moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Dwa punkty Twardego

Dwa punkty zdobyła w dwóch ostatnich meczach sezonu 2013/14 w jeleniogórskiej klasie okręgowej drużyna Twardego Świętoszów. Wojskowi zremisowali 0:0 z Hutnikiem Pieńsk i 2:2 z Łużycami Lubań. Świętoszowianie z dorobkiem 54 punktów zakończyli rozgrywki na piątym miejscu.


W obu zremisowanych spotkaniach wojskowym zabrakło skuteczności. – Zwłaszcza w czwartkowym meczu z Hutnikiem dopadła nas strzelecka niemoc. Trochę lepiej z wykańczaniem sytuacji bramkowych było w dzisiejszym pojedynku z Łużycami – mówi mł. chor. Władysław Sadowski, kierownik drużyny Twardego. – W drugiej połowie przeważaliśmy na boisku jednak  zdobyliśmy tylko jedną bramkę. Drużyna ambitnie walczyła o trzy punkty. Jednak nie udało nam się zwycięstwem zakończyć tego sezonu – dodaje chorąży.

Kierownik drużyny był pełen uznania dla żołnierzy z Twardego, którzy na mecz z Łużycami przyjechali tuż po trzydniowym turnieju piłkarskim we Wrocławiu, prosto po rozegraniu zwycięskiego dla nich meczu w finale imprezy. Mimo zmęczenia wojskowi dobrze prezentowali się pod koniec ostatniego spotkania sezonu na tle piłkarzy z Lubania, którzy w Parowej zdobywali bramki w pierwszej połowie. Pierwszego gola strzelili w 15. min, a drugiego w 35. Dla wojskowych bramki zdobyli: st. szer. Marcin Łojko w 27. min i Mariusz Dęmczar w 75. min.

Wprawdzie w ostatniej kolejce wszystkie spotkania powinny odbywać się o tej samej porze, ale w przypadku jedenastki ze Świętoszowa nie było to możliwe. Drużyna wojskowych bowiem, podobnie jak i Leśnik Osiecznica, swoje mecze w roli gospodarza w klasie okręgowej rozgrywa gościnnie na boisku w Parowej. Twardy i Leśnik akurat w ostatniej kolejce miał grać u siebie. Jako pierwsi – w ustalonej dla wszystkich przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jeleniej Górze godzinie 17. – wybiegli na boisko piłkarze z Osiecznicy, którzy podejmowali wicelidera – Włókniarza Mirsk. Warto dodać, że w 23. kolejce wojskowi wygrali 4:3 z drużyną z Mirska, a w 26. trzy punkty odebrały jej Łużyce Lubań. Te porażki zniwelowały dużą przewagę w tabeli Włókniarza nad Nysą Zgorzelec.

Dopiero po meczu wicelidera z Leśnikiem mógł się rozpocząć pojedynek Twardego z Łużycami, na który z Wrocławia, prosto z Pucharu Polski Firm i Zakładów Pracy w piłce nożnej sześcioosobowej dotarło kilku zawodników gospodarzy. Żołnierze z Twardego, którzy w tej imprezie reprezentowali 10 Brygadę Kawalerii Pancernej, na obiektach piłkarskich wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego wywalczyli pierwsze miejsce. Prosto z ciężkiego turnieju przyjechali na mecz do Parowej i mieli duży udział w zdobyciu przez wojskowych w ostatnim meczu w sezonie jednego punktu.  

Rozgrywki w jeleniogórskiej okręgówce zakończyły się zwycięstwem Nysy Zgorzelec. O awansie tej drużyny do IV ligi zadecydował mecz rozegrany w przedostatniej kolejce z wiceliderem tabeli Włókniarzem. Pojedynek w Mirsku wygrali 2:1 goście. Gola na wagę awansu strzelił w 34. minucie Paweł Kościuk. Dzięki zwycięstwu Nysa uzyskała czteropunktową przewagę nad Włókniarzem. Po ostatniej kolejce stopniała ona wprawdzie do jednego punktu (Nysa zremisowała u siebie 3:3 z Czarnymi Lwówek Śląski, a Włókniarz wygrał w Osiecznicy 4:2 z Leśnikiem), ale nie miało to już wpływu na decydujące rozstrzygnięcia w tabeli. Drużyna ze Zgorzelca po rocznej przerwie powróciła do IV ligi, a w przyszłym sezonie o powrót po sześciu latach na ten szczebel rozgrywek walczyć będzie jedenastka Twardego.

szus

autor zdjęć: Archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
 
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Festyn Komandosa w Dziwnowie już w najbliższy weekend
Łask ponownie z dyżurem bojowym
Amerykańska przyszłość WZL
High Confidence Operations
Piknik ze smakiem
Strzelać nauczyłem się sam
Od sojusznika do kata
Sprawdzają Brutusa
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Białorusini odnowili pomnik Polaków
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Obrady Rady Unii Europejskiej
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Śladami Pierwszej Pancernej
Spełniliśmy swój obowiązek
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
Wędrówka dla Dwóch Serc
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Rivalry on Closed Sea
Desant z transportowca-giganta
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Irańskie szachy
Przysięga śląskich terytorialsów
Wojna wywiadów
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
A Wave of Alliances
Jeśli pomagać, to bezinteresownie
Najpierw „Sonda”, później promocja
Szukamy następcy Herculesa
A Torn Subcontinent
Wielofunkcyjny scyzoryk
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Wozy amunicyjne do Raków
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Rozpoczynamy nową erę
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
Świętuj z wojskiem na piknikach!
Najpierw czekanie, potem pośpiech
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Preselekcja u komandosów
Zmiany w kształceniu przyszłych kaprali
„Pułaski” wrócił do kraju
Nowa misja i nowy sprzęt
Brunatno-czerwona zmowa
Bohaterowie jadą na wakacje
Wojsko wróciło do Lublina
Blitzkrieg na stepach Mongolii
Przez krew zdobyty Śląsk
Czarny odchodzi do cywila
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Cienka niebieska linia
Jedna misja, jeden zespół
Zielonka dla Patriotów
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO