moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Legioniści u weteranów

Czterech piłkarzy Legii Warszawa odwiedziło Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. – Nie sądziłem, że nasi żołnierze brali udział w tylu ważnych i niebezpiecznych operacjach. Odważne z nich chłopaki. Należy ich podziwiać za poświęcenie w imię pokoju – mówił Tomasz Jodłowiec, obrońca Legii po spotkaniu z żołnierzami.


Do Centrum Weterana przyjechali Tomasz Jodłowiec – obrońca, Marek Saganowski –napastnik, Michał Kucharczyk – pomocnik oraz Tomasz Brzyski – pomocnik. Ich wizyta była związana z kampanią „Charytatywna Wiosna Legii Warszawa”. W ramach tej akcji w najbliższą niedzielę odbędzie się mecz Legia Warszawa-Zawisza Bydgoszcz. Część dochodów ze spotkania zostanie przekazana dla organizacji pomagającym byłym żołnierzom i ich rodzinom. Chodzi o Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość" oraz Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Piłkarze Legii byli w Centrum Weterana po raz pierwszy. Po Centrum oprowadzali ich żołnierze i weterani misji. Andrzej Korus, pracownik Centrum Weterana mówił, że polskie wojsko bierze udział w zagranicznych misjach od 50 lat. – Nie sądziliśmy, że to jest tak bogata historia – mówili piłkarze.


Film: Legia Warszawa

Sportowcy zwiedzili salę tradycji, oglądali pamiątki, misyjne odznaczenia oraz zdjęcia z misji. Legioniści mieli też okazję przymierzyć mundury i porozmawiać z uczestnikami misji o ich przeżyciach. – Usłyszałem wiele ciekawych historii. Spotkanie poszerzyło moją wiedzę o misjach naszych żołnierzy. Odważne z nich chłopaki, należy ich podziwiać za poświęcenie w imię pokoju – mówił Jodłowiec.

Dyrektor Centrum nie krył zadowolenia z wizyty piłkarzy. – Spełnia się idea Centrum jako miejsca, w którym każdy może dowiedzieć się czegoś o misjach i ich bohaterach – zapewniał płk Leszek Stępień.

Kilka dni wcześniej to Legia gościła u siebie weteranów. – Mieliśmy okazję rzucić okiem na boisko z wysokości trybuny prasowej, skąd roztacza się imponujący widok zarówno na stadion, jak i Warszawę – mówił wówczas starszy chorąży Marek Łyczkowski. – Stadion  stadionem, ale dopiero jak na to wszystko spojrzy się od środka, widać jak wielkim przedsięwzięciem biznesowym jest Legia Warszawa – dodał.


W niedzielę na stadionie przy Łazienkowskiej dojdzie do spotkania pierwszej w tabeli Legii i zespołu Zawisza Bydgoszcz. Mecz odbędzie się w ramach akcji „Charytatywna wiosna Legii Warszawa” . – Każdy z pięciu meczów zaplanowanych na rundę wiosenną ma partnera charytatywnego. Zachęcamy kibiców do przychodzenia na stadion, bo dzięki temu fundacje otrzymają od nas wsparcie finansowe – mówi Jakub Szumielewicz, wiceprezes zarządu Legii Warszawa.

O tym, jaka kwota zostanie przekazana danej organizacji, zdecyduje frekwencja. Jeśli bilety na mecz kupi 20 tysięcy kibiców, z każdej sprzedanej wejściówki Legia Warszawa przekaże złotówkę. Gdy na mecz przyjedzie 25 tysięcy widzów, organizacja dostanie 2 zł z każdego biletu, przy 29 tysiącach sprzedanych biletów suma ta wzrośnie do 5 złotych.

– Wszystkich czytelników polska-zbrojna.pl serdecznie zapraszam na niedzielny mecz! Od tego, ilu z Was zobaczy sportowe zmagania, będzie zależała kwota, którą przekaże Legia – zachęca płk Leszek Stępień, dyrektor Centrum Weterana.

Ewa Korsak

autor zdjęć: Jacek Prondzyński

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko wraca do Łomży
 
Zawodnicy z Czarnej Dywizji zwycięzcami Spartakiady
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Jedna misja, jeden zespół
20 lat temu powstał Korpus Północno-Wschodni
Agresja sowieckiego kolosa
Szer. rez. Szymon Sajnok na podium w Madrycie
Pamięć o tragedii
Terytorialsi na wysokościach
Chorwacki test polskich kadetów
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
Z maratonu programowania do wojska
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Samochód do desantowania
„Górale” zdobywają miasto
Walka i dyplomacja
Thin Blue Line
Pylon dla śmigłowca Black Hawk
Polscy weterani i książę Harry
Iranian Chess Game
Sprawdzają Brutusa
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Festiwal Orkiestr w Mundurach
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Selekcja w pigułce
Nowy wiceminister w MON
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Polska nie pozostanie osamotniona
GROM Challenge
Rozpoczynamy nową erę
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
A Torn Subcontinent
Irańskie szachy
Głos (z) płonącej Warszawy
Spadochroniarze znów wylądują pod Arnhem
Polscy nurkowie na Islandii
Dead to the World
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Klasy wojskowe po nowemu
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Cienka niebieska linia
Groźny jak Tallboy
Modernizacja Sokołów
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
W Indiach mieli swój drugi dom
Umowa na Feniksy
Stalin czekał i kalkulował
Modernizacja starów 266
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Oko na Europę
Nowa misja i nowy sprzęt
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Debiuty MSPO: Mistrz misji

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO