moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Brązowy medal pięcioboistów

St. szer. Oktawia Nowacka i szer. Łukasz Klekot wywalczyli brązowy medal na mistrzostwach Europy w pięcioboju nowoczesnym w konkurencji sztafet mieszanych. Nasz duet przegrał z parami z Litwy i Wielkiej Brytanii. Na trzecim stopniu podium wraz z Polakami stanęli również reprezentanci Ukrainy. Mistrzostwa odbywają się w węgierskim mieście Székesfehérvár.


Tytuł mistrzowski zdobyli Laura Asadauskaite i Justinas Kinderis. Litwini zgromadzili 1491 punktów. O trzy oczka mniej mieli Samantha Murray i Joseph Evans. Para z Wielkiej Brytanii wyprzedziła duety z Polski i Ukrainy o 30 pkt. Walka o brązowy medal była bardzo zacięta. Biegnący na ostatniej zmianie szer. Łukasz Klekot i Dmytro Kirpuljanskij przekroczyli linię mety równocześnie. Ukrainiec tuż przed finiszem potknął się, ale „na kreskę” rzucił się niczym podczas finiszu na lekkoatletycznej bieżni. Sędziowie jednak zdyskwalifikowali ukraiński duet za to, że Kirpuljanskij nadepnął w końcówce biegu na nogę Klekota. Na trzecim stopniu podium stanęły jednak dwie pary. Sędziowie postanowili bowiem przyznać dwa brązowe medale po uznaniu protestu Ukraińców, którzy zarzucili polskiemu pięcioboiście popchnięcie ich zawodnika na ostatniej prostej przed finiszem.

Po pierwszej konkurencji biało-czerwoni zajmowali wraz z Francuzami i Hiszpanami ostatnią, dziesiątą pozycję. Na szermierczej planszy st. szer. Oktawia Nowacka z zegrzyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i szer. Łukasz Klekot z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa wygrali 18 walk, a 26 przegrali. Natomiast najlepiej spisali się reprezentanci Ukrainy i Białorusi. Wygrali po 27 walk. Trzecie miejsce zajmowali Brytyjczycy i Litwini, którzy odnieśli po 25 zwycięstw.

W rywalizacji na pływalni Polacy z czasem 2 min 00,52 s uzyskali siódmy wynik dnia i po dwóch konkurencjach awansowali na dziewiątą pozycję. Najszybciej pływała para z Wielkiej Brytanii. Samantha Murray i Joseph Evans wygrali z czasem 1 min 53,98 s i objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Brytyjczycy z 579 punktami o sześć oczek wyprzedzali Ukraińców i o 14 Białorusinów. Biało-czerwoni do prowadzącej pary tracili 55 punktów.

Na parkurze trzy duety – z Polski Litwy i Niemiec – zdobyły maksymalną ilość punktów – po 300. Na czele klasyfikacji po trzech konkurencjach byli jednak dalej Brytyjczycy, którzy w jeździe konnej zdobyli 299 oczek (o jedną sekundę przekroczyli limit czasu na przejazd). Murray i Evans z 878 punktami wyprzedzali Litwinów (mieli 856 punktów), Węgrów (829), Ukraińców (826), Polaków (824) i Białorusinów (822).

Do biegu połączonego ze strzelaniem Brytyjka wystartowała 22 s przed Litwinką, 49 s przed Węgierką, 52 przed Ukrainką i 54 s przed Polką. Natomiast goniąca Nowacką Białorusinka Katsiaryna Arol traciła do naszej pięcioboistki tylko dwie sekundy. W ostatniej konkurencji najlepszy wynik uzyskała para litewska – 11 min 5,82 s. Biało-czerwoni mieli drugi wynik dnia – 11.06,85. Natomiast najlepsza para po trzech konkurencjach dopiero ósmy – 11.30,82. Brytyjczykom nie udało się utrzymać prowadzenia. Joseph Evans wpadł na metę trzy sekundy za Justinasem Kinderisem z Litwy i pół minuty przed Polakiem i Ukraińcem.

Sztafety mieszane były piątą konkurencją rozegraną podczas węgierskich mistrzostw. W weekend rozdano medale indywidualne i drużynowe w rywalizacji kobiet i mężczyzn. Najlepiej z biało-czerwonych spisała się st. szer. Oktawia Nowacka, która zajęła dziesiąte miejsce. Druga z Polek – Aleksandra Skarzyńska była 28. Triumfowała Niemka Lena Schöneborn przed Ukrainką Wiktorią Tereszuk i Rosjanką Donatą Rimsaite. Drużynowo złoto zdobyły Niemki, srebro Ukrainki, a brąz Włoszki. Polki zajęły ósme miejsce. W rywalizacji mężczyzn najlepsi byli Rosjanie. Triumfował Aleksander Lesun, a srebro wywalczył Ilia Frołow. Natomiast brąz zdobył Ukrainiec Pavlo Tymoszczenko. Najlepszy z Polaków był  szer. Łukasz Klekot. Zawodnik z 10 BKPanc zajął 27. lokatę. Szer. Remigiusz Golis był 32., a szer. Michał Gralewski (obaj z WZS Zegrze) 34. W klasyfikacji drużynowej złoto zdobyli Węgrzy, srebro Włosi, a brąz Czesi. Polacy zajęli szóste miejsce.

REKLAMA

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Z misji żołnierze wrócili z koronawirusem
 
Z menażką na wakacje
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Nowa strategia z podpisem prezydenta
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Współzawodnictwo rozwija
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Przysięga podkarpackich terytorialsów
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Amerykanie odmładzają F-16
Wojsko przeciw wirusowi
Wojskowi chemicy na „Defenderze”
Kajmany na gąsienicach
„Defender” – pracowity poligon saperów
Informacja Prasowa
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Prezydent Duda jedzie do USA
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Terytorialsi nie stracą dodatku
Polskie porty bardziej otwarte
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Online z mistrzami sportu
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Diagilewo – ostatnia bitwa AK
Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
Most do współpracy
Fordy, a nie Nissany
Wyzwania polskiej prezydencji
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Żołnierze w sztafecie pomocy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Monte Cassino. Aby dobrze wyryć w pamięci
Byli specjalsi mogą wracać do służby
Na misjach święta inne niż zwykle
Ogromne zainteresowanie Soną
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Powstaną kolejne strzelnice
Kraby w Bolesławcu
Ofensywa Tuchaczewskiego
Weterani w pasiece
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
F-16 kończą misję w Estonii
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Groty z granatnikiem
16 sekund Liberatora
Prezydent z wizytą w Drawsku
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Testament Polski Walczącej
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Laserowa artyleria US Army
Zbiegowie z innego świata

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO