moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Porażka Twardego i Kawalerii

W 28. kolejce spotkań w jeleniogórskiej klasie okręgowej drużyna Twardego Świętoszów przegrała 1:2 z Piastem Wykroty. Wojskowi stracili tym samym szansę na zajęcie miejsca na podium. Rozgrywki zakończyły się już dla drugiej wojskowej jedenastki – tomaszowskiej Kawalerii. Kawalerzyści zajęli trzynaste miejsce i wypadli z klasy okręgowej.Wojskowi ze Świętoszowa zeszli z boiska pokonani po raz pierwszy od 19 kwietnia, kiedy to przegrali 2:3 z Victorią Ruszów. Piłkarze Piasta Wykroty objęli prowadzenie w 20. minucie, gdy gola zdobył Grzegorz Roman. Trzy minuty później, silnym strzałem z blisko 30 m, wyrównał st. szer. Daniel Szkarapat. W 42. min bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla Piasta Paweł Urbaniak. – Remis byłby najbardziej sprawiedliwy w tym meczu. Niestety, nie udało nam się wykorzystać kilku dogodnych sytuacji do strzelenia gola – mówi ppłk Mariusz Bolecki, prezes Piłkarskiego Klubu Sportowego Twardy Świętoszów. – W naszej drużynie bardzo widoczny był brak na boisku mł. chor. Sławomira Iskrzaka i st. szer. Krystiana Chruścickiego. W czwartek z powodu wykluczenia przez żółte kartki nie będą mogli zagrać z Hutnikiem Pieńsk bracia Szkarapatowie oraz st. szer. Łukasz Iwaniak – dodaje prezes.

Stawką pojedynku Twardego z Piastem była trzecia pozycja w tabeli jeleniogórskiej klasy okręgowej. Wojskowi stracili szansę na zajęcie miejsca na podium na zakończenie rozgrywek. W czwartek świętoszowianie podejmować będą na boisku w Parowej jedenastkę Hutnika Pieńsk, a w niedzielę – w ostatnim meczu sezonu 2013/14 – zespół Łużyc Lubań.


Na trzynastym miejscu zakończyła rozgrywki w piotrkowskiej klasie okręgowej drużyna Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria Tomaszów Mazowiecki. O tej lokacie, która nie może zapewnić wojskowym gry w nowym sezonie w okręgówce, zadecydowała rekordowa ilość remisów – trzynaście.

Na oficjalne rozstrzygnięcia w sprawie drużyn spadających z klasy okręgowej do klasy A trzeba jeszcze poczekać do zakończenia sezonu w łódzkiej IV lidze (22 czerwca). Nie wiadomo też, czy działacze jakiegoś zespołu nie podejmą decyzji o wycofaniu się z rozgrywek. Pamiętać należy, że lider piotrkowskiej klasy A (grupy I) w sezonie 2011/12 – Leśnik Sitowa – zrezygnował z gry w klasie okręgowej i tym samym w jego miejsce awans do okręgówki z czwartej pozycji otrzymali kawalerzyści z tomaszowskiego WKS. W debiucie w klasie okręgowej wojskowi zdobyli 37 punktów i zajęli dziewiąte miejsce. W tym sezonie kawalerzyści również wywalczyli 37 oczek, ale zapewniło im to jednak dopiero trzynastą lokatę.

Sierż. Piotr Mostowski, prezes WKS Kawaleria, przyznaje, że piłkarze już się pogodzili z tym, że od nowego sezonu zagrają w klasie A. – Jeszcze nie wiadomo, czy zgłosimy się do rozgrywek. Decyzja zapadnie na spotkaniu z wszystkimi piłkarzami, które zaplanowaliśmy pod koniec czerwca – mówi prezes.

W sezonie 2013/14 tomaszowianie odnieśli osiem zwycięstw, w tym pięć na wyjazdach, trzynaście spotkań zremisowali, a dziewięć przegrali. Zdobyli 40 bramek (w tym trzy „na papierze”, gdyż w ostatniej kolejce wojskowi wygrali mecz ze Skalnikiem walkowerem 3:0), a 45 stracili. Gole dla Kawalerii strzelili: Kamil Węgliński – 5; szer. Tomasz Stańczyk i Aleksander Wojewódzki – po 4; Dominik Grabowski, Michał Lis i Daniel Żygalski – po 3; por. Mariusz Jaśkowski, st. szer. Wojciech Bogusz i st. szer. Norbert Duła – po 2; kpr. Adam Nowicki, st. szer. Tomasz Morawski, Jakub Bogusz, Patryk Dziuba, Łukasz Fangrat, Piotr Jaszczyk, Bartłomiej Kawecki, Sebastian Kawecki i Sebastian Nowak – po 1.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


W Wuhan zapłonął olimpijski znicz
 
Raki strzelały na Bałkanach
68W znaczy ratownik
Osa na patrole
Nowy wiceminister w MON
Rozpoczynamy nową erę
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Aviation Detachment, czyli F-16 w akcji
Piotr Naimski: w 2022 roku Polska uniezależni się od rosyjskiego gazu
Snajper walczy także z wiatrem
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Lotem przeciw bolszewikom
Zmarł trzeci z rannych saperów
Zapomniany żołnierz Niepodległej
Fort zagłady
Stan poszkodowanych saperów jest poważny
Iranian Chess Game
Niechciany traktat
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
„Sophia” – certyfikacja zaliczona!
Wojskowe szkolenie dla studentów
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Bożeny do modyfikacji
Wyjątkowa operacja minerów
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
68W Means Lifesaver
„Operacja Wuhan”: Pływanie
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
Życie po zdjęciu munduru
„Operacja Wuhan”: Pięciobój nowoczesny i szermierka
Cienka niebieska linia
Ponad 520 miliardów zł na uzbrojenie Wojska Polskiego
Sosnkowski przywrócony
Kolejne Raki dla wojska
„Albatros” już na wodzie
Trening medyczny przed misją
Nowe spojrzenie na 1939 rok – debata historyków
Niezwyciężeni znowu trenują
Na strzelnicy w szczytnym celu
Maraton po bieszczadzkich szlakach
W drodze po zwycięstwo
Nowa misja i nowy sprzęt
Materiały wybuchowe trzeba „czuć”
Thin Blue Line
Gavia na Atlantyku
„Operacja Wuhan”: Boks, judo kobiet i zapasy
Klasy wojskowe po nowemu
Wabik z WAT-u
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Rescue Like You Would in a War
Nowe odrzutowce dla pogotowia lotniczego
Wsparcie dla saperów
Jani, cudem ocalony
Rusza budowa szpitala w Legionowie
„Operacja Wuhan”: Lekka atletyka
Włochy też chcą Tempesta

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO