moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Srebro marynarza

Starszy marynarz Maciej Grabowski z gdyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego wywalczył tytuł wicemistrza Polski w żeglarstwie w klasie Laser. Złoto zdobył Kacper Ziemiński, ubiegłoroczny mistrz kraju i olimpijczyk z Londynu. Brązowy krążek trafił do Filipa Ciszkiewicza. Mistrzostwa były najważniejszą krajową imprezą żeglarską sezonu.

Medaliści mistrzostw Polski w klasie Laser, od lewej: st. mar. Maciej Grabowski, Kacper Ziemiński i Filip Ciszkiewicz.

Zawody odbyły się na wodach w okolicach gdańskich Górek Zachodnich. Na Mistrzostwach Polski Żeglarzy w klasie Laser zaciętą walkę o tytuł stoczyli mistrzowie z poprzednich lat: z 2012 – st. mar. Maciej Grabowski i z 2013 – Kacper Ziemiński z klubu SEJK Pogoń Szczecin. – Po pierwszym, wietrznym dniu regat, na prowadzeniu z minimalną przewagą był Ziemiński. Drugiego dnia, kiedy wiatr był nieco słabszy, wybornie żeglował Grabowski i to on objął prowadzenie w klasyfikacji na półmetku rywalizacji – mówi st. chor. szt. mar. Robert Rapsiewicz z gdyńskiego WZS. – Kolejnego dnia, już w sztormowych warunkach, żeglarz ze Szczecina ponownie objął prowadzenie. W ostatnim wyścigu nasz reprezentant dzielnie walczył o zwycięstwo, ale lepiej przy zmiennym wietrze żeglował Ziemiński i to on wywalczył złoto – dodaje chorąży. Miejsce tuż za Ziemińskim i Grabowskim zajął Filip Ciszkiewicz z Miejskiego Klubu Żeglarskiego Arka Gdynia.

– Tegoroczne mistrzostwa kraju zainaugurowały proces eliminacji polskich zawodników do Igrzysk Olimpijskich 2016 roku w Rio de Janeiro. Mistrz i wicemistrz Polski zapewnili sobie prawo startu w przyszłorocznych regatach Pucharu Świata, w których będzie okazja zdobywać punkty do rankingu olimpijskiego – wyjaśnia chorąży Rapsiewicz.

szus

autor zdjęć: Anna Wasilewska

dodaj komentarz

komentarze


WAM coraz bliżej Łodzi
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Systemy antydronowe poszukiwane
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Rzeźnik w rękach GROM-u
Ostrosz zamiast Mureny
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Zbrodnia i kłamstwo
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Wypadek w PKW UNIFIL
Świat się zbroi na rekordową skalę
Szef MON-u na Defence24 Days
Od cyberkursu po mundurówkę
Kosmiczne oko armii
Zbrodnia bez kary
Pancerne starcie w Świętoszowie
Początek wielkiej historii
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Bursztynowy wstrząs
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Nauki i nauczki z Afganistanu
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Wicepremier apeluje o jedność
NATO i USA o Iranie
Zły Łęg nie taki straszny
Medyczne centrum w Krakowie
Groźny incydent w Libanie
Żołnierze USA będą się uczyć w Powidzu
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Pościg Leopardów
Adaptacja i realizm
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Powrót WAM-u
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Wyścig Stalina
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Bieg ku pamięci bohaterów
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Polacy w morskiej tarczy
Kluczowe 30 dni
Mundury noszą ludzie
„Kryzys” na AWL-u
Natarcie w deszczu
Mosty nad Narwią
Czekając na czołgi
Syndrom Karbali
Wielkie serce K9
Bałtycka tarcza na horyzoncie
Czołgi poszły w las
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Lekcja 3 Maja
Marynarz w koreańskim tyglu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO