-25 VII), Sztokholmie (30 VII) i Zurychu (3 IX). We wszystkich mityngach poza ostatnim za pierwszą lokatę można zdobyć cztery punkty, za drugą – dwa i za trzecią – jeden. Finał w Zurychu będzie punktowany podwójnie. Przed rokiem inauguracyjny mityng Diamentowej Ligi w stolicy Kataru wygrał również dyskobol z wrocławskiego Śląska. „Machałek” triumfował z wynikiem 66,72 m. Drugi był Gowda – 63,23, a trzeci Kanter – 62,90. Kapral Małachowski był też najlepszy w klasyfikacji końcowej DL.

szus

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


The Chariots of Jihad
 
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Działalność firm na rzecz obronności
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Gotowi na F-35?
„Mieszko” po wodowaniu
Obława pełna białych plam
Miroslawiec Up
Obrady Rady Unii Europejskiej
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Nowy pułk artylerii
„Dragon’19” od kuchni
Defilada na Śląsku pod hasłem „Wierni Polsce”
Żołnierz na cywilnym rynku pracy
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Sojusze na fali
Kolejna szabla AFN zdobyta
Sport nie dzieli, sport łączy
Fleet of the Future
ORP „Mewa” – historia bliska końca
Kierunek: Afganistan
Polsko-francuska szkoła uczuć
Rozpoczynamy nową erę
Raki dla zawiszaków
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
„Wojskowe wyzwanie” u pancerniaków
Nowe nakolanniki
Air-Landing Outside Comfort Zone
Desant na czeskich spadochronach
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Brytyjska „pamiątka”
Polscy żołnierze wracają do Libanu
Rywalizacja na zamkniętym morzu
Zjawimy się tam, gdzie trzeba
Karabiny od dęblińskich saperów
Nowi szturmani w JW Agat
Rozdarty subkontynent
Pięcioro żołnierzy medalistami II Europejskich Igrzysk
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Wielki Mecz: pomoc dla dzieci, szacunek dla żołnierzy
Płk Krasnodębski – pierwszy dowódca Dywizjonu 303
Moja „bazówka”
Wielkie święto kawalerii!!!
Judocy z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
Tak umierał Wołyń
Gen. Joks na czele JFTC
Polskie szpadzistki mistrzyniami Europy
Dni Huty Pieniackiej były policzone
„Pułaski” wrócił do kraju
Początek dowódczej drogi
Zmiany w przepisach mundurowych
„Operacja Wuhan” na ostatniej prostej
Pierwsze kroki w „Legii Akademickiej”
Stawiamy na rozwój

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO