moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy komendant Oddziału ŻW w Szczecinie

2 marca płk Andrzej Bobiński przekazał obowiązki komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie płk. Danielowi Kowalczykowi.

W uroczystej zbiórce z okazji przekazania obowiązków uczestniczyli przedstawiciele Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, zaproszeni goście oraz żołnierze i pracownicy wojska szczecińskiego oddziału.

Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej 15 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Szczecinie. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marek Mecherzyński, dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej płk Dariusz Górniak, dyrektor Izby Celnej w Szczecinie nadinspektor celny Lidia Mołodecka, szef Wojskowej Prokuratury Garnizonowej płk Kazimierz Prawucki, zastępca prezesa Wojskowego Sądu Garnizonowego ppłk Arkadiusz Czerwoniuk, przedstawiciele jednostek i wydziałów policji z zastępcą komendanta wojewódzkiego inspektorem Piotrem Ostrowskim na czele a także przedstawicie jednostek i instytucji, z którymi szczeciński oddział współpracuje na co dzień.

Pułkownik Bobiński w swoim przemówieniu podziękował komendantom, dowódcom, szefom instytucji i jednostek wojskowych oraz podległym żołnierzom i pracownikom wojska za życzliwość i sympatię, które wielokrotnie odczuwał, a także za wspólne sukcesy i osiągnięcia. Oficer będzie kontynuował służbę w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej na stanowisku szefa Oddziału Dochodzeniowo-Śledczego.

Pułkownik Kowalczyk, dotychczasowy komendant Wydziału Żandarmerii Wojskowej we Wrocławiu, w swoim wystąpieniu podziękował przełożonym za okazane zaufanie i docenienie dotychczasowego dorobku. Podkreślił, że ma świadomość odpowiedzialności, z jaką wiąże się podjęte wyzwanie.

Tekst: st. chor. sztab. Tomasz Graczyk

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. Tomasz Oleszek

dodaj komentarz

komentarze


Finlandia dla Sojuszu
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
Partnerstwo dla artylerii
O krok bliżej do wdrożenia SAFE
Kierunek Rumunia
Arktyczne polowanie NATO
Bez karnej rundy, ale tuż za czołową dziesiątką
„Wicher” rośnie w oczach
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Multimedaliści górą
W Pałacu o SAFE i… bezpieczeństwie
Czarna Pantera i Twardy w Braniewie
Medycy z wojska i cywila budują Legion
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
POLSARIS, czyli oczy wojska
Gorąco wśród lodu
„Chińczykiem” do jednostki nie wjedziesz
Polak szefem jednego z dowództw NATO
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
Ekstremalne zimowe nurkowanie
Chwała bohaterom AK
W biatlonie i łyżwiarstwie szybkim nie poszli w ślady Tomasiaka
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Medal był na wyciągnięcie łyżwy
„wGotowości” idzie na rekord. Olbrzymie zainteresowanie
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Wojsko zyska na inwestycjach w infrastrukturę w Małopolsce
Ułamki sekundy dzieliły żołnierza od medalu
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
Rośnie pancerna pięść Sił Zbrojnych RP
Polski Piorun trafi do Bundeswehry?
Czarne Pantery na śniegu
Wojsko wraca do Ełku
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
Rubio: należymy do siebie
Engineer Kościuszko Saves America
Łyżwiarz żegna się z Forum di Milano
Chciałem być na pierwszej linii
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
W Karkonoszach szkolili się z technik górskich
Zielone światło dla konwoju
Misja zdrowie trwa
Arktyka pod lupą NATO
Żołnierz z zarzutami gwałtu. Jest reakcja resortu
Minister obrony: wojsko może na nas liczyć
SAFE – zasady wykorzystania unijnych środków
Oko na Bałtyk
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Wracają szkoły podchorążych rezerwy!
Fenomen podziemnej armii
Skromny początek wielkiej wojny
Together on the Front Line and Beyond
Finał B żołnierza w short tracku
W NATO o inwestycjach w obronność
Outside the Box
Kolejne nominacje w wojsku
ORP „Błyskawica” – ponad 2070 dni morskiego boju
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
Szansa dla systemu bezpieczeństwa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO