moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Piąte miejsca żołnierzy w Półmaratonie Ślężańskim

Trzema dużymi półmaratonami powitali wiosnę amatorzy biegania. W najliczniej obsadzonej imprezie w Sobótce bardzo dobrze spisali się żołnierze. Piąte miejsce w rywalizacji pań zajęła chor. Marta Szenk z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Tę samą pozycję wśród mężczyzn wywalczył kpr. Kamil Makoś z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

Piąte miejsce w rywalizacji pań zajęła chor. Marta Szenk z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Już po raz siódmy amatorzy biegania spotkali się na trasie Półmaratonu Ślężańskiego. Wiosenna aura przyciągnęła na start rekordową liczbę uczestników. Na mecie sklasyfikowano aż 3281 zawodników, w tym wielu gości zagranicznych. Przed dwoma laty w Sobótce w ramach Półmaratonu Ślężańskiego odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w Półmaratonie. Dzięki temu znacznie wzrosła frekwencja imprezy. Na mecie sklasyfikowano 2953 biegaczy, w tym aż 1285 ze środowiska wojskowego. Tym razem w Sobótce żołnierze nie walczyli o medale, ale wielu z nich pojawiło się na starcie. Wśród nich najlepiej spisali się medaliści wojskowych mistrzostw z Sobótki z 2012 roku: złota w kategorii kobiet do 35 lat – chor. Marta Szenk z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i brązowy w kategorii mężczyzn M30 – kpr. Kamil Makoś z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

W rywalizacji panów na trasie VII Półmaratonu Ślężańskiego triumfowali Kenijczycy David Metto i James Meli, a trzeci był Węgier Lajos Berecz. Metto finiszował po 1 godz. 7 min 29 s biegu. Meli uzyskał czas 1:10:46, a Berecz 1:11:52. Czwarty był sierż. sztab. Paweł Piotraschke ze Szkoły Policji w Słupsku, triumfator IX Maratonu Komandosa z 2012 roku. Policjant biegł 1 godz. 12 min 41 s. 40 sekund po nim zameldował się na mecie kapral Kamil Makoś z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, który przed laty był filarem trzecioligowej drużyny Twardego. Prawy obrońca, a czasami i stoper wojskowej jedenastki, po wycofaniu świętoszowskiego zespołu z III ligi zerwał z futbolem i zaczął więcej czasu poświęcać bieganiu. W zeszłym roku wywalczył brązowy medal w kategorii M35 w XVI Mistrzostwach Wojska Polskiego w Maratonie oraz brąz w sztafecie mężczyzn 4x2 km podczas Mistrzostw Wojska w Biegach Przełajowych.

Najszybszą z pań w Sobótce była Rumunka Daniella Cirlan. Triumfowała z czasem 1 godz. 20 min 7 s. Druga była Karolina Górna z Kalisza  (1:21:23), trzecia Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza (1:23:13), a czwarta Węgierka Katalin Garami (1:25:48). Piąta na mecie chor. Marta Szenk uzyskała wynik 1 godz. 27 min 24 s. Zawodniczka reprezentująca barwy bydgoskiego Zawiszy na trasie rywalizowała między innymi z mistrzynią świata w maratonie z 1991 roku Wandą Panfil. 55-letnia lekkoatletka Lechii Tomaszów Mazowiecki w kategorii open wśród pań zajęła 10. miejsce z czasem 1 godz. 33 min 23 s. Mistrzyni świata z Tokio wygrała natomiast rywalizację w swojej kategorii wiekowej K55.

W rozegranym w Ostrowie Wielkopolskim I ICE MAT Półmaratonie kpr. Paweł Tarasiuk z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego wywalczył czwartą lokatę w kategorii open. Do miejsca na podium zabrakło mu tylko czterech sekund. Z wynikiem 1 godz. 9 min 17 s ustanowił jednak swój rekord życiowy w półmaratonie. Zwyciężył Michał Cenkier z Jarocina, który dystans 21 km 97 m pokonał w 1 godz. 8 min 51 s. Drugie miejsce zajął Ukrainiec Siergiej Krowlajdis (1:08:55), a trzecie Adam Marysiak z MKS Astra Nowa Sól (1:09:13). W rywalizacji pań triumfowała Aleksandra Peisert z Elbląga. Pierwszą edycję imprezy ukończyło 601 osób.

Drugą pod względem frekwencji imprezą półmaratońską na otwarcie wiosny był XI Półmaraton Marzanny w Krakowie. Bieg pod Wawelem ukończyło 2474 zawodników. Trzy pierwsze miejsca wśród mężczyzn zajęli goście z Ukrainy. Triumfował Siergii Okseniuk z czasem 1 godz. 8 min 19 s. Najlepszy z Polaków – Tomasz Kawik z Krakowa – zajął czwartą pozycję. W rywalizacji pań triumfowała Ukrainka Olena Burkowska, która dystans 21 km 97 m pokonała w 1 godz. 15 min 36 s. Trzecie miejsce zajęła Anna Celińska z Bielska-Białej – najlepsza z polskich zawodniczek.

szus

autor zdjęć: Archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


„Pułaski” wrócił do kraju
 
Rivalry on Closed Sea
Święto Wojska Polskiego – relacja na żywo
Szukamy następcy Herculesa
Amerykańska przyszłość WZL
A Torn Subcontinent
Przez krew zdobyty Śląsk
Łask ponownie z dyżurem bojowym
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
Preselekcja u komandosów
Od sojusznika do kata
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Spełniliśmy swój obowiązek
Rozpoczynamy nową erę
Desant z transportowca-giganta
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Najpierw „Sonda”, później promocja
Obrady Rady Unii Europejskiej
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Blitzkrieg na stepach Mongolii
Czarny odchodzi do cywila
Wojna wywiadów
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Piknik ze smakiem
Najpierw czekanie, potem pośpiech
Przysięga śląskich terytorialsów
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Wojsko wróciło do Lublina
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Sprawdzają Brutusa
Wozy amunicyjne do Raków
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
High Confidence Operations
A Wave of Alliances
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Śladami Pierwszej Pancernej
Zielonka dla Patriotów
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Zmiany w kształceniu przyszłych kaprali
Wielofunkcyjny scyzoryk
Brunatno-czerwona zmowa
Świętuj z wojskiem na piknikach!
Irańskie szachy
Strzelać nauczyłem się sam
Jedna misja, jeden zespół
Cienka niebieska linia
Festyn Komandosa w Dziwnowie już w najbliższy weekend
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO