moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Drugie miejsce kaprala Landertingera

Rosjanin Anton Szipulin triumfował w biegu sprinterskim biatlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. Drugie miejsce, na trasie wytyczonej na terenie ośrodka wojskowego, zajął st. kpr. Dominik Landertinger, reprezentant austriackiej armii. Grzegorz Guzik, najlepszy z Polaków, zakończył rywalizację na 59. pozycji i wystąpi w jutrzejszym biegu pościgowym.

St. kpr. Dominik Landertinger, reprezentant austriackiej armii, był drugi na trasie sprintu w Pokljuce.

W rywalizacji na terenie ośrodka wojskowego o punkty walczyło 103 biatlonistów. Zaciętą walkę o pozycję lidera klasyfikacji generalnej stoczyli Martin Fourcade, sierżant armii francuskiej, i Norweg Emil Hegle Svendsen. Francuz podczas drugiej wizyty na strzelnicy czwarty strzał miał niecelny i musiał biegać karną rundę. Dodatkowe 150 m biegu pozbawiło go kolejnego zwycięstwa, ale dzięki zajęciu czwartego miejsca obronił przodownictwo w „generalce”. Norweg był trzeci, ale szansy odzyskania pozycji lidera będzie musiał szukać w jutrzejszym biegu pościgowym.

Z pudła Fourcade’a najbardziej ucieszył się Anton Szipulin, który wybiegł na trasę pół minuty za Francuzem. Po drugim strzelaniu, po przebiegnięciu przez reprezentanta Francji dodatkowych 150 m, obaj zawodnicy ostatni odcinek biegowy pokonywali razem. Dzięki temu, że Rosjaninowi udało się utrzymać mocne tempo walczącego o miejsce na podium lidera Pucharu Świata Szipulin na mecie uzyskał świetny czas. Jego wyniku udało się już nie nikomu poprawić i reprezentant Rosji mógł się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

W sprincie w Pokljuce wystartowało dwóch Polaków: Grzegorz Guzik i st. szer. Łukasz Szczurek. Pierwszy z naszych reprezentantów, z jedną karną rundą, uplasował się na 59. pozycji i tym samym zakwalifikował do jutrzejszego biegu pościgowego. Z kolei biatlonista z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego pomylił się dwa razy na strzelnicy i na mecie uzyskał 83. czas.

Wyniki

Sprint mężczyzn na 10 km
1. Anton Szipulin (Rosja) 23 min 18,6 s (0 karnych rund)
2. Dominik Landertinger (Austria) – strata 11,9 s (0)
3. Emil Hegle Svendsen (Norwegia) – 24,1 (0)
4. Martin Fourcade (Francja) – 22,5 (1)
5. Jewgienij Garaniczew (Rosja) – 34,1 (0)
6. Simon Schempp (Niemcy) – 36,3 (0)
7. Tarjej Boe (Norwegia) – 38,1 (0)
8. Quentin Fillon Maillet (Francja) – 41,8 (0)

59. Grzegorz Guzik (Polska) – 2.06,5 (1)
83. Łukasz Szczurek (Polska) – 3.09,9 (2).

szus

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Nowy ośrodek badań WIML
Wzmocnienie krajowej produkcji amunicji 155 mm
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Młodzi medycy na poligonie
Z prądem i pod prąd
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Wicher na morzu
Zmiana posterunku honorowego – transmisja na żywo
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Wicher ochrzczony, jutro stanie na wodzie
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rok 2027 bez Air Show Radom
Ostatnie szlify przed defiladą
Abordaż z polskim wsparciem
Flanka pod strażą
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Medale dla żołnierzy i pracowników wojska
Szef MON-u na obchodach Święta Wojska Polskiego
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Gorący lipiec PKW Łotwa
Pięć medali młodych strzelców „armii mistrzów”
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
„Wicher” na wodzie
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Pamięć, która zobowiązuje
Generał w niewoli
Azjatycka szansa
Kartki sercem malowane
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Pokolenie NATO
Święto Wojska Polskiego – transmisja na żywo
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Nowy dom dla Husarzy i FA-50
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Legion Medyczny na poligonie
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Dwa marzenia spełnione naraz
Siatka antydronowa
Prezydent: siła narodu jest siłą żołnierza!
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
MON i MSZ o szczycie NATO
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Coraz więcej Alpha Scramble
Szef MON: najlepszych nagradzamy awansami generalskimi
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Oni strzegą naszego spokoju

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO