moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sukces szachistów w Kanadzie

Z trzema medalami wróciła z kanadyjskiego Quebecu reprezentacja szachistów Wojska Polskiego. Na XXV Mistrzostwach NATO w Szachach nasi zawodnicy wywalczyli tytuł wicemistrzowski w klasyfikacji drużynowej. W turnieju indywidualnym srebro zdobył sierż. pchor. Dariusz Sycz, a w turnieju szachów błyskawicznych trzecie miejsce zajął st. szer. Daniel Michalski.

Sierż. pchor. Dariusz Sycz wywalczył w Kanadzie dwa tytuły wicemistrzowskie: indywidualnie i drużynowo.

Reprezentacja Wojska Polskiego, występująca w składzie: mjr Sławomir Kędzierski – kapitan reprezentacji, kpt. Andrzej Szcześniak, por. Michał Bielawski, ppor. Mateusz Sypień, sierż. pchor. Dariusz Sycz, kpr. pchor. Damian Graczyk, st. szer. Daniel Michalski oraz Adam Karbowiak, po raz kolejny po zaciętej walce o prymat z Niemcami wywalczyła tytuł wicemistrzowski. Wielki sukces w turnieju indywidualnym, rozgrywanym w czasie do 2,5 godz. na zawodnika na dystansie siedmiu rund, odniósł sierż. pchor. Dariusz Sycz. Szachista z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu zajął drugie miejsce i wywalczył srebrny medal.

W turnieju szachów błyskawicznych, rozgrywanym w czasie 5 minut na zawodnika na dystansie jedenastu rund, aż pięciu wicemistrzów drużynowych znalazło się w pierwszej dziesiątce. Najlepszym spośród nich okazał się st. szer. Daniel Michalski (5 Lubuski Pułk Artylerii w Sulechowie), który wywalczył brązowy medal.

Kanada była  po raz pierwszy organizatorem mistrzostw (NATO CHESS CHAMPIONSHIP). Rozgrywano je w Cytadeli Quebec, gdzie stacjonuje 2 Batalion 22 Królewskiego Regimentu. W tegorocznej edycji  udział wzięło 11 reprezentacji krajów członków NATO: Belgii, Danii, Francji, Holandii, Niemiec, Polski, Słowenii, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Kanady. Mistrzostwa zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami Międzynarodowego Wojskowego Komitetu Szachowego (IMCC) i Światowej Federacji Szachowej (FIDE). Osiągnięcia najlepszych czterech zawodników z każdej drużyny stanowiły wynik zespołu. Gospodarzem przyszłorocznego czempionatu będzie Holandia. Totem szachowy „Łódź Wikingów – Spirit Of Denmark” przekazał Holendrom w Quebecu przewodniczący IMCC płk Tomasz Malinowski.

ppłk rez. Jerzy Kufel

autor zdjęć: Jerzy Kufel

dodaj komentarz

komentarze


Na styku zagrożeń
Ostatnia minuta Kutschery
Kierunek Rumunia
GROM szkoli przyszłych operatorów
Outside the Box
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Medal Honoru dla Ollisa
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Partnerstwo Polski i Litwy
Amunicja dla Pilicy i Rosomaków zamówiona
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
Co nowego w przepisach?
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Maj polskich żywych torped
Negocjacje w sprawie gruntów pod bazę śmigłowców
Ottokar-Brzoza w zawieszeniu
Buzdygan Internautów – głosowanie
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Bojowy duch i serce na dłoni
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Sprawdzili się na macie i w ringu
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
To nie mogło się udać, ale…
Nowy starszy podoficer w SGWP
Partnerstwo daje siłę
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Invictus, czyli niezwyciężony
Amerykanie zarobią na Duńczykach
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Ferie z wojskiem
Kursy podoficerskie po nowemu
Medycyna pod ostrzałem
Litwa stawia na poligony
Terytorialsi niosą pomoc po wypadku na torach
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
HIMARS-y w Rumunii
Taniec na „Orle”
Ojciec chrzestny bojowego wozu piechoty Borsuk
Ferie na poligonie, czyli zimowa próba charakteru
Pracownik MON-u szpiegował – służby mają dowody
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Szwedzi z Piorunami
Są zarzuty dla zatrzymanego pracownika MON-u
Gladius wzmacnia armię
Oko na Bałtyk
Terytorialsi konstruktorami dronów
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Premier wojenny
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Podwyżki coraz bliżej
Rusza kwalifikacja wojskowa 2026
Zimowi podhalańczycy
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Żołnierze zdominowali zapaśniczą imprezę mistrzowską
ORP „Garland” w konwoju śmierci
„Ratownik” o krok bliżej
Kolejne Husarze prawie gotowe
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Zatrzymanie pracownika MON-u
Together on the Front Line and Beyond

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO