moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Brązowy medal pięcioboistów

St. szer. Oktawia Nowacka i szer. Łukasz Klekot wywalczyli brązowy medal na mistrzostwach Europy w pięcioboju nowoczesnym w konkurencji sztafet mieszanych. Nasz duet przegrał z parami z Litwy i Wielkiej Brytanii. Na trzecim stopniu podium wraz z Polakami stanęli również reprezentanci Ukrainy. Mistrzostwa odbywają się w węgierskim mieście Székesfehérvár.


Tytuł mistrzowski zdobyli Laura Asadauskaite i Justinas Kinderis. Litwini zgromadzili 1491 punktów. O trzy oczka mniej mieli Samantha Murray i Joseph Evans. Para z Wielkiej Brytanii wyprzedziła duety z Polski i Ukrainy o 30 pkt. Walka o brązowy medal była bardzo zacięta. Biegnący na ostatniej zmianie szer. Łukasz Klekot i Dmytro Kirpuljanskij przekroczyli linię mety równocześnie. Ukrainiec tuż przed finiszem potknął się, ale „na kreskę” rzucił się niczym podczas finiszu na lekkoatletycznej bieżni. Sędziowie jednak zdyskwalifikowali ukraiński duet za to, że Kirpuljanskij nadepnął w końcówce biegu na nogę Klekota. Na trzecim stopniu podium stanęły jednak dwie pary. Sędziowie postanowili bowiem przyznać dwa brązowe medale po uznaniu protestu Ukraińców, którzy zarzucili polskiemu pięcioboiście popchnięcie ich zawodnika na ostatniej prostej przed finiszem.

Po pierwszej konkurencji biało-czerwoni zajmowali wraz z Francuzami i Hiszpanami ostatnią, dziesiątą pozycję. Na szermierczej planszy st. szer. Oktawia Nowacka z zegrzyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i szer. Łukasz Klekot z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa wygrali 18 walk, a 26 przegrali. Natomiast najlepiej spisali się reprezentanci Ukrainy i Białorusi. Wygrali po 27 walk. Trzecie miejsce zajmowali Brytyjczycy i Litwini, którzy odnieśli po 25 zwycięstw.

W rywalizacji na pływalni Polacy z czasem 2 min 00,52 s uzyskali siódmy wynik dnia i po dwóch konkurencjach awansowali na dziewiątą pozycję. Najszybciej pływała para z Wielkiej Brytanii. Samantha Murray i Joseph Evans wygrali z czasem 1 min 53,98 s i objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Brytyjczycy z 579 punktami o sześć oczek wyprzedzali Ukraińców i o 14 Białorusinów. Biało-czerwoni do prowadzącej pary tracili 55 punktów.

Na parkurze trzy duety – z Polski Litwy i Niemiec – zdobyły maksymalną ilość punktów – po 300. Na czele klasyfikacji po trzech konkurencjach byli jednak dalej Brytyjczycy, którzy w jeździe konnej zdobyli 299 oczek (o jedną sekundę przekroczyli limit czasu na przejazd). Murray i Evans z 878 punktami wyprzedzali Litwinów (mieli 856 punktów), Węgrów (829), Ukraińców (826), Polaków (824) i Białorusinów (822).

Do biegu połączonego ze strzelaniem Brytyjka wystartowała 22 s przed Litwinką, 49 s przed Węgierką, 52 przed Ukrainką i 54 s przed Polką. Natomiast goniąca Nowacką Białorusinka Katsiaryna Arol traciła do naszej pięcioboistki tylko dwie sekundy. W ostatniej konkurencji najlepszy wynik uzyskała para litewska – 11 min 5,82 s. Biało-czerwoni mieli drugi wynik dnia – 11.06,85. Natomiast najlepsza para po trzech konkurencjach dopiero ósmy – 11.30,82. Brytyjczykom nie udało się utrzymać prowadzenia. Joseph Evans wpadł na metę trzy sekundy za Justinasem Kinderisem z Litwy i pół minuty przed Polakiem i Ukraińcem.

Sztafety mieszane były piątą konkurencją rozegraną podczas węgierskich mistrzostw. W weekend rozdano medale indywidualne i drużynowe w rywalizacji kobiet i mężczyzn. Najlepiej z biało-czerwonych spisała się st. szer. Oktawia Nowacka, która zajęła dziesiąte miejsce. Druga z Polek – Aleksandra Skarzyńska była 28. Triumfowała Niemka Lena Schöneborn przed Ukrainką Wiktorią Tereszuk i Rosjanką Donatą Rimsaite. Drużynowo złoto zdobyły Niemki, srebro Ukrainki, a brąz Włoszki. Polki zajęły ósme miejsce. W rywalizacji mężczyzn najlepsi byli Rosjanie. Triumfował Aleksander Lesun, a srebro wywalczył Ilia Frołow. Natomiast brąz zdobył Ukrainiec Pavlo Tymoszczenko. Najlepszy z Polaków był  szer. Łukasz Klekot. Zawodnik z 10 BKPanc zajął 27. lokatę. Szer. Remigiusz Golis był 32., a szer. Michał Gralewski (obaj z WZS Zegrze) 34. W klasyfikacji drużynowej złoto zdobyli Węgrzy, srebro Włosi, a brąz Czesi. Polacy zajęli szóste miejsce.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Stan poszkodowanych saperów jest poważny
 
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Nowy wiceminister w MON
„Operacja Wuhan”: Pięciobój nowoczesny i szermierka
Zmarł trzeci z rannych saperów
Thin Blue Line
Nowa misja i nowy sprzęt
Nowe odrzutowce dla pogotowia lotniczego
Iranian Chess Game
Snajper walczy także z wiatrem
Życie po zdjęciu munduru
Ponad 520 miliardów zł na uzbrojenie Wojska Polskiego
68W Means Lifesaver
Rusza budowa szpitala w Legionowie
Materiały wybuchowe trzeba „czuć”
Bożeny do modyfikacji
Gavia na Atlantyku
Zapomniany żołnierz Niepodległej
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Na strzelnicy w szczytnym celu
Cienka niebieska linia
68W znaczy ratownik
Rozpoczynamy nową erę
Sosnkowski przywrócony
„Operacja Wuhan”: Boks, judo kobiet i zapasy
„Albatros” już na wodzie
Wyjątkowa operacja minerów
Włochy też chcą Tempesta
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Trening medyczny przed misją
Rapują zapraszając do WOT
Piotr Naimski: w 2022 roku Polska uniezależni się od rosyjskiego gazu
„Sophia” – certyfikacja zaliczona!
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Lotem przeciw bolszewikom
Wsparcie dla saperów
Rozmowy z diabłem
Osa na patrole
Jani, cudem ocalony
Klasy wojskowe po nowemu
Rescue Like You Would in a War
W Wuhan zapłonął olimpijski znicz
W drodze po zwycięstwo
Niezwyciężeni znowu trenują
Maraton po bieszczadzkich szlakach
Wabik z WAT-u
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Wojskowe szkolenie dla studentów
Fort zagłady
„Operacja Wuhan”: Pływanie
Niechciany traktat
Aviation Detachment, czyli F-16 w akcji
Kolejne Raki dla wojska
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Nowe spojrzenie na 1939 rok – debata historyków
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Raki strzelały na Bałkanach
„Operacja Wuhan”: Lekka atletyka

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO