moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Szef BBN: silna armia ukraińska gwarantem pokoju

Silniejsza ukraińska armia to większe szanse na zahamowanie konfliktu toczącego się na wschodzie kraju. Dlatego w interesie Europy, Polski i Ukrainy jest wzmacnianie i dozbrajanie ukraińskich sił zbrojnych – mówił gen. Stanisław Koziej. Szef BBN spotkał się dziś ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Ołeksandrem Turczynowem.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony przyjechał do Polski na zaproszenie szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Podczas spotkania w BBN doszło do podpisania porozumienia o współpracy polsko-ukraińskiej w zakresie bezpieczeństwa. W przyjętym dokumencie obie strony zadeklarowały ściślejszą współpracę wojskową, prowadzenie konsultacji oraz wymianę doświadczeń przy pracach nad dokumentami strategicznymi i przeglądach polityki bezpieczeństwa i obrony. – Tym porozumieniem chcemy ustanowić stały system kontaktów, spotkań szefów instytucji, spotkań eksperckich, wymiany informacji – mówił szef BBN.

Podczas spotkania Turczynow mówił m.in. o aktualnej sytuacji na wschodzie Ukrainy oraz o perspektywach i sposobach działania w najbliższym czasie. Generał Koziej przyznał, że „w interesie Europy, Polski i Ukrainy jest wzmacnianie i dozbrajanie ukraińskich sił zbrojnych”. Według niego silniejsza ukraińska armia to większe szanse na zahamowanie eskalacji konfliktu.

Generałowie Koziej i Turczynow rozmawiali również na temat relacji Kijowa z NATO i Unią Europejską. – Ukraina nie ma alternatywy dla integracji europejskiej i euroatlantyckiej. Rosyjska agresja na Krymie i na wschodzie Ukrainy nie powstrzyma tych starań – podkreślał Turczynow. Szef BBN zapewnił, że Polska będzie wspierać starania naszych wschodnich sąsiadów o integrację z Unią i nawiązanie partnerstwa z Sojuszem Północnoatlantyckim.

Ołeksandr Turczynow przyjechał do Polski z dwudniową wizytą. W czwartek rano spotkał się z premier Ewą Kopacz. Na wieczór zaplanowane są rozmowy z wicepremierem Tomaszem Siemoniakiem, ministrem obrony narodowej. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony będzie się też widział z marszałkami Sejmu i Senatu – Radosławem Sikorskim i Bogdanem Borusewiczem oraz z Grzegorzem Schetyną, szefem polskiej dyplomacji.

Od lutego do czerwca ubiegłego roku Ołeksandr Turczynow pełnił obowiązki prezydenta Ukrainy. W grudniu został sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

JT, TVP Info

autor zdjęć: BBN

dodaj komentarz

komentarze

~Wojtekus
1425573540
Nie wiedzialem ze Turczynow zostal odrazu generalem.
2C-A7-FD-2A
~Katol - JnwK
1425572400
Drodzy Ukraińcy - co Wam jeszcze podpisać ?
4B-26-E9-39
~sorbi
1425569340
Podpisy i analizy gen. Kozieja są warte tyle, co sowieckie obietnice. Polsce nie grozi wojna przez kolejne 25lat ,więc możęmy się rozbrajać! PO co nam armia do obrony kraju? POtrzebujemy armii "policyjnej" jak np.na Irak ,czy AFganistan. Oto jego niedawne poglądy. I co? jakaś dymisja? nie !! Pochwały, gratulacje....nagrody. To się w głowie nie mieści, jakimi ludźmi otacza się prezydent KOmorowksi -pytnie tylko dlaczego?!!!!
62-B5-EA-45

U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
Ślady, których nie widać
Bałtyk, wspólna sprawa
Marsz prawdę ci powie
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Oswoić „latający komputer”
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Bez zmian w emeryturach
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Europejski myśliwiec przyszłości w rozsypce
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Biało-czerwona na Monte Cassino
Koszykarskie widowisko
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Polski wkład w operację „Overlord”
Terytorialsi i gwardziści z USA odpierają atak
Drugi dom efów
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Kraków zaprosił weteranów
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Nowa baza US Army w Polsce?
Czerwieńsze będą…
Lotnisko w zanadrzu
Zagraniczni kadeci na szkoleniu w Karkonoszach
F-35 – nowa jakość, która ciągle się rozwija
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Studia z obrony granic
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Husarze dla mieszkańców Polski
F-35 zmienia wszystko
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
DIANA szansą dla polskich innowacji
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Saperzy przeprawili się, drony zapewniły wsparcie
Wielka gra na ukraińskim froncie
K9, ognia!
Groźny incydent w Libanie
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
Wsparcie ma znaczenie
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Hegseth odznaczył polskiego generała
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
Sojusz kontra drony
NATO rozkłada lotniczy parasol
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
Generał z cienia
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Marokańczyk podejrzany o zabójstwo sierż. Sitka
Natowskie manewry na Bałtyku
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Polsko-kanadyjska współpraca
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Śmierć w sercu Azji
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Równanie z „Iksem”
Latający dron – broń na okręty podwodne

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO