moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Srebrny medal żołnierza tyczkarza

Starszy szeregowy Paweł Wojciechowski wywalczył srebrny medal w finale konkursu skoku o tyczce na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce. Od polskiego zawodnika lepszy był tylko Francuz Renaud Lavillenie. Brązowe medale zdobyli Czech Jan Kudlicka i Francuz Kevin Menaldo. Drugi z Polaków Piotr Lisek zajął szóste miejsce.

Renaud Lavillenie rozpoczął skakanie od pokonania w pierwszej próbie poprzeczki zawieszonej na wysokości 5,65 m. St. szer. Paweł Wojciechowski, reprezentant bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza, mistrz świata z 2011 roku, również uporał się z tą wysokością. Był to jednak jego drugi skok w konkursie. Skakanie rozpoczął od wysokości 5,50 m. Po pierwszym skoku z 5,70 m prowadzenie objął st. szer. Wojciechowski. Tę wysokość pokonali również w pierwszych próbach Czech Jan Kudlicka i Francuz Kevin Menaldo (przegrywali jednak z Wojciechowskim większą liczbą oddanych skoków w konkursie).

Lavillenie opuścił skakanie na wysokości 5,70 m i czekał na dalszy rozwój wypadków w konkursie. Żaden z rywali nie pokonał już poprzeczki zawieszonej na 5,75 m. Francuz opuścił tę wysokość i w tym momencie prowadził w konkursie Wojciechowski, a Kudlicka i Menaldo byli ex aequo na drugiej pozycji. Lavillenie jednak w pierwszej próbie pokonał 5,80 m i już mógł świętować zdobycie tytułu mistrzowskiego, a Wojciechowski wicemistrzowskiego. Nowy mistrz Europy potem jeszzcze w drugiej próbie zaliczył 5,90 m, a następnie trzykrotnie strącił poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6,01 m

Brązowe medale wywalczyli Czech Jan Kudlicka i Francuz Kevin Menaldo. Drugi z Polaków Piotr Lisek zajął szóste miejsce po pokonaniu w drugiej próbie 5,65 m. Piąty był Rosjanin Aleksandr Gripich (z wynikiem 5,65 w pierwszej próbie).

XXII Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce w Zurychu zakończą się w niedzielę. Od wtorku reprezentanci Polski wywalczyli na stadionie Letzigrund dziesięć medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli Anita Włodarczyk (wygrała konkurs rzutu młotem) i Adam Kszczot (triumfował w biegu na 800 m), a srebrne medale zdobyli: Artur Kuciapski (był drugi w biegu na 800 m), Krystian Zalewski (zdobył srebro w biegu na 3000 m z przeszkodami), Paweł Fajdek (w rzucie młotem) i st. szer. Paweł Wojciechowski (w skoku o tyczce). Natomiast brązowe krążki wywalczyli: Tomasz Majewski (w finale konkursu pchnięcia kulą), Robert Urbanek (w rzucie dyskiem), Joanna Fiodorow (w rzucie młotem) i Joanna Jóźwik (w biegu na 800 m).

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Zamiast szukać skarbów, uczyli się strzelać
Ustawa schronowa – nowe obowiązki dla deweloperów
Żołnierze na trzecim stopniu podium
Polski „Wiking” dla Danii
Brytyjczycy na wschodniej straży
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Kircholm 1605
Kolejna fabryka amunicji z Niewiadowa
Kolejne „Husarze” w powietrzu
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Żołnierz na urlopie i umowie zlecenie?
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Medale dla sojuszników z Niderlandów
W Brukseli o bezpieczeństwie wschodniej flanki i Bałtyku
UBM, czyli przepis na ekspresową budowę
Niezłomni w obronie
W Warszawie stanie pomnik pierwszego szefa SGWP
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Wellington „Zosia” znad Bremy
Polskie drony nadlecą z Sochaczewa
Rezerwa i weterani – siła, której nie wolno zmarnować
WOT dostanie 13 zestawów FlyEye
Broń i szkolenia. NATO wspiera Ukrainę systemowo
„JUR” dla terytorialsów
Sztuka i służba w jednym kadrze
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Terytorialsi najlepsi na trasach crossu
W wojsku orientują się najlepiej
Bóbr na drodze Hannibala
Wyrównać szanse
DragonFly czeka na wojsko
Kawaleria pancerna spod znaku 11
Priorytetowe zaangażowanie
Trwa dobra passa reprezentantów Wojska Polskiego
MON i MSWiA: Polacy ufają swoim obrońcom
Żywy pomnik pamięci o poległych na misjach
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Mity i manipulacje
Konie dodawały pięciobojowi szlachetności
„Trenuj z wojskiem” 7 za nami
Więcej pieniędzy na strzelnice w powiecie
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
Transbałtycka współpraca
Pokój na Bliskim Wschodzie? Podpisano kluczowe porozumienie
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Standardy NATO w Siedlcach
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Hiszpanie pomogą chronić polskie niebo
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Szli po odznakę norweskiej armii
„Road Runner” w Libanie
Koniec dzieciństwa
Polskie innowacje dla bezpieczeństwa – od Kosmosu po Bałtyk
Abolicja dla ochotników

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO