moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Komandorskie awanse na ORP ,,Błyskawica’’

W piątek, 11 kwietnia, o godzinie 11:00, na pokładzie historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica” wiceadmirał dr Stanisław Zarychta wręczył oficerom decyzję wyznaczającą na nowe stanowiska w COM-DKM oraz akty mianowania na kolejne stopnie wojskowe.


Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej na stopień komandora awansowani zostali kmdr por. Arkadiusz Śliwiński oraz kmdr por. Dariusz Wyszyński. Spotkanie odbyło się w obecności dowódcy, zastępcy oraz kadry kierowniczej COM-DKM. W uroczystości wzięli udział także mianowani dwa tygodnie wcześniej na kolejny stopień wojskowy komandorowie: Krzysztof Brakoniecki, Krzysztof Maćkowiak oraz Sławomir Stasiak. Podczas uroczystości komandorom towarzyszyły małżonki.

Dowódca COM-KM pogratulował wszystkim zebranym i życzył sukcesów w dalszej wojskowej służbie. Komandor Arkadiusz Śliwiński natomiast w imieniu awansowanych podziękował za życzenia oraz uznanie ich dotychczasowej służby i pracy w strukturach Centrum.

Nowe decyzje wyznaczające na stanowiska służbowe i związane z tym awanse są efektem rozbudowy struktury organizacyjnej jednostki, dzięki której postawione zadania będą mogły być realizowane na odpowiednim poziomie. Obecnie nowo mianowani pełnią służbę w strukturach COM na stanowiskach szefów Oddziałów.

Tekst: Piotr Adamczak

red. PZ

autor zdjęć: Milena Niesiołowska, Elżbieta Kajmowicz

dodaj komentarz

komentarze

~ja
1397751360
Awanse, konferencje, spotkania, odprawy, listy intencyjne a jak nie było "siły uderzeniowej" armii tak nie ma! Zabawa trwa w najlepsze.
1C-E3-80-EF

Sprawdzian na Bornholmie
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Polski wkład w San
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Jak wojsko chroni lotniska?
Szkarłatne obroże dla najlepszych czworonogów
Huta Częstochowa bliżej wojska
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ryś w boksie
Początek wielkiej historii
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Syndrom Karbali
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Wypadek w PKW UNIFIL
Biało-czerwona na Monte Cassino
Witajcie w domu, Husarze!
Wojsko zaprasza rodziny
Groźny incydent w Libanie
Czerwieńsze będą…
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Desant na Odrze
NATO i USA o Iranie
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Czekamy na F-35
Sprawdzian dla zawiszaków
Poznaj tajemnice Husarza
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Husarze już w Polsce!
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Strzelnice w Świętoszowie na nowo
Polsko-kanadyjska współpraca
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Generał z cienia
Wojsko szuka specjalistów. Sprawdź, czy masz kwalifikacje
Symbol skupiający wiele znaczeń
WAT wzmacnia „opelotkę”
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Trump: dodatkowe 5 tys. żołnierzy do Polski
Równanie z „Iksem”
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
Ochrona lasu dla obronności
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Marsz prawdę ci powie
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Polsko-estońska współpraca
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Adaptacja i realizm
Będą rozmowy w sprawie wojsk US Army w Polsce
Polskie F-16 wróciły z Grecji
Od cyberkursu po mundurówkę
Bieg ku pamięci bohaterów
Nowe centrum badawcze w Jaśle
Koniec odliczania, wielki dzień Wojska Polskiego
Bez zmian w emeryturach
F-35 Husarz lada moment w Polsce! Latający multitool

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO