moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Polacy stanęli na podium!

Rafał Omelko, st. mar. Kacper Kozłowski, szer. Łukasz Krawczuk i szer. Jakub Krzewina wywalczyli brązowy medal w sztafecie 4x400 m w ostatnim dniu XXII Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce. Zawody rozgrywane były w Zurychu. Złoty medal zdobyli reprezentanci Wielkiej Brytanii, srebrny – Rosjanie.

Szeregowi na medal: Łukasz Krawczuk (z lewej) i Jakub Krzewina.

Polskich zawodników, którzy stanęli dziś na podium, w kraju nazywa się „lisowczykami”. To od nazwiska Józefa Lisowskiego, wieloletniego trenera kadry czterystumetrowców, na co dzień związanego z Wojskowym Klubem Sportowym Śląsk Wrocław. Polacy z wynikiem 2 min 59,85 s wywalczyli dziś brąz.

REKLAMA

Tytuł mistrzów Europy zdobyli reprezentanci Wielkiej Brytanii (z czasem 2.59,79), a wicemistrzów Rosjanie (2.59,38). Polacy o 0,04 s wyprzedzili Francuzów. Piąte miejsce zajęli Irlandczycy (3.01,67), szóste Niemcy (3.01,70), siódme Belgowie (3.02,60), a ósme Czesi (3.04,56). Na medalową pozycję wyprowadził biało-czerwonych dopiero na czwartej zmianie szer. Jakub Krzewina. Lider naszej sztafety, który jako jedyny walczył o medal w finale biegu indywidualnego (zajął w nim czwarte miejsce), rozpoczął swoją zmianę na czwartej pozycji. Miał kilka metrów straty do Francuza, przed którym biegli Rosjanin i Brytyjczyk. Reprezentant Wielkiej Brytanii wyprzedził Rosjanina na ostatnim wirażu i utrzymał prowadzenie do końcowej linii. Natomiast Krzewina minął Francuza na ostatnich metrach.

Oprócz Rafała Omelki z Klubu Sportowego Akademickiego Związku Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, w sztafecie pobiegli żołnierze. Dwóch z nich: szer. Jakub Krzewina i szer. Łukasz Krawczuk są zawodnikami wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i WKS Śląsk Wrocław. Natomiast st. mar. Kacper Kozłowski jest zawodnikiem gdyńskiego WZS i KS AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Kilkanaście dni przed mistrzostwami w Zurychu na krajowym czempionacie w Szczecinie szer. Jakub Krzewina po raz pierwszy wywalczył złoty medal.

Ostatniego dnia mistrzostw Europy na podium stanęli też najlepsi maratończycy. Złoty medal w maratonie zdobył Włoch Daniele Meucci, srebro Yared Shegumo, a medal brązowy - Rosjanin Aleksiej Aleksiej Reunkov. Warto podkreślić, że w biegu maratońskim przez blisko 30 km samotnie biegł na pierwszej pozycji st. mar. Marcin Chabowski z gdyńskiego WZS. Na 25 km miał minutę i 10 s przewagi nad goniącymi go rywalami. Na 30 km marynarz wyprzedzał drugiego zawodnika o minutę i 5 s. Niestety, na kolejnych kilometrach Chabowski zapłacił wysoką cenę za podjęte ryzyko samotnego biegu na czele i musiał zejść z trasy. Biegu nie ukończył również st. szer. Henryk Szost z poznańskiego WZS, a st. szer. Błażej Brzeziński (WZS Wrocław) został sklasyfikowany na 43. miejscu.

Na XXII Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce reprezentanci Polski wywalczyli w sumie 12 medali: 2 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych. Złote zdobyli: Anita Włodarczyk (rzut młotem), Adam Kszczot (bieg na 800 m). Na drugim stopniu podium stanęli: Artur Kuciapski (bieg na 800 m), Krystian Zalewski (bieg na 3000 m z przeszkodami), Paweł Fajdek (rzut młotem), st. szer. Paweł Wojciechowski (skok o tyczce) i Yared Shegumo (maraton). Z kolei brązowe medale wywalczyli: Tomasz Majewski (pchnięcie kulą), Robert Urbanek (rzut dyskiem), Joanna Fiodorow (rzut młotem), Joanna Jóźwik (bieg na 800 m) i sztafeta 4x400 m mężczyzn.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Na legionowskim szpitalu zatknięto wiechę!
 
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Byli specjalsi mogą wracać do służby
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Fordy, a nie Nissany
Na misjach święta inne niż zwykle
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Ofensywa Tuchaczewskiego
Prezydent Duda jedzie do USA
Wojsko przeciw wirusowi
Laserowa artyleria US Army
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Informacja Prasowa
Żołnierze w sztafecie pomocy
Kajmany na gąsienicach
Diagilewo – ostatnia bitwa AK
Ogromne zainteresowanie Soną
Z menażką na wakacje
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Amerykanie odmładzają F-16
Prezydent z wizytą w Drawsku
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Współzawodnictwo rozwija
Kim przekracza granice
Most do współpracy
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
F-16 kończą misję w Estonii
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Przysięga podkarpackich terytorialsów
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Monte Cassino. Aby dobrze wyryć w pamięci
Zagłosuj na „Wydarzenie historyczne roku”
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Ubiory ochronne z Maskpolu
Wojskowi chemicy na „Defenderze”
Z misji żołnierze wrócili z koronawirusem
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Groty z granatnikiem
Powstaną kolejne strzelnice
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Wyzwania polskiej prezydencji
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Weterani w pasiece
Polskie porty bardziej otwarte
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Online z mistrzami sportu
Testament Polski Walczącej
Terytorialsi nie stracą dodatku
„Defender” – pracowity poligon saperów
16 sekund Liberatora

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO