moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Porażka Twardego i Kawalerii

W 28. kolejce spotkań w jeleniogórskiej klasie okręgowej drużyna Twardego Świętoszów przegrała 1:2 z Piastem Wykroty. Wojskowi stracili tym samym szansę na zajęcie miejsca na podium. Rozgrywki zakończyły się już dla drugiej wojskowej jedenastki – tomaszowskiej Kawalerii. Kawalerzyści zajęli trzynaste miejsce i wypadli z klasy okręgowej.



Wojskowi ze Świętoszowa zeszli z boiska pokonani po raz pierwszy od 19 kwietnia, kiedy to przegrali 2:3 z Victorią Ruszów. Piłkarze Piasta Wykroty objęli prowadzenie w 20. minucie, gdy gola zdobył Grzegorz Roman. Trzy minuty później, silnym strzałem z blisko 30 m, wyrównał st. szer. Daniel Szkarapat. W 42. min bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla Piasta Paweł Urbaniak. – Remis byłby najbardziej sprawiedliwy w tym meczu. Niestety, nie udało nam się wykorzystać kilku dogodnych sytuacji do strzelenia gola – mówi ppłk Mariusz Bolecki, prezes Piłkarskiego Klubu Sportowego Twardy Świętoszów. – W naszej drużynie bardzo widoczny był brak na boisku mł. chor. Sławomira Iskrzaka i st. szer. Krystiana Chruścickiego. W czwartek z powodu wykluczenia przez żółte kartki nie będą mogli zagrać z Hutnikiem Pieńsk bracia Szkarapatowie oraz st. szer. Łukasz Iwaniak – dodaje prezes.

Stawką pojedynku Twardego z Piastem była trzecia pozycja w tabeli jeleniogórskiej klasy okręgowej. Wojskowi stracili szansę na zajęcie miejsca na podium na zakończenie rozgrywek. W czwartek świętoszowianie podejmować będą na boisku w Parowej jedenastkę Hutnika Pieńsk, a w niedzielę – w ostatnim meczu sezonu 2013/14 – zespół Łużyc Lubań.


Na trzynastym miejscu zakończyła rozgrywki w piotrkowskiej klasie okręgowej drużyna Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria Tomaszów Mazowiecki. O tej lokacie, która nie może zapewnić wojskowym gry w nowym sezonie w okręgówce, zadecydowała rekordowa ilość remisów – trzynaście.

Na oficjalne rozstrzygnięcia w sprawie drużyn spadających z klasy okręgowej do klasy A trzeba jeszcze poczekać do zakończenia sezonu w łódzkiej IV lidze (22 czerwca). Nie wiadomo też, czy działacze jakiegoś zespołu nie podejmą decyzji o wycofaniu się z rozgrywek. Pamiętać należy, że lider piotrkowskiej klasy A (grupy I) w sezonie 2011/12 – Leśnik Sitowa – zrezygnował z gry w klasie okręgowej i tym samym w jego miejsce awans do okręgówki z czwartej pozycji otrzymali kawalerzyści z tomaszowskiego WKS. W debiucie w klasie okręgowej wojskowi zdobyli 37 punktów i zajęli dziewiąte miejsce. W tym sezonie kawalerzyści również wywalczyli 37 oczek, ale zapewniło im to jednak dopiero trzynastą lokatę.

Sierż. Piotr Mostowski, prezes WKS Kawaleria, przyznaje, że piłkarze już się pogodzili z tym, że od nowego sezonu zagrają w klasie A. – Jeszcze nie wiadomo, czy zgłosimy się do rozgrywek. Decyzja zapadnie na spotkaniu z wszystkimi piłkarzami, które zaplanowaliśmy pod koniec czerwca – mówi prezes.

W sezonie 2013/14 tomaszowianie odnieśli osiem zwycięstw, w tym pięć na wyjazdach, trzynaście spotkań zremisowali, a dziewięć przegrali. Zdobyli 40 bramek (w tym trzy „na papierze”, gdyż w ostatniej kolejce wojskowi wygrali mecz ze Skalnikiem walkowerem 3:0), a 45 stracili. Gole dla Kawalerii strzelili: Kamil Węgliński – 5; szer. Tomasz Stańczyk i Aleksander Wojewódzki – po 4; Dominik Grabowski, Michał Lis i Daniel Żygalski – po 3; por. Mariusz Jaśkowski, st. szer. Wojciech Bogusz i st. szer. Norbert Duła – po 2; kpr. Adam Nowicki, st. szer. Tomasz Morawski, Jakub Bogusz, Patryk Dziuba, Łukasz Fangrat, Piotr Jaszczyk, Bartłomiej Kawecki, Sebastian Kawecki i Sebastian Nowak – po 1.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Rok 2027 bez Air Show Radom
Zmarł gen. Mirosław Różański
Siatka niewidka dla wojska
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Sojusznicza tarcza antydronowa
„Kryzysowy” Jaśmin
Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
Resort o przyszłości M28, Black Hawków i i MiG-ów 29
Tarcza i miecz
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Młodzi medycy na poligonie
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Coraz więcej Alpha Scramble
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Jakie limity dla przyszłych oficerów?
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
„Mewa” na północnym szlaku
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Cztery brygady, jeden cel
Patrioty pod Płockiem
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Tysiące Piorunów dla Polski i sojuszników
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Dwa marzenia spełnione naraz
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Z prądem i pod prąd
Abordaż z polskim wsparciem
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Armia testuje naziemne drony
Aukcja dla weterana
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Flanka pod strażą
Gorący lipiec PKW Łotwa
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
Legion Medyczny na poligonie
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO